Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 4 Mart 2018, Pazar 10:34
banner

Olmadık şey: Hırsız zanlısı, mahkemede ötenazi talep etti!

Olmadık şey: Hırsız zanlısı, mahkemede ötenazi talep etti!Mutluyaka’da Fikri Kırıkkale’ye ait evde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili yürütülen soruşturmada parmak izi tespit edilen zanlılar Cuma Bayır ile Umut Keloğlu tutuklandı.
Paylaş  
16
11
16
0

KIBRIS POSTASI - Nadire BAHADİ

Mutluyaka’da Fikri Kırıkkale’ye ait evde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili yürütülen soruşturmada parmak izi tespit edilen zanlılar Cuma Bayır ile Umut Keloğlu tutuklandı. Keloğlu’nun mahkemedeki beyanları kan dondurdu. Zanlısı Umut Keloğlu, mahkeme heyetinden ötanazi talep etti.

Mutluyaka’da Fikri Kırıkkale’ye ait evde 26 Şubat- 1 Mart tarihleri arasında meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili yürütülen polis soruşturması sonucunda parmak izleri tespit edilerek tutuklanan Cuma Bayır ve Umut Keloğlu dün Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı. Kırıkkale’nin evinden 1 adet jeneratör sirkat etmekle suçlanan Cuma Bayır ve Umut Keloğlu “Geceleyin ev açma”, “Sirkat” ve “Mülke tecavüz” suçlamaları ile ilgili olarak aleyhlerinde başlatılan soruşturmanın devam etmesi nedeni ile 3 gün poliste tutuklu kalacak.

Mahkemede söz hakkı tanınan zanlı Umut Keloğlu ise ailevi sorun ve babasının hastalığı nedeni ile psikolojisinin bozuk olduğunu söylerken, mahkemeden ötanazi istedi.
         

Polis soruşturması devam ediyor

Olayın soruşturmasını yürüten tahkikat subayı Ulaş Ursavaş mahkemede verdiği ifadesinde, 26 Şubat-1 Mart tarihleri arasında Mutluyaka’da Fikri Kırıkkale’ye ait eve kendisi evde olmadığı sırada mutfak penceresinden girildiğini ve evin içi karıştırıldıktan sonra içeride muhafaza edilen 1 adet jeneratörün alınıp evin başka bir kapısı açılarak dışarıya çıkış yapıldığını belirtti. Olay yerinde yapılan incelemede zanlı Cuma Bayır’a ait parmak izlerinin bulunduğunu açıklayan Ursavaş, bunun üzerine zanlı Bayır’ın tespit edilerek tutuklandığını söyledi. Zanlı Bayır’ın evinde yapılan aramada ise olay yerinde bulunan ayakkabı izleri ile kıyas yapılabilmesi için benzer özellik taşıyan 4 çift ayakkabının emare alındığını kaydeden Ursavaş, zanlı Bayır’ın gönüllü ifade vererek olay yerinde bulunduğunu itiraf ettiğini belirtti. Zanlı Bayır’ın bazı iddialarda da bulunduğunu söyleyen Ursavaş, yapılan soruşturmada zanlı Umut Keloğlu’nun da olay yerinde olduğu ve eve girdiğinin öğrenildiğini belirterek, zanlı Keloğlu’nun, Mağusa’da daha önce meydana gelen başka bir sirkat meselesi ile ilgili olarak önceki gece tespit edilerek tutuklandığını açıkladı.

Yürütülen soruşturmanın yeni başladığını ve aranan emarelerin olduğunu söyleyen Ursavaş ayrıca aranan kişilerin olduğunu da belirterek zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

Zanlı Keloğlu: Artık yaşamak istemiyorum

Mahkemede söz hakkı verilen ve daha öncede uyuşturucu suçu ile ilgili tutuklanan zanlı Umut Keloğlu’nun beyanları şok ederken mahkemeden kan donduran bir talepte bulundu.

Ailevi durumlarından ve babasının hastalığından dolayı psikolojik sorunlar yaşamaya başladığını dile getiren zanlı Keloğlu, mahkemeden ötanazi istedi.

Keloğlu “Ben ya psikoloğa gitmek ya da denetimli öldürülmek istiyorum. Günün sonunda beni içeriye attığınızda üzerimde bıraktığınız tişörtle bile kendimi boğabilirim, kendi nefesimi tutarak kendimi öldürebilirim. Ben artık yaşamak istemiyorum. Bu nedenle en doğal bir şekilde ötanazi istiyorum” dedi.
         

Mahkemeden derhal Barış Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi emri

Yargıç Umut İnan, zanlı Cuma Bayır ile Umut Keloğlu’nun soruşturma amacı ile 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi ama İnan zanlı Keloğlu’nun beyanlarından dolayı zanlı Keloğlu’nun derhal Barış Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’nde doktor kontrolünden geçirilmesine ve doktor raporunun dava dosyasına eklenmesine emir verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UBP Lefke İlçe Gençlik Kollarından Lefke'deki ilkokullardaki öğrencilere bağı...
image UBP Lefke İlçe Gençlik Kolları, Lefke bölgesindeki ilkokullardaki ihtiyaç sahibi çocuklara bağışta bulundu.
Refikoğlu: "İmar planına ve yapılaşmaya zarar verecek yeni uygulamalar söz ko...
image Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu, yıllardır ülkede planlama açısından büyük yanlışlar yapıldığını, Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı’na zarar verecek ve çarpık yapılaşmaya bir çarpıklık daha ekleyec...
Devlet Piyangosu çekildi: 600 bin TL'lik ikramiye için şanslı numara "28607"
image Devlet Piyangosu’nun dün akşamki çekilişinde, 600 bin TL’lik büyük ikramiye “28607” numaralı bilete isabet etti.