Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 07:23
banner

Özyiğit: "Hala Sultan İlahiyat Koleji toplumun hassas bir noktası"

Özyiğit: Hala Sultan İlahiyat Koleji toplumun hassas bir noktasıMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin toplumun hassas bir noktası olduğunu ve bu konuda dikkatli davranılması gerektiğini belirtti.
Paylaş  
16
4
16
2

Hiçbir okulu kapatma niyetinde olmadıklarını kaydeden Özyiğit, eğitim faaliyetlerinin, Atatürk ilke ve devrimleri içinde, devletin gerekli denetim ve yönlendirmeleri yapacağı bir şekilde sürdürüleceğini ifade etti

Kolejde son dönemde yaşanan huzursuzluklara ilişkin bir rapor hazırlanmasına yönelik çalışma yapıldığını söyleyen Özyiğit, kurslar, öğretmenler ve yurtlar konusunda araştırma ve inceleme yapacakları bu çalışmanın devam ettiğini belirtti. 

Özyiğit, ülkede bulunmayan dallarda Türkiye’den öğretmen getirilebileceğini ancak ülkede işsiz mezunlar varken, öğretmen getirilmemesi gerektiğini kaydetti. 

Cemal Özyiğit, tüm okullarda öğretmen eksikliğinin giderilmesi ve eğitimin aksamaması için gerekenin yapılacağını ifade etti. 

Özyiğit, Hala Sultan’da görevden çekilen öğretmenlerle ilgili değerlendirme yapılacağını belirtti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
7 Mart 2018, Çarşamba
Asim         - Lefkosa
Kesinlikle kapatilsin.Ilahiyet okumak isteyen kendi ulkesinde okuyabilir.Bu isin tozu kacti artik.

7 Mart 2018, Çarşamba
Tesen         - Gazimağusa
Yav he he

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LGBTİ Dostu Belediyecilik Protokolü'nü Fehmi Çamlıköylü de imzaladı
image Belediye başkan adaylarının imzasına açılan ‘LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü Halkın Partisi Lefke Belediye Başkan Adayı Fehmi Çamlıköylü de imzaladı.
KIBTES: "Birey özgürlüğü esastır, herkes kendisine uygun gördüğü tercihte bul...
image Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES),  birey özgürlüğün esas olduğunu, herkesin kendisine uygun gördüğü tercihte bulunma hakkına sahip olduğunu belirtti.
Çakıcı: "İlahiyat kolejinde yaşananlar bir fiyaskodur"
image Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, geçtiğimiz akşam Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde düzenlenen diploma töreninde bazı öğrencilerin başörtülü olmaları gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı...