Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 15:48

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kumarcılar Hanı esnafının sorun ve taleplerini dinledi

Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kumarcılar Hanı esnafının sorun ve taleplerini dinlediMehmet Zeki başkanlığında Kumarcılar Hanı Esnaf Komitesi üyeleri bugün Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ı ziyaret etti.
Paylaş  
1
1
1
0

Mehmet Zeki başkanlığında Kumarcılar Hanı Esnaf Komitesi üyeleri bugün Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ı ziyaret etti.

Bakanlıkta gerçekleşen görüşmede Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kumarcılar Hanı Esnafının sorun ve taleplerini dinledi.

ZEKİ

Kumarcılar Hanı Esnaf Komitesi adına söz alan Mehmet Zeki, hanın tanıtımının yetersiz olduğunu dolayısıyla yerli ve yabancı turistin ziyaretinin yok denecek kadar az gerçekleştiğini, bununla birlikte han esnafının çoğu gün siftah yapmadan kepenk kapattığını, dövizin artışı nedeni ile de döviz bazında var olan kiraların ödenemediğini belirterek, hükümetin bu konuya el atmasını istedi.

Bununla birlikte komite üyeleri esnaf, kiraların makul bir seviyeye çekilerek TL bazında yapılandırılması gerektiği vurgusu yaptı.

DENKTAŞ:

Maliye Bakanı Serdar Denktaş ise bölgenin kalkınması ve tarihin korunması adına Kumarcılar Hanı’nın restorasyon çalışmalarına Turizm Bakanlığı döneminde talimat verdiğini hatırlatarak, bugün bu sorunların yaşanıyor olmasından son derece rahatsız olduğunu belirterek, gerekli tedbirlerin alınması için öncülük yapacağını söyledi.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Kaptansız KTAMS dönemi resmen başladı
36. Olağan Genel Kurulu’nu bugün yapan KTAMS, yeni Yönetim Kurulu üyelerini belirledi. Geçtiğimiz hafta başkanlık görevine talip olmayacağını duyuran Kaptan, Yönetim Kurulu’nda yer almadı.
İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı'na 4 bin 580 fidan dikildi
İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) ile Orman Dairesi’nin işbirliğinde, İnşaat Mühendisleri Odası Ormanı’na "Geleceğe Bırakılacak En Güzel Miras Ağaçtır" sloganı ile bugün yapılan etkinlikle 4 bin 580 fidan dikildi.
Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Derinya ve Aplıç kapılarıyla ilgili açıklama yaptı.