Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 15:51
banner

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, 8 Mart mesajı yayınaldı...

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, 8 Mart mesajı yayınaldı...Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı…
Paylaş  
2
2
1
0

Bakan Atakan mesajında, “Gerek kamusal alanda gerekse de toplumsal yaşam içerisinde, kadınlarımızın gerçek anlamıyla hak ettikleri, cinsiyet ayırımına maruz kalmayacakları bir kültürün yerleşmesi, çağdaş ve uygar bir seviyeye ulaştığımızın göstergesi olacaktır.

Kadınlarımızın maalesef toplumsal yaşam içerisinde maruz kaldıkları şiddet ve insanlık dışı muamelelerin yasalar tahtında önlenmesi yanında kültürel yapının en temel öğesi halini alması ancak eğitimin yanında kamusal ve özel alanlarda kadın yöneticilerimizin artmasına olanak sağlayacak ortamın yaratılması ile mümkün olacağı inancındayım.

Toplumsal barışın ve huzurun, öncelikle cinsiyet ayırımını dışlayan bir kültürel yapıyla sağlanabileceği inancımla birlikte, kadınlarımızın kamusal ve toplumsal yaşam içerisindeki etkinliğinin arttırılmasına olanak verecek imkanların sağlanmasının, gerek aile gerekse de toplumsal barış ve huzuru açısından da öneminin altını çizmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kıbrıs Türk Toplumu’nun her alanda gelişmesine büyük katkı sağlayan kadınlarımız olmak üzere, özgüveni yüksek, çağdaş ve kültür seviyesi yüksek olan Kıbrıs Türk kadınlarımızla birlikte tüm dünya kadınlarının, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü sevgi ve saygılarımla kutlarım” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

LGBTİ Dostu Belediyecilik Protokolü'nü Fehmi Çamlıköylü de imzaladı
image Belediye başkan adaylarının imzasına açılan ‘LGBTİ+ Dostu Belediyecilik Protokolü’nü Halkın Partisi Lefke Belediye Başkan Adayı Fehmi Çamlıköylü de imzaladı.
KIBTES: "Birey özgürlüğü esastır, herkes kendisine uygun gördüğü tercihte bul...
image Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası (KIBTES),  birey özgürlüğün esas olduğunu, herkesin kendisine uygun gördüğü tercihte bulunma hakkına sahip olduğunu belirtti.
Çakıcı: "İlahiyat kolejinde yaşananlar bir fiyaskodur"
image Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, geçtiğimiz akşam Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde düzenlenen diploma töreninde bazı öğrencilerin başörtülü olmaları gerekçesiyle Milli Eğitim Bakanlığı...