Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 15:51
banner

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, 8 Mart mesajı yayınaldı...

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, 8 Mart mesajı yayınaldı...Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı…
Paylaş  
2
2
1
0

Bakan Atakan mesajında, “Gerek kamusal alanda gerekse de toplumsal yaşam içerisinde, kadınlarımızın gerçek anlamıyla hak ettikleri, cinsiyet ayırımına maruz kalmayacakları bir kültürün yerleşmesi, çağdaş ve uygar bir seviyeye ulaştığımızın göstergesi olacaktır.

Kadınlarımızın maalesef toplumsal yaşam içerisinde maruz kaldıkları şiddet ve insanlık dışı muamelelerin yasalar tahtında önlenmesi yanında kültürel yapının en temel öğesi halini alması ancak eğitimin yanında kamusal ve özel alanlarda kadın yöneticilerimizin artmasına olanak sağlayacak ortamın yaratılması ile mümkün olacağı inancındayım.

Toplumsal barışın ve huzurun, öncelikle cinsiyet ayırımını dışlayan bir kültürel yapıyla sağlanabileceği inancımla birlikte, kadınlarımızın kamusal ve toplumsal yaşam içerisindeki etkinliğinin arttırılmasına olanak verecek imkanların sağlanmasının, gerek aile gerekse de toplumsal barış ve huzuru açısından da öneminin altını çizmek istiyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kıbrıs Türk Toplumu’nun her alanda gelişmesine büyük katkı sağlayan kadınlarımız olmak üzere, özgüveni yüksek, çağdaş ve kültür seviyesi yüksek olan Kıbrıs Türk kadınlarımızla birlikte tüm dünya kadınlarının, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü sevgi ve saygılarımla kutlarım” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Zamma beş kala; vatandaş istasyonlara akın etti, istasyonlar ilginç önlemler ...
image Akaryakıt zammının yürürlüğe girmesine saatler kala; vatandaş benzin istasyonlarına akın etti, bazı istasyonlar ise benzin satışını zam gelinceye dek 'bir şekilde' durdurdu.
Akaryakıt fiyatlarının tümü 1 TL'ye yakın zamlandı!
image İçinde bulunduğumuz 2018 yılında altıncı kez zamlanan akaryakıt fiyatları, birim başına en az 85 kuruş zamlandı. Yapılan son zam, bir önceki 50 kuruş civarı zammı da geçerek yılın en yüksek ücretlendirmesi oldu.
Cratos Otel'de çıkan yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmaları devam ...
image Girne'de bulunan, ülkenin tanınmış otellerinden biri olan Cratos Otel'in plajında bulunan ahşap evlerinde yangın çıktı.