Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 19:46
banner

Feminist Atölye: "Faşizan-yobaz uygulamalar toplumumuza her geçen gün dozajı artan bir şekilde dayatılmaktadır"

Feminist Atölye: Faşizan-yobaz uygulamalar toplumumuza her geçen gün dozajı artan bir şekilde dayatılmaktadırFeminist Atölye, 8 Mart dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.
Paylaş  
12
11
11
0

Açıklama şöyle:

"Uzunca bir süreden beridir Türkiye'den ithal edilen politikalar aracılığı ile adamızın kuzeyi kültürel, ekonomik ve siyasi olarak dönüştürülmeye çalışılmakta ve Türkiye toplumlarının boğazına çöreklenen faşizan- yobaz uygulamalar toplumumuza da her geçen gün dozajı artan bir şekilde dayatılmaktadır. Ülkemizde yaşayan farklı kültürlerin içinde yaşadığı çoğulcu ve demokratik ortamı bozarak kendine siyasi rant sağlamaya çalışan faşist ve yobaz çevreler "dışardan yapılan telkinlerle" kışkırtılırken, gündelik yaşamımız, kültürümüz ve birçok kurumumuz da Türkiye'den yapılan finansal yardımların siyasi şantaj aracına dönüştürülmesi ile tahakküm altına alınmaktadır.

Türkiye'de ifade özgürlüğünü ve demokratik hakları kısıtlamak yanında kendisi gibi düşünmeyen tüm toplumsal kesimleri ötekileştirip baskı altına alan çevreler, ülkemizde var olan hoşgörü kültürünü de ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Bu yüzdendir ki, din, dil, ırk, cinsiyet, etnik köken ve cinsel yönelim ayrımı yapmaksızın adamızdaki demokrasi kültürüne sahip çıkmakta kararlı olan FEMA aktivistleri olarak, ülkemize ithal edilmeye çalışılan faşizan ve yobaz politikalara karşı barışı savunacağımızı kamuoyunun bilgisine getiririz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde, kadın, lgbt, engelli ve göçmen bireyler başta olmak üzere ayrımcılığa uğrayan tüm toplumsal kesimler ile dayanışmaya ve hep birlikte haklarımızı savunmaya devam edeceğiz. 

Yaşasın feminist dayanışma"

 

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UBP Lefke İlçe Gençlik Kollarından Lefke'deki ilkokullardaki öğrencilere bağı...
image UBP Lefke İlçe Gençlik Kolları, Lefke bölgesindeki ilkokullardaki ihtiyaç sahibi çocuklara bağışta bulundu.
Refikoğlu: "İmar planına ve yapılaşmaya zarar verecek yeni uygulamalar söz ko...
image Şehir Plancıları Odası Başkanı Merter Refikoğlu, yıllardır ülkede planlama açısından büyük yanlışlar yapıldığını, Mağusa-İskele-Yeniboğaziçi İmar Planı’na zarar verecek ve çarpık yapılaşmaya bir çarpıklık daha ekleyec...
Devlet Piyangosu çekildi: 600 bin TL'lik ikramiye için şanslı numara "28607"
image Devlet Piyangosu’nun dün akşamki çekilişinde, 600 bin TL’lik büyük ikramiye “28607” numaralı bilete isabet etti.