Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 19:46

Feminist Atölye: "Faşizan-yobaz uygulamalar toplumumuza her geçen gün dozajı artan bir şekilde dayatılmaktadır"

Feminist Atölye: Feminist Atölye, 8 Mart dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.
Paylaş  
3
2
2
0

Açıklama şöyle:

"Uzunca bir süreden beridir Türkiye'den ithal edilen politikalar aracılığı ile adamızın kuzeyi kültürel, ekonomik ve siyasi olarak dönüştürülmeye çalışılmakta ve Türkiye toplumlarının boğazına çöreklenen faşizan- yobaz uygulamalar toplumumuza da her geçen gün dozajı artan bir şekilde dayatılmaktadır. Ülkemizde yaşayan farklı kültürlerin içinde yaşadığı çoğulcu ve demokratik ortamı bozarak kendine siyasi rant sağlamaya çalışan faşist ve yobaz çevreler "dışardan yapılan telkinlerle" kışkırtılırken, gündelik yaşamımız, kültürümüz ve birçok kurumumuz da Türkiye'den yapılan finansal yardımların siyasi şantaj aracına dönüştürülmesi ile tahakküm altına alınmaktadır.

Türkiye'de ifade özgürlüğünü ve demokratik hakları kısıtlamak yanında kendisi gibi düşünmeyen tüm toplumsal kesimleri ötekileştirip baskı altına alan çevreler, ülkemizde var olan hoşgörü kültürünü de ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Bu yüzdendir ki, din, dil, ırk, cinsiyet, etnik köken ve cinsel yönelim ayrımı yapmaksızın adamızdaki demokrasi kültürüne sahip çıkmakta kararlı olan FEMA aktivistleri olarak, ülkemize ithal edilmeye çalışılan faşizan ve yobaz politikalara karşı barışı savunacağımızı kamuoyunun bilgisine getiririz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde, kadın, lgbt, engelli ve göçmen bireyler başta olmak üzere ayrımcılığa uğrayan tüm toplumsal kesimler ile dayanışmaya ve hep birlikte haklarımızı savunmaya devam edeceğiz. 

Yaşasın feminist dayanışma"

 

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Dağ Yolu'nda zincirleme trafik kazası!
Bu akşam saatlerinde Dağ Yolu'nda meydana gelen trafik kazasında üç kişi yaralandı.
Denktaş: "Ne Türkiye'nin garantörlüğünden, ne de devletimizden vazgeçmeyeceği...
Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği heyetini kabul etti.
21 Mart Uluslararası Irk Ayrımı ile Mücadele Günü nedeniyle etkinlik düzenlen...
Mülteci Hakları Derneği, 21 Mart Uluslararası Irk Ayrımı İle Mücadele Günü dolayısıyla “Savaş ve Göçe Dair…” isimli bir etkinlik düzenleyecek.