Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 19:46
banner

Feminist Atölye: "Faşizan-yobaz uygulamalar toplumumuza her geçen gün dozajı artan bir şekilde dayatılmaktadır"

Feminist Atölye: Faşizan-yobaz uygulamalar toplumumuza her geçen gün dozajı artan bir şekilde dayatılmaktadırFeminist Atölye, 8 Mart dolayısıyla bir basın açıklaması yayınladı.
Paylaş  
3
2
2
0

Açıklama şöyle:

"Uzunca bir süreden beridir Türkiye'den ithal edilen politikalar aracılığı ile adamızın kuzeyi kültürel, ekonomik ve siyasi olarak dönüştürülmeye çalışılmakta ve Türkiye toplumlarının boğazına çöreklenen faşizan- yobaz uygulamalar toplumumuza da her geçen gün dozajı artan bir şekilde dayatılmaktadır. Ülkemizde yaşayan farklı kültürlerin içinde yaşadığı çoğulcu ve demokratik ortamı bozarak kendine siyasi rant sağlamaya çalışan faşist ve yobaz çevreler "dışardan yapılan telkinlerle" kışkırtılırken, gündelik yaşamımız, kültürümüz ve birçok kurumumuz da Türkiye'den yapılan finansal yardımların siyasi şantaj aracına dönüştürülmesi ile tahakküm altına alınmaktadır.

Türkiye'de ifade özgürlüğünü ve demokratik hakları kısıtlamak yanında kendisi gibi düşünmeyen tüm toplumsal kesimleri ötekileştirip baskı altına alan çevreler, ülkemizde var olan hoşgörü kültürünü de ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Bu yüzdendir ki, din, dil, ırk, cinsiyet, etnik köken ve cinsel yönelim ayrımı yapmaksızın adamızdaki demokrasi kültürüne sahip çıkmakta kararlı olan FEMA aktivistleri olarak, ülkemize ithal edilmeye çalışılan faşizan ve yobaz politikalara karşı barışı savunacağımızı kamuoyunun bilgisine getiririz. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nde, kadın, lgbt, engelli ve göçmen bireyler başta olmak üzere ayrımcılığa uğrayan tüm toplumsal kesimler ile dayanışmaya ve hep birlikte haklarımızı savunmaya devam edeceğiz. 

Yaşasın feminist dayanışma"

 

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar, Ankara'da TBMM Başkanı Yıldırım ve T.C. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile...
image Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, Ankara’daki temasları çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım ile Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ayrı ayrı ziyaret etti.
39. Tümen Komutanı Tuğgeneral Kaya, Meclis Başkanı Töre'yi ziyaret etti
image 39. Tümen Komutanı Tuğgeneral Coşkun Kaya Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre’yi ziyaret etti.
Trafikte Güvenli Yaşam Derneği'nin açıklamaları "bir öyle, bir böyle…"
image Geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak Girne-Lefkoşa ana yolunun güvenli olmadığını iddia eden Trafikte Güvenli Yaşam Derneği’nin bundan bir süre önce Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile birlikte söz konusu anayolda inc...