Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 7 Mart 2018, Çarşamba 21:08

Erhürman, Ankara'dan döndü: "Türkiye'nin tam desteğine dair mesajlar bizi motive etti"

Erhürman, Ankara'dan döndü: İlk resmi Ankara ziyareti dönüşünde Ercan Havalimanı'nda basınla buluşan Başbakan Tufan Erhürman ile Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundu.
Paylaş  
3
1
3
0

Başbakan Yardımcısı ve bir heyetle Ankara’ya gittiklerini, ilk ziyareti Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ ile gerçekleştirdiklerini, hemen ardından TC Başbakanı Binali Yıldırım’ın da katıldığı ‘uzun ve verimli bir toplantı’ düzenlendiğini ifade eden Erhürman, toplantı sonrası heyetlerin de katıldığı bir çalışma yemeği düzenlendiğini ifade etti. 

50 dakika süren çalışma yemeğine ilişkin konuşan Erhürman, “Yapmayı planladığımız ve Türkiye’nin desteğini hissettiğimiz icraat fikirlerimizi aktardık” diyerek, yemek sonrası Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini, görüşmede Akdağ’ın da hazır bulunduğunu ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gerçekleştirdikleri görüşmeye ilişkin “Yararlı bir görüşme gerçekleştirdik” yorumunda bulunan Erhürman, “Kısa sürede, görüşmemiz gereken tüm yetkililerle görüştük” dedi.

Türkiye’nin, Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Operasyonu sebebiyle sıkıntılı bir dönemden geçmekte olduğunu, yoğun programlara rağmen üst düzey makamlarla görüşme fırsatı bulduklarını dile getiren Erhürman, “Türkiye’nin tam desteğini yanımızda hissedeceğimize dair aldığımız mesajlar bizi motive etti çalışma arzumuzu arttırdı” dedi.

Birkaç hafta içerisinde Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’ın, mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile bir araya geleceğini kaydeden Erhürman, Çavuşoğlu’nun bir toplantı nedeniyle Berlin’e gittiğini, ziyaret sırasında görüşme fırsatı bulamadıklarını kaydetti.


Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0

Ataoğlu: "Son 1.5 yıl turizmde önemli bir başarı hikayesi"
Kuzey Kıbrıs markası, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Moskova Seyahat ve Turizm Fuarı’nda MITT 2018’de temsil edildi.
Savaşan: "Postmodern döneme kitleselleşmenin yerini bireysellik aldı"
Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın turizm sektörüne nitelikli iş gücü yetiştirmek amacıyla OTEM’de gerçekleştirdiği eğitimler kapsamında “sürdürülebilir kalkınma ve alternatif turizm çeşitleri” konulu seminer Sağlık Turizm...
"Rum tarafının 'biz doğal gaz arayalım, çözüm olursa size payınızı vereceğiz'...
Haftalık Kathimerini gazetesi Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Asım Akansoy’un Kıbrıs sorunundaki son gelişmelerle ilgili değerlendirmesine yer verdi.