Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Mart 2018, Perşembe 15:08
banner

Bakan Özyiğit "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" mesajı yayınladı..."

Bakan Özyiğit 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı yayınladı...Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, ülkede kadınların ekonomik, toplumsal ve siyasi alanlara katılımlarının arzulanan noktada olmadığını belirterek, kadınların hayatın her alanında, siyasette ve karar mekanizmalarında aktif görev almalarının önemine vurgu yaptı.
Paylaş  
2
1
2
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, ülkede kadınların ekonomik, toplumsal ve siyasi alanlara katılımlarının arzulanan noktada olmadığını belirterek, kadınların hayatın her alanında, siyasette ve karar mekanizmalarında aktif görev almalarının önemine vurgu yaptı.

Özyiğit, Kadın erkek eşitliğinin toplumsal gelişimin temel şartlarından olduğunu kaydetti.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, kadınların sömürüye ve ezilmeye karşı daha iyi çalışma koşulları ile eşitlik ilkesini merkezine alarak başlattığı mücadelenin yıl dönümü olduğunu anımsatan Özyiğit, kadın haklarının korunup, geliştirilmesinin herkesin sorumluluğu olduğunu belirtti.

Özellikle son yıllarda bu yöndeki mücadelenin yükseltilmesine ve bazı olumlu ilerlemelerin olmasına rağmen halen beklenen noktanın uzağında olunduğunu belirten Özyiğit, toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaşamın her alanına yayılması gerektiğini ifade etti.

Kadına yönelik şiddet ve istismarın asla kabul edilemez olduğunu, bilimsel araştırmaların da ülkemizde de bu alanda durumun maalesef hiç de iç açıcı olmadığını ortaya koyduğunu belirten Özyiğit, "Şiddet ve istismarın önlenmesi, gereklilik olan yasaların yaşam bulması, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin faaliyete geçirilmesi ve Kadın Sığınma Evlerinin açılması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve dünyadaki tüm emekçi kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü’ ve bu uğurda mücadele eden herkesi kutlarım." dedi.

BAKAN ÖZYİĞİT BAKANLIK VE BAKANLIĞA BAĞLI DAİRELERDE GÖREV YAPAN KADIN PERSONELİN "8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ"NÜ KUTLADI

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ayrıca 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bakanlık ile bakanlığa bağlı dairelerde ve Devlet Tiyatroların da görevli kadın personeli ziyaret ederek "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü"nü kutladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hak-Sen'den hükümete ekonomik tedbir alma çağrısı
image Eşit Hak ve Adalet Sendikası (Hak-Sen) Genel Sekreteri Fırat Yılmaz, hükümeti halkın ekonomik zorluklar karşısında daha fazla ezilmemesi adına ivedilikle iyileştirici tedbir almaya ve her sektörden insanın emeğinin ve...
YYK Başkanı Üstün medya kuruluşlarına YSK tarafından konan kurallara uyma çağ...
image Yayın Yüksek Kurulu (YYK) Başkanı Olgun Üstün, medya hizmet sağlayıcılara, “2018 Yerel Kuruluş Organları Genel Seçimi”ne yönelik Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından konan kurallara uymaları çağrısında bulundu.
Seçime günler kaldı… Propaganda yoğunlaştı
image Yerel kuruluş organları genel seçimine günler kaldı.