Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Mart 2018, Perşembe 15:08
banner

Bakan Özyiğit "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" mesajı yayınladı..."

Bakan Özyiğit 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı yayınladı...Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, ülkede kadınların ekonomik, toplumsal ve siyasi alanlara katılımlarının arzulanan noktada olmadığını belirterek, kadınların hayatın her alanında, siyasette ve karar mekanizmalarında aktif görev almalarının önemine vurgu yaptı.
Paylaş  
2
1
2
0

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, ülkede kadınların ekonomik, toplumsal ve siyasi alanlara katılımlarının arzulanan noktada olmadığını belirterek, kadınların hayatın her alanında, siyasette ve karar mekanizmalarında aktif görev almalarının önemine vurgu yaptı.

Özyiğit, Kadın erkek eşitliğinin toplumsal gelişimin temel şartlarından olduğunu kaydetti.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün, kadınların sömürüye ve ezilmeye karşı daha iyi çalışma koşulları ile eşitlik ilkesini merkezine alarak başlattığı mücadelenin yıl dönümü olduğunu anımsatan Özyiğit, kadın haklarının korunup, geliştirilmesinin herkesin sorumluluğu olduğunu belirtti.

Özellikle son yıllarda bu yöndeki mücadelenin yükseltilmesine ve bazı olumlu ilerlemelerin olmasına rağmen halen beklenen noktanın uzağında olunduğunu belirten Özyiğit, toplumsal cinsiyet eşitliğinin yaşamın her alanına yayılması gerektiğini ifade etti.

Kadına yönelik şiddet ve istismarın asla kabul edilemez olduğunu, bilimsel araştırmaların da ülkemizde de bu alanda durumun maalesef hiç de iç açıcı olmadığını ortaya koyduğunu belirten Özyiğit, "Şiddet ve istismarın önlenmesi, gereklilik olan yasaların yaşam bulması, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi’nin faaliyete geçirilmesi ve Kadın Sığınma Evlerinin açılması için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız. Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve dünyadaki tüm emekçi kadınlarımızın ‘8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü’ ve bu uğurda mücadele eden herkesi kutlarım." dedi.

BAKAN ÖZYİĞİT BAKANLIK VE BAKANLIĞA BAĞLI DAİRELERDE GÖREV YAPAN KADIN PERSONELİN "8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ"NÜ KUTLADI

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ayrıca 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bakanlık ile bakanlığa bağlı dairelerde ve Devlet Tiyatroların da görevli kadın personeli ziyaret ederek "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü"nü kutladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Devlet Üretme Çiftlikleri rezerv arazilerinin kiralanması için başvuru kabul ...
image Devlet Üretme Çiftlikleri’nin (DÜÇ) kontrolünde bulunan rezerv arazilerinin kiralanması için 20-28 Eylül 2018 tarihleri arasında başvuru kabul edilecek.
İhale Komisyonu üç aylığına devre dışı!
image Hükümet eğitim ve sağlık alanında hizmet alımlarında ihale yöntemini üç aylığına askıya aldı. Gerekçe olarak döviz krizini gösterdi ve “İşler yürümüyor, hızlı alım yapamıyoruz” dedi.
Zamma beş kala; vatandaş istasyonlara akın etti, istasyonlar ilginç önlemler ...
image Akaryakıt zammının yürürlüğe girmesine saatler kala; vatandaş benzin istasyonlarına akın etti, bazı istasyonlar ise benzin satışını zam gelinceye dek 'bir şekilde' durdurdu.