Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Mart 2018, Perşembe 15:44
banner

Bakan Çeler, kadın emekçileri ziyaret etti, emekçilerle birlikte un paketledi

Bakan Çeler, kadın emekçileri ziyaret etti, emekçilerle birlikte un paketlediÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, kamuda ve özel sektörde çalışan  kadın emekçileri ziyaret etti.
Paylaş  
2
2
3
0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla, kamuda ve özel sektörde çalışan  kadın emekçileri ziyaret etti.

ARUN ve KOOP-SÜT’te çalışan  kadın emekçilerle bir araya gelen Bakan Çeler’e Çalışma Dairesi Müdürü Yusuf Önderol da eşlik etti.

Çeler, ziyaretlerinde 8 Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla , kadın emekçilere Kıbrıslı kadın yazar Bedia Balses’in ‘Kesik Kanatlı Kuşlar’ isimli kitabını da hediye etti.

İlk  ziyaretini Küçük Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren ARUN’a gerçekleştiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çeler; kadın çalışanlarla birlikte sohbet ederek ; onlarla birlikte un  paketleme işi de yaptı.  

ARUN ziyaretinin ardından Bakan Çeler, KOOP-SÜT’ü ziyaret ederek, tesisi gezdi.

Tesiste çalışan  emekçi 47 kadınla birlikte zaman geçiren Çeler, daha sonra KOOP SÜT Genel Müdürü Salih Yücesoylu’dan bu işletmedeki süt ve süt  ürünlerinin nasıl imal edildiği konusunda bilgi aldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, 8 Mart  Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir de  mesaj yayımladı. Bakan Çeler’in mesajı şöyle;

" 8 Mart Dünya  Emekçi Kadınlar Günü; sıradan bir kutlama günü değil;  kadınların direnerek , uğrunda canını vererek kazandığı bir hak ve mücadele günüdür.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak böyle bir günde güzel  sözler söylemek yerine somut icraatlardan ve gerçeklerden bahsetmenin daha doğru olacağına  inanıyorum.

 Ne yazık ki  2014 yılında Meclisimiz’de  kabul edilen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi Yasası ve bu yasanın kurulmasını öngören  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Dairesi; 4 yıl geçmesine rağmen  henüz  görevine başlayamadı. Hükümet olarak,  en büyük temennimiz  2018’in  TOCED’ siz son   yıl  olmasıdır.

Kimsenin şüphesi olmasın ki , Bakanlığımız; kadın emeğini görünür kılmak,kadınlarımızın çalışma yaşamına  ve  üretime katılmalarını daha da arttırmak ve sosyal haklarını güvence altına almak  için çalışmalarına kararlılıkla devam edecektir.

Son 1 yılda 281 kadının  şiddet bildirimi ile Sosyal Hizmetler Dairesi’ne  başvuruda bulunması  ülkemizde kadına yönelik şiddetinin boyutunun da ne kadar ürkütücü olduğunu gözler önüne sermektedir.

Kadınların  evde, sokakta, işyerinde karşılaştıkları her türlü şiddetin ve ayrımcılığın ortadan kaldırılması; aile içi şiddete uğrayan  kadınlara ve ülkemizde kötü muamelelere maruz kalan  yabancı uyruklu kadınlara  hizmet verecek bir Şiddet Önleme Merkezi’nin kurulması ile olacaktır. Adli yardım desteği ve kira desteğinin sağlanması amacıyla Barolar Birliği ile Vakıflar İdaresi  ile imzalayacağımız protokoller de  şiddete uğrayan kadınlarımıza yönelik , ilerleyen günlerde atacağımız somut adımlardır.

Kadınların  sağlık, sosyal güvenlik gibi temel hizmetlere kolay ulaşabildiği, üretime, yönetime katılma imkanlarının ve kalkınma sürecine katkılarının arttığı, tüm  bunların söylemlerde kalmadığı; icraatlarla hayat bulduğu;  daha eşitlikçi ve daha özgürlükçü bir dünya dileğiyle, tüm kadınlarımızı selamlarım."


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
4
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
1
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meteoroloji Dairesi'nden toz uyarısı!
image Afrika üzerinden taşınan toz zerrecikleri etkili olmaya başladı. Ayrıca önümüzdeki hafta boyunca yağmur bekleniyor.
Hasipoğlu: "Varsayım üzerine 4-1 petrol payı! Sadaka mı veriyor!"
image UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Rum lider Anastasiades'in, adanın doğal zenginliklerinin paylaşımının 4’e 1 nüfus oranı üzerinden yapılması teklifini değerlendirdi.
Besim: "İshal, kusma ve ateş gibi durumlarda hastaneye başvurulmalı"
image Sağlık Bakanı Filiz Besim, yapılan analizler sonucu bazı bölgelerde rastlanan kirlilik nedeniyle halkı uyarma gereği duyduklarını belirterek, vatandaşlara ishal, kusma ve ateş gibi durumlar söz konusu olması halinde h...