Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Mart 2018, Salı 16:22
banner

Birleşik Kıbrıs Partisi AKEL ile bir araya geldi

Birleşik Kıbrıs Partisi AKEL ile bir araya geldiBKP ve AKEL görüştü. Görüşme sonrası basın toplantısı düzenlendi.
Paylaş  
4
3
3
0

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan başkanlığındaki BKP heyeti, AKEL Genel Sekreteri Andros Kibrianu başkanlığındaki AKEL heyeti ile Güney Lefkoşa’daki AKEL Genel Merkezinde bir araya geldi. Görüşmede Kıbrıs konusundaki son siyasi gelişmeler ve Akdeniz’de doğal gaz rezervleri konusunda yaşanan gelişmeler ele alındı. Görüşme sonrasında ortak basın toplantısı düzenlendi.

İZCAN: SORUNLAR BASKI, TEHDİT VE ŞANTAJLA ÇÖZÜLEMEZ

BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, doğal gaz konusunda ortaya çıkan sorunların baskı, tehdit ve şantajla çözülemeyeceğini söyleyerek, tarafları en erken zamanda görüşme masasına oturmaya çağırdı. Kıbrıs’ın etrafındaki zenginliklerin, Kıbrıs halkının tümüne ait olduğunu vurgulayan İzcan, “Kıbrıs sorunu çözülmeden bu zenginliklerin paylaşımı mümkün değildir” dedi.

Görüşmelerin Crans Montana’da, kaldığı yerden Gutterens Belgesi çerçevesinde devam etmesinin tek çıkar yol olduğunu vurgulayan İzzet İzcan, çözüm yanlısı güçlerin işbirliğinin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Tarafları tahrik edici hareketlerden uzak durmaya çağıran BKP Genel Başkanı İzzet İzcan, iki lideri de Kıbrıslıların çıkarlarına uygun davranmaya çağırdı.

AKEL: TÜRKİYE’NİN TAHRİK EDİCİ DAVRANIŞLARINI KINIYORUZ

AKEL Genel Sekreteri Andros Kibrianu ise mevcut durumdan çok endişeli olduklarını belirterek, Türkiye’nin tahrik edici davranışlarını kınadı. “Navtexler ilan edilerek bu sorun çözülemez” diyen Kibrianu, zamanın daraldığına dikkat çekti.

Gerilimin artmasının hiç kimseye yararı olmayacağını vurgulayan AKEL Genel Sekreteri Andros Kibrianu, “Gaz konusunda ortak bir komite kurulsun, görüşmeler de devam etsin” şeklindeki önerileri kabul etmeyeceklerini belirterek, çözümü geciktirecek yaklaşımlar yerine, sorunu kökten çözecek müzakerelerin en kısa sürede başlamasını istediklerini vurguladı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Reynar: "Karanlıklara inat, safımız özgürlüktür!"
image Afrika Gazetesi'ne yönelik gerçekleşen linç girişimi davasında kürsü başına geçen eski Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, bu kez savunmada olacak.
Atan: "Birazcık sağduyunuz kaldıysa istifa edin"
image Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen) Genel Başkanı Metin Atan, yapılan zamları eleştirdi.
Çeler, Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyetini kabul etti
image KKTC Erkek Kuaförler ve Berberler Birliği heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler’e sorunlarını iletti.