Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Nisan 2018, Pazar 10:21
banner

"Müzakereler kaldığı yerden ve Guterres çerçevesi temelinde başlamalı"

Müzakereler kaldığı yerden ve Guterres çerçevesi temelinde başlamalıSol Hareket bugün yazılı bir açıklama yaparak, müzakerelerin kaldığı yerden ve Guterres çerçevesi temelinde başlaması gerektiğini kaydetti.
Paylaş  
8
7
8
0

“Sol Hareket adına açıklamada bulunan Abdullah Korkmazhan, 16 Nisan Pazartesi yemekte bir araya gelecek olan her iki lidere çağrıda bulunarak, müzakerelerin kaldığı yerden ve Guterres çerçevesi temelinde yeniden başlaması talebinde bulundu.

BM Genel Sekreterinin Crans-Montana zirvesinde çizdiği çerçevenin erken ve kapsamlı çözüm için yol haritası olduğunun altını çizen Korkmazhan, “Her iki lider de Guterres çerçevesi dışında hareket etmemeli, bu çerçevenin dışında taleplerde bulunmamalıdırlar. Özellikle müzakerelerin yeniden başlaması için sürekli ön koşullar sunulmasına son verilmelidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya çağrıda bulunarak, erken federal çözümün Kıbrıslı Türkler açısından hayati derecede önemli olduğunu ve toplumun federal çözüm yanlısı iradesinin güçlü bir şekilde devam ettiğini hatırdan çıkarmamasını isteyen Korkmazhan, Kıbrıslı Türkler açısından federal çözümden başka gidilecek yol bulunmadığını yineledi.

Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumların büyük bir çoğunluğunun çözümsüzlüğe karşı olduğunu, karşılıklı suçlama oyunları ve söz düellosundan bıktıklarını kaydeden Korkmazhan, “Toplumlarımız artık Kıbrıs sorunu ile birlikte yaşamak istemiyorlar. Liderlere düşen görev artık sonuca, yani kapsamlı çözüme ulaşmaktır” dedi.”

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Silyon İnşaat'a iki İSO ödülü birden
image Silyon İnşaat’ın almaya hak kazandığı İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve  İSO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.
KEMA: "Sel, çarpık yapılaşmanın sonucu"
image Kıbrıs Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (KEMA), 6 Aralık’ta 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel felaketinin yapısal sorunlar ve gelişigüzel çarpık yapılaşmanın sonucu olduğunu belir...
Atalay: "Bizimle ilgili itibar yıkım operasyonu yürütülüyor"
image Din İşleri Başkanı Talip Atalay, İnsan Hakları Günü ve Dini Yol Ofisi'nin 10'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle ara bölgede katıldıkları etkinlikle ilgili bazı iddiaların gündeme getirildiğini kaydederek, "İtibar yıkımı...