Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 15 Nisan 2018, Pazar 18:11
banner

TC Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: "KKTC gözbebeğimiz"

TC Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu: KKTC gözbebeğimizTC Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, KKTC’nin gözbebekleri olduğunu ifade ederek, “burada her ne yaşanıyorsa, oluyorsa bizim de ilgimizi çok yakından çekiyor” dedi.
Paylaş  
6
2
6
0

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Türkiye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nu kabul etti.

Çavuşoğlu’na TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay da eşlik etti.

Cumhuriyet Meclisi’nde gerçekleşen kabulde TC Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, KKTC’nin gözbebekleri olduğunu ifade ederek, “burada her ne yaşanıyorsa, oluyorsa bizim de ilgimizi çok yakından çekiyor” dedi.

Çavuşoğlu, Uluçay’a, TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve TC Başbakanı Binali Yıldırım’ın selamlarını iletti.

Bugün uhdesinde bulunan Vakıflar Genel Müdürlüğü ile Kıbrıs Vakıflar İdaresi arasında gerçekleşen ortak proje kapsamında “Alternatif Rota Vakıf Şehir Lefkoşa” temasıyla çıktıkları turda, adeta buranın mühürü sayılan vakıf eserlerini gezdiklerini anlatan Çavuşoğlu, Kıbrıs’ta ne kadar derin köklere sahip olduklarını, ecdatlarının burada ne kadar zengin bir kültürel miras bıraktığını tekrardan gördüklerini söyledi.

Çavuşoğlu, Kıbrıs’a ilgisi olan kimselere, burada sadece deniz turizmi aktiviteleri değil aynı zamanda vakıf eserlerinin de olduğunu göstermek açısından böyle bir projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, bundan sonraki süreçte KKTC’nin istifade edeceği mahiyet kazanmasını temenni etti.

ULUÇAY

Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ise, Çavuşoğlu’nun böylesi bir günde kendileriyle birarada olmasının önemine işaret ederek, “Bugün çok önemli bir projenin başlangıcını yaptık” dedi.

Çavuşoğlu’na ayrıca Meclis’e yaptığı ziyaret nedeniyle de teşekkür eden Uluçay, TC ile KKTC arasında var olan işbirliğinin güçlenerek devam edeceğini söyledi.

Uluçay, Vakıf Şehir Lefkoşa projesinin bugün hayata geçirilmesinin Lefkoşa için çok önemli olduğuna işaret ederek, bunun ülkenin turizm faaliyetleri açısından, kültürel mirası ve tarihi eserlere verdiği değer açısından önemli olduğunu belirtti.

Bunun zaman içerisinde turizm faaliyetlerine de çok olumlu yansıyacağına inandığını ifade eden Uluçay, “Biz yıllardır bu adada var olma mücadelesi veriyoruz, Vakıflar İdaresi de bu adanın ülkenin en köklü kuruluşlarındandır” dedi.

Uluçay, Vakıflar İdaresi’nin TC’yle devam eden işbirliğinin çok önemli olduğunu ve bundan sonra da işbirliklerinin devam edeceğini söyledi.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Silyon İnşaat'a iki İSO ödülü birden
image Silyon İnşaat’ın almaya hak kazandığı İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve  İSO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.
KEMA: "Sel, çarpık yapılaşmanın sonucu"
image Kıbrıs Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (KEMA), 6 Aralık’ta 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel felaketinin yapısal sorunlar ve gelişigüzel çarpık yapılaşmanın sonucu olduğunu belir...
Atalay: "Bizimle ilgili itibar yıkım operasyonu yürütülüyor"
image Din İşleri Başkanı Talip Atalay, İnsan Hakları Günü ve Dini Yol Ofisi'nin 10'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle ara bölgede katıldıkları etkinlikle ilgili bazı iddiaların gündeme getirildiğini kaydederek, "İtibar yıkımı...