Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Nisan 2018, Pazartesi 09:59
banner

Sucuoğlu: "Bu akşamki yemek Cumhurbaşkanlığı Seçimine zemin hazırlama girişimi"

Sucuoğlu: Bu akşamki yemek Cumhurbaşkanlığı Seçimine zemin hazırlama girişimiUBP Milletvekili Sucuoğlu, Kıbrıs müzakerelerinde gelinen son aşamayı değerlendirdi.
Paylaş  
3
2
3
0

Kıbrıs Postası

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Faiz Sucuoğlu Kıbrıs Genç TV'de Baykan Gürses Özdağ'ın hazırlayıp sunduğu “Merhaba Yeni Gün” programına katılarak açıklamalarda bulundu.

Sucuoğlu, iki lider arasında bu akşam düzenlenecek olan yemğin dost yemeği olduğunu politik olmayan bir yemek olduğunu söyleyerek, “Bir beklentimiz yoktur. Sürekli belli tarihler veriliyor ve hiç birşey olmuyor. Bu son nokta deniliyordu belli ki yeni noktalar yaratılacak. Bunun yaşanmaması lazımdır. Bu akşamki yemeği Cumhurbaşkanlığı Seçimine zemin hazırlama girişimi olarak görüyorum ben” dedi.

Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın çözümü hedefleyerek bir politik manevra yapması gerektiğine değinerek, “Bu yemeğin ardından Anastasidis de bu tarafa gelecek, 3-5 toplantı sonrasında bir yola çıkılacak ve hiçbir şey olamayacak. Cenevre tüm garantörlerin de olduğu bir şanstı. Güney Kıbrıs kısmen bertaraf etti. Bundan sonraki toplantı ve görüşmler de aynı eksen etrafında dönmelidir.” şeklinde konuştu.

PLAN VE PROGRAMIMIZI YAPMALIZ...

Faiz Sucuoğlu bu süreçte kendisini endişelendiren şeyin, anlaşma umudu ile herşeyin bırakılması olduğunu söyleyerek, “KKTC kendi ayakları üzerinde durabilen, kalkınabilen bir yapı yolunda devam etmesi gerekiyor. Biz uzun zaman çözüm yolunda altyapımızı unuttuk. Güney Kıbrıs unutmadı. Kendi kendimize yetmeyi öğrenmeyi gerektiren bir sistem yaratamıyoruz. Kaybedecek vaktimiz de yoktur. Artık bize düşen görevleri yapmalıyız. Plan ve programlarımızı yapmamız lazımdır” dedi.

BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI GÖRÜŞEBİLİRLER....

Milletvekili Sucuoğlu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün arasındaki gerginliğin ve Cumhurbaşkanı'nın tavrı sorulması üzerine, “Ben yaşadığım bir olayı anlatabilirim ancak. UBP-DP döneminde Sağlık Bakanlığı yaptığım sürede Döner Sermaye Yasası'nı çıkardık. Ne hal ise bu yasalar geri yollandı. Ufak tefek değişiklikler ile yolladık geri ve geçti. Belki de harcadığımız enerjinin yarısından fazlasını oraya harcakdık. O yasa tasarısını geri yollayabilirdi. Eşitliğe aykırı bulunan performans olayını halledebilirdik. Cumhurbaşkanının ayrımcılık yaptığı konusunu tartışmak dahi istemem. Ama hep bu gibi davranışlar karşı tarafın tavırlarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur” dedi.

Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı ve Genel Başkan arasındaki gerginliğe de değinerek: “Bence iki tarafınbir şekilde görüşmesinde fayda vardır. Devletin üst kademelerinde bu tip gerginlikler fayda ve katkı getirmez. Yanlış anlaşılma veya yavır söz konusuysa kalkar” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Silyon İnşaat'a iki İSO ödülü birden
image Silyon İnşaat’ın almaya hak kazandığı İSO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve  İSO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgeleri düzenlenen törenle takdim edildi.
KEMA: "Sel, çarpık yapılaşmanın sonucu"
image Kıbrıs Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (KEMA), 6 Aralık’ta 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel felaketinin yapısal sorunlar ve gelişigüzel çarpık yapılaşmanın sonucu olduğunu belir...
Atalay: "Bizimle ilgili itibar yıkım operasyonu yürütülüyor"
image Din İşleri Başkanı Talip Atalay, İnsan Hakları Günü ve Dini Yol Ofisi'nin 10'uncu kuruluş yıldönümü nedeniyle ara bölgede katıldıkları etkinlikle ilgili bazı iddiaların gündeme getirildiğini kaydederek, "İtibar yıkımı...