Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Mayıs 2018, Çarşamba 07:52
banner

Vatandaşlıktan çıkarılan Hakan Athan sordu: "5 trilyonluk mülküm var, şimdi kime nasıl devredeceğim?"

Vatandaşlıktan çıkarılan Hakan Athan sordu: 5 trilyonluk mülküm var, şimdi kime nasıl devredeceğim?Hükümetin geçtiğimiz hafta vatandaşlıklarını iptal ettiğini duyurduğu 175 kişiden biri olan avukat Hakan Athan Kıbrıs Postası’na konuştu.
Paylaş  
7
2
8
2

Kıbrıs Postası - Vatan Mehmet 

Vatandaşlıktan çıkarıldığını arkadaşlarının medya üzerinden öğrenerek kendisine bildirdiğini ifade eden Hakan Athan, suçunun ne olduğunu, neyin usulsüz gerçekleştiğini sorarak Girne’de tapulu 7 dairesi ile Mağusa’da arsası olduğunu, 2015’den beri adaya gidip geldiğini anlattı. 

Mülklerinin toplam değerinin 5 Trilyonu bulduğunu ifade eden Hakan Athan, vatandaşlıktan çıkarıldığı için daimi ikamet izni kapsamında hukuken yalnızca bir daireyi üstüne olabileceğini, bu durumda tanesi 30 Bin TL’den devir işlemini kime nasıl yapacağını sordu. 

“Yasa dışı ne yapmışız, usulsüz olan nedir. İstanbul’da avukatım” diyen Athan, çok mağdur olduğunu belirterek dikkate alınması talebinde bulundu ve hukuk devleti çerçevesinde konunun takipçisi olacağını söyledi. 

Öte yandan hükümetin geçtiğimiz hafta vatandaşlıklarını iptal ettiğini duyurduğu 175 kişiden bazı isimler hakkında geri adım atarak kararı iptal ettiği ifade ediliyor; konuyla ilgili Resmi Gazete’nin de yayımlanmaması bu konuda hükümete imkân tanırken vatandaşlığı iptal edilen bazı isimlerin de yasal itiraz sürecini başlattığı kaydedildi.

Bakanlar Kurulu, vatandaşlıkları geri alınanların mağduriyet yaşamamaları için söz konusu 175 kişiyi 90 gün süreyle muhaceret izinli sayarak, bu sürede KKTC’de çalışma veya iş kurma başvurusu yapmalarına olanak sağlamıştı. Ayrıca vatandaşlığı iptal edilenler arasında ismi geçen Aras Karabal, hükümet aleyhine 700 bin Sterlin tazminat davası açacağını duyurmuştu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
6
 
0
 
9
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
16 Mayıs 2018, Çarşamba
ULAŞ BERATLI         - GİRNE
Vatandaş olduktan sonra mı 7 daire bir arsa aldı yoksa olmadan mı..? İstanbul da yaşar ama KKTC vatandaşlığı ister. Mesela İngiltere de vatandaş olmak için 2 milyon pound sermaye girişi yapmanız ve tek kişilikte olsa iş kurmanız gerekiyor, Miktar arttıkça da vatandaşlık alma süresi kısalıyor. İspanya'da ise 500 bin euro'luk gayri menkul aldıktan sonra önce bir yıl sonra 2 yıl geçici oturma izni, bu süreç 10 yıla tamamlandıktan sonra da vatandaşlık veriliyor. 3 yıldır adaya her gelip gidene vatandaşlık mı verilecek..? Üstelik de bir de Avukat. Laf da mühim, ''hukuk devleti çerçevesinde'' iyi pelesenk oldu ağızlarına bu hacmi büyük içi boş laf. Yasa dışı vatandaş olurken hukuk devleti neredeydi acaba.

16 Mayıs 2018, Çarşamba
Hilmi Bafidi         - Lefkosa
Yahu Vatan..

Adam yaptigi islerin YASAL OLMADIGINI sana zaten ifade ediyor..

Yabancilarin sadece bir ikametgah alma hakki var bu ulkede.

Yani isleri kitabina uydur tipi bir adam..

Insaf.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akacan'dan ilk açıklama: "Belli ki kamuoyunda yer etmişim, o ortamda bulunmam...
image Girne Kaza Mahkemesi'ndeki duruşma sonrasında teminatla serbest kalan Bulut Akacan, mahkeme çıkışında basına açıklama yaptı.
Tatar, Beşparmak Düşünce Grubu ile görüştü
image UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile Beşparmak Düşünce Grubu buluştu.
Akacan serbest, korumaları 20 gün hapiste!
image Bulut Akacan ve korumalarının bugünkü duruşması sona erdi.