Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Mayıs 2018, Çarşamba 18:31
banner

YDP: "Hükümet vatandaşlık konusunda güçlü-güçsüz ayrımı yapıyor"

YDP: Hükümet vatandaşlık konusunda güçlü-güçsüz ayrımı yapıyorYeniden Doğuş Partisi Genel Sekreteri Turan Büyükyılmaz, hükümetin vatandaşlıkları iptal edilenler arasında "güçlü" ve "güçsüz" ayrımı yaptığını savundu.
Paylaş  
4
1
4
1

Büyükyılmaz, "Bu hükümet ne yaptığını bilmemektedir. Daha önce basına sızdırılan listede yer alan bazı güçlü isimler çıkarılmış yerine güçsüz olarak düşündükleri insanları koymuştur. Bu kabul edilemez" dedi. Vatandaşlıkları iptal edilenlerin tümünde geri adım atılması gerektiğine dikkat çeken Büyükyılmaz, "Hükümet ayrım yapmadan tüm iptal edilen vatandaşlıkları geri iade etmelidir. Başbakan, Bakan ya da güçlü birini tanımayanların vatandaşlığını iptal edelim, listeyi garibanlarla dolduralım anlayışı ile hareket edilmektedir. Bu doğru değildir, kavga çıkaracak anlayıştır" diye konuştu.

TÜM VATANDAŞLIKLAR İADE EDİLMELİ

İçişleri Bakanlığı'nın son bir haftadır baskılar altında olduğuna işaret eden Büyükyılmaz şöyle devam etti; "Biz bilgi olarak konuşuyoruz. Sayın İçişleri Bakanı'na kimler ne demiştir. Kimler için ricalar gitmiştir. Kimlerin isimleri listeden çıkarılmıştır. İktidarın yetkilileri liste konusunda nasıl bir yol izlemiştir. Bu şekilde bir anlayışla hareket edilemez. Liste tamamen ortadan kaldırılmalıdır. Vatandaşlık verilenlerin vatandaşlığının iptal edilmesi kararı iptal edilmelidir. Böyle şaibeli bir süreç yaşanmamalıydı. Kıbrıs Türk halkı tüm yapılanları izlemekte ve görmektedir." dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
16 Mayıs 2018, Çarşamba
Omer         - Lefkosa
Kim kimin malini iade edecek be refik allah askina.Demografik yapinin icine ettik ,yetmedimi?Bence verilen tum vatandasliklar hata,yanlis.

banner
banner
banner
banner
banner

Ziraat Mühendisleri Odası "Tarım Ürünleri ve Gıda Piyasa Sistemi" konulu konf...
image Konferans açılışında konuşan Oda Başkanı Mehmet ERCİLASUN, tarım ürünleri ve gıda piyasa sisteminin etkinliğinin veya nasıl işlediğinin hem tarımı hem de gıdayı etkilediğine dikkat çekerek, bu konuların konuşulmasının...
KTHY binaları yine satılamadı
image Tasfiye halindeki Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) Lefkoşa’daki binaları için bugün 4 milyon 750 bin Sterlin taban fiyatla, ikinci kez çıkılan açık artırmaya katılım olmadı.
Manavoğlu: "Uyuşturucu konusunda devlet olarak farkındalık yaratmak lazım"
image Halkın Partisi Milletvekili Manavoğlu, haftasonu sosyal medyada takipçileri ile başlayıp daha sonra kamuoyuna ulaşan “Hinkeneviri serbest bırakılsın” tartışmasına ilişkin soruları yanıtladı.