Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 16 Mayıs 2018, Çarşamba 18:36
banner

Besim: "Sağlık alanındaki birliklerin mesleğine sahip çıkması önemli"

Besim: Sağlık alanındaki birliklerin mesleğine sahip çıkması önemliSağlık Bakanı Filiz Besim, Ebeler ve Hemşireler haftası çerçevesinde Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği ile Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası’nın düzenlediği  1. Hemşirelik ve Ebelik Mesleğinde Güncel Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayına katılarak konuşma gerçekleştirdi.
Paylaş  
3
1
3
0

Bakan Besim hemşirelik mesleğine gönül veren hemşirelerin düzenlediği ve ilki olma özelliği taşıyan bu çalıştayı çok anlamlı bulduğunu, Hemşireler ve Ebeler Sendikası’nın kurulma aşamasının ardından bu çalıştayın olmasının oldukça anlamlı olduğunu kaydetti.

Besim, sendikaların mesleklerindeki sorunlarına sahip çıkması, sağlık camiası içinde büyük önemi olan hemşireliğin daha farklı şekilde şekillenmesi, sorunların detayları ile ele alınması gerektiği konusunda bu çalışmayı çok değerli buluyorum dedi. 

Sağlık, ülkemizde uzun yıllardır büyük sorunlarla dolu, olumlu adımlar elbette olmuştur, bardağın dolu tarafını görmeye çalışmaktayım ancak zor bir sistemle karşı karşıyayız diyen Bakan Besim, elbette sağlık çalışanlarına ve bizlere de büyük görevler düşmekte. Bu mesleğin sorunlarına değişik açılardan bakmak gerekiyor hemşirelik mesleğinin topluma vereceği hizmetlerin çok daha farklı boyutlarda hizmetler olabileceğine inanıyorum ifadesinde bulundu. 

Ülkemiz ve hastanelerimiz gelişiyor diyen Besim, bugün sağlık alanında eğitim kurumlarımız var bu kurumlarında bu birlik tarafından takip edilmesi gerektiğine inanıyorum. Sağlık eğitimleri verilirken staj aşamasından tutun verilen eğitimlerin kalitesine, ülkemizde ne kadar hemşireye ihtiyacı bulunduğuna dair araştırmalar yapılmalıdır vurgusunda bulundu. 

Besim, bu kutsal ve insana yönelik mesleğin ticarileşmemesi için devlet kadrolar ile günü birlik değil, geleceği kurtarma çabasıyla el ele vererek çalışmalıyız diyerek sözlerine son verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

Ziraat Mühendisleri Odası "Tarım Ürünleri ve Gıda Piyasa Sistemi" konulu konf...
image Konferans açılışında konuşan Oda Başkanı Mehmet ERCİLASUN, tarım ürünleri ve gıda piyasa sisteminin etkinliğinin veya nasıl işlediğinin hem tarımı hem de gıdayı etkilediğine dikkat çekerek, bu konuların konuşulmasının...
KTHY binaları yine satılamadı
image Tasfiye halindeki Kıbrıs Türk Hava Yolları’nın (KTHY) Lefkoşa’daki binaları için bugün 4 milyon 750 bin Sterlin taban fiyatla, ikinci kez çıkılan açık artırmaya katılım olmadı.
Manavoğlu: "Uyuşturucu konusunda devlet olarak farkındalık yaratmak lazım"
image Halkın Partisi Milletvekili Manavoğlu, haftasonu sosyal medyada takipçileri ile başlayıp daha sonra kamuoyuna ulaşan “Hinkeneviri serbest bırakılsın” tartışmasına ilişkin soruları yanıtladı.