Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 4 Haziran 2018, Pazartesi 18:52
banner

Yayın Yüksek Kurulu bütçesi oyçokluğuyla kabul edildi

Yayın Yüksek Kurulu bütçesi oyçokluğuyla kabul edildiSeçimler nedeniyle haftalık toplantılarını iki günden bire indiren Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, yoğun bir gündemle çalışmalarına devam ediyor.
Paylaş  
15
11
15
0

Yasama ve denetim gündeminin birleşmesiyle hem tasarı ve önerileri görüşen, hem de gündem dışı konuşmalarla denetim işlevini yürüten Meclis Genel Kurulu, saat 18.00 itibarıyla toplantısını sürdürüyor.

YYK BÜTÇESİ

Ceza Değişiklik Yasa Önerisi’nin onaylanmasının ardından Yayın Yüksek Kurulu’nun 2018 Mali Yılı Bütçe Tasarısı’nı ele alan Genel Kurul,  bu tasarıyı da oyçokluğuyla kabul etti.

Konu hakkında konuşan UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu,  YYK bütçesinin yetersiz olduğundan bahsetti. Amcaoğlu, YYK bütçesinin mevcut hükümet tarafından hiç çalışılmadan Meclis’e getirildiğini savundu.

UBP Milletvekili Hasan Taçoy  da, YYK’nın ülkede çok iyi işlere imza attığını dile getirdi, YYK arşivlerinin önemine değindi.

YYK bütçesinin yüzde 20’lik artışa rağmen yetersiz olduğunu, bu nedenle bütçeye ret oyu vereceklerini söyleyen Taçoy, yayıncılığın desteklenmesi için reklam politikası hazırlanmasına ihtiyaç olduğunu anlattı.

UBP Milletvekili Ersin Tatar da, YYK’nın tüm yayınları tek tek izleyerek takip ettiğini, bunun çok zor olduğunu kaydetti.

YYK’nın bütçe sıkıntısı bulunduğunu ifade eden Tatar, YYK’nın sektörün önünü açmak için de önemli bir görev üstlendiğini söyledi.

Tatar, yayıncılığın artık internete kaydığını hatırlatarak bu alanda yapılması gereken çalışmalar olduğunu dile getirdi.

Tatar, dün hayatını kaybeden Saffet Soykal’a da rahmet diledi.

Eleştirileri yanıtlayan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ise, ülkedeki televizyonlarda yayıncıların ciddi zorluklarla boğuştuğunu kaydetti.

YYK’nın izleme ve değerlendirme görevine işaret eden Özyiğit, bu kuruma daha fazla olanak sağlanması gerektiğini belirtti.

Konuşmaların ardından Yayın Yüksek Kurulu’nun 2018 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı, oy çokluğuyla kabul edildi.

TAŞINMAZ MAL (TASARRUF VE KIYMET TAKDİRİ) YASA TASARISI

Ardından, Taşınmaz Mal (Tasarruf ve Kıymet Takdiri) (Değişiklik) Yasa Tasarısı ele alındı.

Bu konuda konuşan UBP Milletvekili Özdemir Berova,  Güvercinlik bölgesinde kurulacak sanayi bölgesi ve buna bağlı çevrede gelişmeyi öngören tasarıya olumlu baktıklarını ve kabul oyu vereceklerini söyledi.

İTܒye tahsis edilen bir arazinin kiralanma durumundan çıkarılması olayına da değinen Berova, söz konusu arazinin bu aşamadan sonra ne olarak kullanılacağını sordu.

 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

"KIB - TEK'e jeneratör alınması konusuna sonuna kadar karşı çıkacağız"
image YDP, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu'na dört jeneratör alınmasına karşı olduğunu, bu konuda ihale açmanın ülkeye ihanet olduğu kadar insan aklı ile alay etmek anlamına geleceğini savundu.
İkamet izinsiz 16 kişi tutuklandı
image KKTC'de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen 16 kişi tutuklandı.
TC Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy KKTC'ye geliyor
image Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u kabul edecek.