Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Haziran 2018, Çarşamba 14:57
banner

BKP: "Meclisin toplanamaması, siyasi partilerin keyfi engellemesinden kaynaklanıyor"

BKP: Meclisin toplanamaması, siyasi partilerin keyfi engellemesinden kaynaklanıyorBirleşik Kıbrıs Partisi Genel Sekreteri Salih Sonüstün, iki gün üst üste nisap sorunu nedeniyle meclisin toplanamaması, mecliste bulunan siyasi partilerin, meclisin çalışmalarını keyfi şekilde engellemesinden kaynaklandığını belirtti.
Paylaş  
4
2
5
0

“Seçim meydanlarında halka hizmet için yarıştıklarını söyleyenler, en küçük fırsatları olumsuz biçimde değerlendirmek için ellerinden geleni yapıyorlar” dedi.

MECLİSTEKİ PARTİLERİN TEK DERDİ, KENDİ KOLTUKLARINI KORUMAKTIR

Sağlık, eğitim, ekonomi, tarım, işsizlik ve göç alanlarında dünya kadar sorun varken, bunları görmezden gelerek sistemi tıkamaya çalışanlar, esas niyetlerini halktan saklıyorlar” diyen BKP Genel sekreteri Sonüstün, “Statükonun devamını sağlayan bu partilerin tek derdi, kendi koltuklarını korumak ve birbirlerine üstünlük sağlamaktır” dedi.

BU HALK SİZE İNANMIYOR VE SİZDEN BİR ŞEY BEKLEMİYOR

“Bu halk size inanmıyor ve sizden bir şey beklemiyor” diyen Sonüstün, millet vekilliğini ikinci bir iş olarak gören zihniyet yıkılmadan, gerçek anlamda egemen bir meclis oluşmadan, toplumun önünü açacak yasal çalışmaların yapılmasının mümkün olmadığını vurguladı.

“BKP, sizi halka şikayet etmeye devam edecektir” diyen Sonüstün, halkımızı, mecliste olup biteni yakından takip etmeye çağırdı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: "Akıncı, federasyonun olmayacağını biliyor, hala Rumlar fikir değiştir...
image Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “Rum tarafı Kıbrıs Türk Halkı’nın haklarını gasp ederken, hükümetin Kıbrıs politikasının olmamasını, Cumhurbaşkanı ile Dışişleri Bakanı arasındaki görüş ayrılıklarının ...
Uluçay: "Kıbrıslı Türklerin temsiliyeti konusunda AB ülkelerine bilgilendirme...
image Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Cumhuriyet Meclisi Avrupa Parlamentosu (AP) ve Avrupa Konseyi Parlamenter Asemblesi (AKPA) heyetinin AP seçimlerine kadar, Kıbrıslı Türklerin temsiliyeti konusunda Avrupa ...
Özersay: "Sırf, Kıbrıslı Türk olduğu için Kıbrıs Türk halkını temsil ediyor d...
image Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Özersay, Meclis’teki konuşmasında AP seçimleri hakkında görüş bildirdi.