Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Haziran 2018, Çarşamba 15:22
banner

Bir dava da Müşavirlik Yasası'na

Bir dava da Müşavirlik Yasası'na‘Müşavirliği Sonlandıran Yasa’ olarak da anılan “Üst Kademe Yöneticiliği Yapan Kamu Görevlilerinin Atanması Hakkında (Değişiklik) Yasası”nın dört mağdurundan biri olan Halis Üresin, kararın durdurulmasına yönelik, devlete dava açtı.
Paylaş  
4
2
4
0

Kıbrıs Postası - Ertuğrul SENOVA

Üresin, görevden alma eylemenin, Değişiklik Yasası’nın “Emredici kurallarına aykırı biçimde” gerçekleşmesi nedeniyle, kararın tamamen ya da geçici olarak durdurulmasına yönelik Yüksek İdare Mahkemesi’nin (YİM) men eden bir emir üretmesini talep etti.

Değişiklik Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte, hem mevcut Resmi Kabz Memurluğu ve Mukayyitlik Dairesi Müdürlüğü görevinden, hem de Müşavirlik görevinden olan Üresin, Yasa gereği, Müşavirliğe atanmadan önce bulunduğu kadroya geri dönmesi ve maaşını, atamadan önceki barem üzerinden alması gerekiyordu.

Fakat atamadan önce bulunduğu kadro, bir başka isimin atanması nedeniyle dolmuş halde bulunuyor.

Üresin, yasal boşluk nedeniyle şuan resmi olarak işsiz durumda. Haberin devamı yarın Kıbrıs Postası’nda…


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sertoğlu: "Lefkoşa'nın halinden utanıyorum. Kent pis, böyle başkent olmaz"
image Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Belediye Başkan adayı Hasan Sertoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği’ni ziyaret etti.
Başpınar/Değirmenlik bölgesinde yarın elektrikler kesik
image Yarın Başpınar/Değirmenlik bölgesinde elektrik kesintisi yaşanacak.
Girne Turizm Limanı'nda tır içerisine gizlenmiş 18 kişi tespit edildi
image Girne Turizm Limanı'nda Beşparmak gemisi ile limana gelen bir tır araç içerisine gizlenmiş Suriye uyruklu toplam 18 erkek şahıs tespit edildi.