Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Haziran 2018, Çarşamba 15:22
banner

Bir dava da Müşavirlik Yasası'na

Bir dava da Müşavirlik Yasası'na‘Müşavirliği Sonlandıran Yasa’ olarak da anılan “Üst Kademe Yöneticiliği Yapan Kamu Görevlilerinin Atanması Hakkında (Değişiklik) Yasası”nın dört mağdurundan biri olan Halis Üresin, kararın durdurulmasına yönelik, devlete dava açtı.
Paylaş  
4
2
4
0

Kıbrıs Postası - Ertuğrul SENOVA

Üresin, görevden alma eylemenin, Değişiklik Yasası’nın “Emredici kurallarına aykırı biçimde” gerçekleşmesi nedeniyle, kararın tamamen ya da geçici olarak durdurulmasına yönelik Yüksek İdare Mahkemesi’nin (YİM) men eden bir emir üretmesini talep etti.

Değişiklik Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte, hem mevcut Resmi Kabz Memurluğu ve Mukayyitlik Dairesi Müdürlüğü görevinden, hem de Müşavirlik görevinden olan Üresin, Yasa gereği, Müşavirliğe atanmadan önce bulunduğu kadroya geri dönmesi ve maaşını, atamadan önceki barem üzerinden alması gerekiyordu.

Fakat atamadan önce bulunduğu kadro, bir başka isimin atanması nedeniyle dolmuş halde bulunuyor.

Üresin, yasal boşluk nedeniyle şuan resmi olarak işsiz durumda. Haberin devamı yarın Kıbrıs Postası’nda…


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
1
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Motosikletle dolaşıyor ve okula gönderilmeyen çocukları tespit edip okula yaz...
image Lefkoşa'nın Surlariçi bölgesindeki çocuklarla gönüllü olarak ilgilenen Umut Madenoğlu, birlik olunursa daha fazla çocuk ve gence hitap edilebileceğini söyledi.
Varoğlu'ndan gazeteye haciz olayına tepki: "Basının sesinin kısılmaya çalışıl...
image Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Sekreteri Cemal Varoğlu, basına yönelik saldırılar ile haciz işlemlerinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.
CTP ve DİSİ görüştü: "Çözüme bağlılığımızı teyit ettik, liderlere desteğe dev...
image Başbakan ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, DİSİ Genel Başkanı Averof Neofitu ile CTP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.