Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 13 Haziran 2018, Çarşamba 18:25
banner

Denktaş: "Lefkoşa seçimi bir hizmet seçimidir. Biz hizmet konusunda Gencay Hanım'a son derece güveniyoruz"

Denktaş: Lefkoşa seçimi bir hizmet seçimidir. Biz hizmet konusunda Gencay Hanım'a son derece güveniyoruzDemokrat Parti (DP) Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Gencay Eroğlu ve belediye meclisi adayları bugün Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS)’ı ziyaret etti. Ziyarete DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da katıldı.
Paylaş  
15
12
14
0

  • Gencay Eroğlu: “Bazıları Lefkoşa’yı zor bir görev görüyor ama benim için zor görev diye bir şey yoktur. Biz bu yola hizmet için çıktık ve bunu da başaracak bilgi, donanım bizlerde vardır”

Sendika başkanı Güven Bengihan ve üst düzey yöneticilerin katıldığı ziyaret son derece olumlu bir atmosferde geçerken, belediyedeki çalışanların sorunları da masaya yatırıldı.

Bengihan: “Büyük onur duyduk”

Ziyarette ilk sözü alan Güven Bengihan, Gencay Eroğlu ve ekibini sendikalarında ağırlamaktan büyük onur duyduğunu söyledi.

Lefkoşa’nın sendikaları açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Bengihan “gerek Lefkoşa’nın başkent olması, gerekse de kamu görevlilerinin büyük bir kısmının burada bulunması hasebiyle, sizin adaylığınız bizim için önemlidir” ifadelerini kullandı.

Denktaş: “24 Haziran gecesi büyük bir zafere tanıklık edeceğiz”

Bengihan’ın ardından söz alan DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da “Lefkoşa seçimi bir hizmet seçimidir. Biz hizmet konusunda Gencay Hanım’a son derece güveniyoruz. 32 yıllık bürokrasi deneyimi, zor koşullar altında peşine düştüğü her işi başarıyla sonuçlandırdığını bilen birisiyim. Bu bakımdan kendisine teklifi götürdüğümde ve kabul gördüğünde, içimden ‘tamamdır, bu iş bitti, biz bu seçimi aldık’ dedi. Şimdi buna daha da inanıyorum. 24 Haziran gecesi büyük bir zafere tanıklık edeceğiz” dedi.

“Ülkenin bir çok yerinden sendika üyeleri Lefkoşa’ya çalışmaya geliyor. Şehre girişi bir sıkıntı, çıkışı bir sıkıntı” diye konuşan Denktaş “bu arkadaşlar, 4 yıl önce enkaz devraldık diyerek göreve geldi. 4 yılda borçları kapatacağız iddiasında da bulundular ancak, hiçbir şekilde bu olmadı, borçlar daha da arttı. Buna rağmen, kalkıp bir de ‘borç ödemekten proje yapamadık’ demektedirler. Seçime bir ay kala ise bir sürü projeyi tamamlama çalışmaları içinde görüyoruz. 4 yıldır nerede idiniz? 4 yıldır proje yapabilirken neden oturup beklediniz? Halk bunu soruyor ve bizler de soruyoruz” diye konuştu.

Denktaş, sendika yönetiminden, partizanca duygulara kapılmadan, Lefkoşa’ya hizmet anlayışında olan bir yönetim için üyelerini yönlendirmesini istedi.

Eroğlu: “KTAMS’ın emek mücadelesini selamlıyorum”

Ziyarette söz alan DP Lefkoşa Başkan Adayı Gencay Eroğlu da, KTAMS yönetimine teşekkür ederek, sendikanın yıllardır süren emek mücadelesini selamladığını ifade etti.

Gencay Eroğlu “bazıları Lefkoşa’yı zor bir görev görüyor ama benim için zor görev diye bir şey yoktur. Biz bu yola hizmet için çıktık ve bunu da başaracak bilgi, donanım bizlerde vardır” diye konuştu.

“Proje yoksa çalışanlar nasıl çalışsın?”

Seçim çalışmalarında en çok gündeme gelen sorulardan bir tanesinin de LTB’de çalışan sayısının fazlalığı ifade eden Eroğlu “bize göre çalışmayan kişi yoktur, çalıştırılmayan kişi vardır. Bir belediyede proje yoksa, yapılmıyorsa, asli görevleri noksan hale getiriliyorsa, bu çalışanın suçu değil, yönetimin hakkıdır. Bu bağlamda belediyede suçlular çalışanlar değil, bilakis, yönetimdir” dedi.

Göreve geldiği zaman çalışanların haklarını daha da ileriye götürecek bir çok açılımın üzerinde çalıştıklarını kaydeden Eroğlu “bizim belediyeden tek bir kişiyi bile çıkarmak gibi bir düşüncemiz yoktur. Çalışanlarımızla birlikte bir başkent olmaktan çok uzak görüntü çizen şehrimizi ayağa kaldırmaktır” dedi.

“En pahalı su Lefkoşa’da…”

Lefkoşa’da gerek su fiyatları, gerek park cezaları konusunda son derece trajik durumlar yaşandığını ifade eden Eroğlu “Lefkoşalı en pahalı suyu içmektedir. Araba parkı olmayan şehirde, park etmek işine gitmek zorunda kaldığı için park cezaları ödemektedir. Halkımız bu durumlardan rahatsızdır, bunların düzeltilmesi lazım gerekmektedir” diye konuştu.

“Enkaz edebiyatı yapmayacağız, iş yapacağız”

Lefkoşa’nın ağır borç yükü altında bulunduğunu ifade eden Eroğlu “biz yönetime gelince ‘enkaz edebiyatı’ yağacak değiliz. Durumun farkındayız. İvedilikle alacağımız tedbirlerle birlikte, şehrin gelirlerini artırmayı, gelir gider dengesini oluşturmayı önceliğimiz olarak görmekteyiz. Yaratıcı gelir getirici projelerimiz de vardır. Mesela araba park alanları yaratıp, bunlara parkmetre koyarak gelirlerimizi artırmayı planlıyoruz” dedi.

“Biz su fiyatını 5 TL’yi aşmayacak şekilde düzenleyeceğiz”

Su fiyatları konusunda da çalışmalar yaptıklarını kaydeden Gencay Eroğlu, “bizim uzmanlarımızla yaptığımız çalışmada, şu an 7.50 TL tonundan satılan suyu 5 TL’yi aşmayacak şekilde düzenleme planımız vardır. Fazla kullanımda uygulanan 10 TL tonu fiyatını ise tamamen kaldırmak amacındayız. Lefkoşalının böylesine fahiş su fiyatı ödemesine hiç gerek yoktur. Bu kabul edilebilir bir durum değildir” ifadelerini kullandı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

İş Adamları Derneği ilk ziyaretini Başçeri'ye yaptı
image İş Adamları Derneği (İŞAD) kısa süre önce değişen yeni ismi ile İş İnsanları Derneği geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri Genel Kurul sonrası ilk resmi ziyaretlerini Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’y...
Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu, sabit kameralar için izin başvurularını değe...
image Kent Güvenlik Sistemleri Kurulu bugün toplandı.
Kuzey Kıbrıs Thalassaemia Derneği, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı'nı ziyaret etti
image Kuzey Kıbrıs Thalassaemia Derneği'nden (KKTKD) bir heyet Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği'ni ziyaret etti.