Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Haziran 2018, Cumartesi 10:36

KTTO Başkanı Deniz: "Kaçak et, sağlık sorunudur"

KTTO Başkanı Deniz: Kaçak et, sağlık sorunudurYazılı basında yer alan kaçak et ile ilgili haberleri değerlendiren Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkanı Turgay Deniz, “Kaçak et sağlık sorunudur” dedi.
Paylaş  
29
11
30
0

Geçmişte de kaçak et konusunda haberler çıktığını, ancak geçtiğimiz gün yapılan operasyonda 6 ton 631 kilo donmuş ve paketlenmiş kaçak et ele geçirildiğine işaret Deniz, “Bu büyük bir miktardır ve düşünülüp, çare aranmasını gerektirmektedir” şeklinde konuştu.

Et kaçakçılığının birilerine haksız kazanç sağlamak, devleti zarara uğratmaktan da öte olduğunu söyleyen Deniz, “Kaçak etler ülkemize gerekli sağlık koşullar olmadan girdiğinden dolayı, aynı zamanda bir sağlık sorunudur” iddiasında bulundu.

KTTO Yönetim Kurulu olarak, Kıbrıs Türk halkının sağlığı ile oynanmasını kabul etmeyeceklerini vurgulayan Başkan Deniz, “Bu tür kaçakçılık işlerine karışan üyelerimiz varsa, bizler onları ilk fırsatta disiplin kuruluna vereceğiz” dedi ve hükümeti de gerekli tedbirleri almaya davet etti.

Hayvan üreticilerini anladıklarını, onların mağdur edilmesi ve üretimden kopmalarını istemediklerinin altını çizen KTTO Başkanı Turgay Deniz, “Ülkemizde yeterli et yoksa veya çok pahalıysa, bunun çözümü bellidir.

Hükümet bir süreliğine etin ithal edilmesine izin vermelidir. Bu yaparken de, kendi et ihtiyacımızı en kısa sürede kendimizin sağlayabilmesi ve etin ucuzlaması için de hayvan üreticilerine gerekli desteği vermelidir” dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meclis Genel Kurulu bugün toplanıyor
image Meclis Genel Kurulu'nun bugün saat 10.00'da toplanması bekleniyor.
Restoran sahibi Metinser: "Biz hiç kendi kendimizi yönetmedik ki yönetmeyi öğ...
image Ülkemizin tanınmış iş insanlarından Rifat Metinser, Kıbrıslılar için çatışmalarla, savaşlarla geçen yıllarda toplumun şimdiye göre daha huzurlu ancak yoksul olduğunu anlattı... Metinser, “şimdi sosyal yaşam daha iyidi...
UKÜ Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri projelerini Özdemir To...
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Reklamcılık ve Halkla İlişkiler Bölümü öğrencileri, projelerini siyasal iletişim ve reklam kampanyaları alanında hizmet veren Te-medya Reklam Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Özdemi...