Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Temmuz 2018, Çarşamba 13:37
banner

Güç-Sen: "Zamlar zam olmaktan çıktı, vatandaşla alay ediliyor"

Güç-Sen: Zamlar zam olmaktan çıktı, vatandaşla alay ediliyorGüç-Sen Başkanı Derviş Dağman, yaptığı yazılı açıklama ile son elektrik zammını eleştirdi.
Paylaş  
3
1
3
0

Açıklama şöyle:

"Güç – Sen, Gümrük çalışanları Sendikası olarak yapılan elektrik ve akaryakıt zamının Zam olmaktan öteye geçtiğini ve vatandaşla alay edilir noktasına geldiğini görüyoruz. 

Bizim ülkemiz hariç tüm ülkelerde az kazanandan az vergi, çok maaş artışı ve teşvik, çok kazanandan çok vergi  az maaş ve az teşvik uygulaması yapılırken malesef bizde tam tersi uygulanmakta ve yapılan zamlarda bunu göstermektedir. Tüm ülkenin elektirik yükü vatandaşın kullandığı konut elektiriğine yapılan zam, insaf sınırlarını aşan vatandaşa yüklenmiş bir zam olmuştur. Akaryakıtda da durum aynidir. 

Hükümetin vereceği hayat pahalılığı artışı da yine yüzdelik üzerinden devam edeceğinden malesef çok kazanan çok artış alırken, az kazanan az artış alacaktır. Bu durum kabul edilir bir durum değildir. Bu ülke süratle vergi reforumuna giderek herkesin kazandığı oranında vergi ödemesi vergilerin tahsilatının da Hükümet tarafından tam yapılması sağlanmalıdır. 

Yapılacak Hayat pahalılığı artışlarının da totalinin tüm vatandaşlara eşit bölünmesinin yapılması ülke adaleti için gereklidir. Hükümet her sıkıştığında ya kendinin olan kamuyu eleştirir ya da vatandaşı daha da  hizaya getirmek için yasa yapar. Bilinmelidir ki yapılan her yasa vatandaşı daha çok sıkmak, özgürlüğünü elinden almaktaır. Hükümetin görevi vatandaşın alım gücünü yükseltmek ve vatandaşının daha özgür yaşamasını sağlamaktır.

Gümrük Çalışanları Sendikası GÜÇ – SEN, bu konu da üzerine düşeni  yapacağı gibi toplumun tüm kesimlerini vereceği tüm mücadeleye de destek vermeye hazır olduğunu Kamu oyuna bildirir.

 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: "Rum hala 74 öncesine dönüşü hayal ediyor"
image Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, “Kıbrıs konusunun ancak Rum tarafının akıl yoluna gelmesiyle bir anlaşma ile sonlanabileceğini, bugün için böyle bir durumun görülmediğini” belirtti.
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 23/09/2018 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.
Sucuoğlu: "Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Rum oyununa gelmemesi gerekir"
image Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa Milletvekili ve Genel Başkan adayı Faiz Sucuoğlu, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın New York’ta Rum oyununa gelmemesi gerektiğini söyledi ve “Kıbrıs Türk Halkı Rum öyle istiyor diye ...