Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Temmuz 2018, Perşembe 07:40
banner

Ersin Tatar: "Başkanlığa aday olacağım"

Ersin Tatar: Başkanlığa aday olacağımKıbrıs Postası TV'de Ulaş Barış'ın hazırlayıp sunduğu Gündem programına katılan UBP Lefkoşa Milletvekili Ersin Tatar, UBP Kurultayı'nda başkanlığa aday olacağını açıkladı.
Paylaş  
8
5
8
0

Kıbrıs Postası - Ertuğrul Senova

Canlı yayında ilk kez adaylığını açıklayan Tatar, “Kendi çevremden de baskı vardır. İlerleyen günlerde detaylı bir şekilde neden aday olduğumu kamuoyuna açıklayacağım” dedi.

Aday olmayı daha önceleri de düşündüğünü fakat yerel seçimlerin hemen ardından aday olduğunu açıklamak istemediğini belirten Tatar, “Ülke genelinde bir yoklama yaptım ki bu benim en büyük hakkım” diyerek, yakında kapsamlı bir basın toplantısıyla adaylığını açıklayacağını duyurdu.

Tatar, kendisinin 18 yıldan bu yana UBP'de siyaset yaptığını, beş yıl Maliye Bakanlığı görevini yürüttüğünü, insanlar tarafından sevilen sayılan bir kişi olduğunu söyleyerek, “Yaptığım değerlendirmeler sonrasında aday olacağım konusunda kararımı verdim. Basmadığım, gitmediğim, kucaklamadığım kimse yoktur. Bu önemli bir özelliktir. İnsanlar beni tanıyor, çalışkan olduğumu biliyor. UBP'liler Derviş Eroğlu geleneğini bulmak istiyor. Aradığında bulmak ister. Diğer taraftan bu memlekette bu kadar büyük bir mertebede bir ekonomist getirilmedi, gerçek bir maliyeciye fırsat verilmedi.  Ben bu konuda da kendime güveniyorum” dedi.

Devletin ciğerini bildiğini belirten Tatar, makama talip olduğunu belirterek, “Bu makama talibim çünkü oturduğumda kadrom da hazırdır. Bürokrat ekibim, müsteşarlar, kurum ve kuruluşlarda yer alacak insanlar… Bütün altyapı çalışmalarım tamamdır” ifadelerinde bulundu.

UBP’nin dış politikasının da çok önemli olduğunun altını çizen Tatar, “Bu konuda da bir duruşum, bir görüşüm vardır. Kıbrıs meselesi konusunda zaman zaman açıklamalarım da oldu. Bu deneyime dayalıdır. UBP’nin gözüyle savunabilmek lazım” şeklinde konuştu.

“UBP’nin bu yüce makamına talip olmayı uygun buluyorum” diyen Tatar, başkanlık görevini en iyi şekilde yürütebileceğini belirterek, UBP’nin mevcut Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün’le ilgili iddialara ilişkin şöyle konuştu:

“Ben Hüseyin Beyle ilgili konuşmak istemiyorum. Bu konuda bir karar vardır. O konulara girmem doğru olmaz. Ben kendi özelliklerimi anlatacağım.”

Tatar Genel Başkanlık konusunda son olarak “Ben daha iyisini yapacağım” ifadelerinde bulundu.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
3
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

BKP: "Gevşek federasyon ve gizli görüşmelerle ortamı germeyin"
image Birleşik Kıbrıs Partisi, AKEL’i ziyaret etti.
Akıncı: "Birlik ve beraberlik konusunda Güney'den de aynı hassasiyeti bekliyo...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ulusa seslendi.
Hayvancılık Dairesi'nin eğitim çalışması Güneşköy'de
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı’na bağlı Hayvancılık Dairesi, üreticileri bilgilendirme çalışması çerçevesinde Güneşköy’de eğitim düzenliyor.