Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Ağustos 2018, Perşembe 19:52
banner

Berova'dan seçmeli din dersi tepkisi: "Manevi değerlerimize açık bir saldırıdır"

Berova'dan seçmeli din dersi tepkisi: Manevi değerlerimize açık bir saldırıdırUBP Milletvekili Özdemir Berova, din derslerinin seçmeli hale getirilmesine sert tepki gösterdi.
Paylaş  
9
2
10
4

Kıbrıs Postası - Sosyal Medya

UBP Milletvekili Özdemir Berova, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin bu yıl seçmeli olarak müfredatta yer alacağının açıklanmasına büyük tepki gösterdi ve uygulamayı manevi değerlere yapılan açık bir saldırı olarak değerlendirdi.

Bakanlığın din derslerinin seçmeli olmasının gerekçesini yabancı öğrenci sayısının fazlalılığına bağladığına işaret eden Berova, "Bakanlık web sitesine yayınlanan statistiklere bakınca orta öğretimde her 100 çocuktan 4 ü yani her sınıfta ortalama 1 öğrencinin yabancı olduğu görülmektedir. YANİ öne sürülen gerekçe tamamen safsatadır" ifadelerini kullandı.

Berova, sosyal medyadan yaptığı açıklamasında, "Komşumuz Güney Kıbrısta, okullarda din eğitimi okul öncesi eğitim kurumlarında başlayıp tüm ilk orta ve lise eğitiminde zorunlu ders olarak müfredatta iken hiç böyle saçma gerekçeler güneyde konu olmamıştır , Türkçe dersinin desteklenmesi de gündeme gelmemiştir. Tüm bunlar ortadayken bu gibi tasarrufların tek gerekçesi siyasal ve ideolojik ihtirastır ve manevi değerlerimize yapılan açık bir saldırıdır" dedi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
13
 
1
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
10 Ağustos 2018, Cuma
Nejdet         - Lefkosa
Hala daha ne boş işlerle zaman geçiriyoruz. Din dersi zorunlu mu olsun, seçmeli mi olsun? Zorunlu olsa ne olacak, seçmeli olsa ne olacak. Yıllardır tartışılıyor. Sonuç? Nihayet MEB, yerinde bir kararla ilkokullarda Din ve Ahlak Kültürü dersini zorunlu, Orta ve Liselerde Din dersinin seçmeli olacağını duyurdu. Birçok Avrupa ülkesinde ve ABD'de eğitim konusunda incelemeler yapan birisi olarak, din dersinin zorunlu olmadığını gördüm. Hatta ilkokullarda bile. İki torunum ABD'de ilkokula gidiyorlar, fakat din dersi okumuyorlar. Dinin zorunlu olduğu ülkelerde o ülkelerin ne hallere düştüğünü görüyor, biliyoruz. Bu gereksiz tartışmaları bir kenara bırakalım da nasıl üretken bir toplum yaratabileceğimizi, dünya çocukları ile her alanda yarışabilecek nesilleri nasıl yetiştirebileceğimizi tartışalım.

10 Ağustos 2018, Cuma
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Husol be annem, husol! Inanmadigin seyi soyleme hic olmazsa. Yagciligin da boylesini gormedik vallahi!

10 Ağustos 2018, Cuma
Mahmut Keleş         - (Android)izbilen@hotmail.com
Sayın bakanın dediği gibi, ideolojisi gereği Cemal bakan, ?nereye baktığı belli? safsata İle başkalarının emellerine hizmet etmeye çalışıyor. Buyursun etsin bakalım bu iş yanına kalır sansın, bu millet bu kazıkşarı artık yemez, bende not olarak buraya düşmesi...

9 Ağustos 2018, Perşembe
Altan         - Magusa
70 li yılların sonunu hatırlıyorum benim lise dönemimi..İsteyen almanca, fransızca ,daktilo veya din dersini seçerdi. Şimdi yine din dersi seçmeli oldu çok da şık oldu... İsteyen istediğini seçsin nedir yahu bu kıyamet koptu memlekette sanki de başka derdimiz yoktur!! İnsanlar yemek bulamaz duruma geldiler çocuklarını nasıl okutacaklar, evinin, arabasının taksiti nasıl ödenecek elektrik faturaları hayal bile edemeyeceğimiz rakamlara ulaştı...Kendinize gelin artık hele bizim orijinal yerliler!!! Gidin sistemini beğendiğiniz ülkede yaşayın kardeşim beğenmeyen gitsin bu ülkeden artık bıktık usandık ateşi körüklemenizden.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meclis yine toplanamadı!
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, nisap sorunu sebebiyle yarına ertelendi.
Erçakıca'dan Kıbrıs sorunu yorumu: "Türkiye ile KKTC Cumhurbaşkanı arasındaki...
image Kanal T ekranlarında Hasan Erçakıca’nın hazırlayıp sunduğu ‘Gündeme Bakış’ programında ülkede yaşanan son süreç değerlendirildi.
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 15/10/2018 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.