Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Ağustos 2018, Cuma 08:11
banner

Üniversite öğrencilerinden Kızılay'a anlamlı destek  

Üniversite öğrencilerinden Kızılay'a anlamlı destek   Ada genelinde öğrenim gören üniversite öğrencileri bir araya gelerek Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ın yapmış olduğu çalışmalara destek olmak amacıyla bağış kampanyası düzenlediler.
Paylaş  
13
12
13
0

Bir çok üniversitede gönüllü olarak sürdürülen bağış kampanyası neticesinde 12,500 TL’lik bağış toplanıldı.

Miktardan çok üniversiteli öğrencilerin Kızılay’ın sürdürdüğü gönüllü faaliyetlere kendi aralarında oluşturdukları bir gönüllü platform ile destek olmaları farkındalık oluşturdu.

Kızılay’ın topluma faydalı işler yapması, kan bağışı kampanyasını yoğun bir şekilde üniversitelerde ve ada genelinde sürdürmesi, gönüllü yardım faaliyetleri yapması ve toplumda farkındalık oluşturacak işlere imza atması, üniversiteli gençlerin bu kampanyayı düzenlemesinde etkili oldu.

Üniversiteli gençler yaptıkları açıklamada; topluma yararlı, bireyleri faydalı işlere yönelten bu tür kurumlara gönüllü destek olmak, sosyal anlamda da kendilerini geliştirdiğini, sosyal sorumluluk faaliyetleriyle beraber geleceğe olan bakışlarının pozitif yönde ilerlediğini ve üniversiteli gençlerin bir araya gelerek güzel işler yapmasının topluma güzel örnekler sunacağını düşündüklerini belirttiler.

Kızılay gibi kurumların toplumun yapı taşlarından birisi olduğunu belirten gençler, bağış kampanyalarının bununla son bulmayacağını 2018-2019 eğitim-öğretim yılında adada bulunan tüm üniversitelerde farkındalık oluşturacak seminerler, konferanslar, kan bağışı kampanyaları, yardım kampanyaları ve üniversiteli gençleri topluma yararlı işlere sevk edecek diğer yardım faaliyetlerine aralıksız bir şekilde devam edeceklerinin sözünü verdiler.

Toplanan bağış kampanyasının Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay’ına verilmesinin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Başkanı Bülent Çırak, üniversiteli gençlere teşekkür ederek, gönüllü olarak destek vermeleri ve Kızılay’ın yapmış olduğu sosyal sorumluluk faaliyetlerine katkıda bulunmalarından dolayı Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı adına üniversiteli gençlere teşekkür etti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: "Kamu Reformu gereklidir fakat bu reform hak budayarak yapılmamalı"
image Ulusal Birlik Partisi (UBP), Eşit Hak ve Adalet Sendikası’nı (HAKSEN) ziyaret etti. UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, bir süredir gündemde olan Kamu Reformu hakkında konuştu.
Tabipler Birliği, terörü lanetledi
image Tabipler Birliği'nden yapılan açıklamada, “Bir kişiyi öldüren, tüm insanlığı öldürmüş gibidir. Bir insanı yaşatan, tüm insanlığı yaşatmış gibidir” denilerek, terör, savaş ve her türlü şiddet kınandı.
KTAMS Başkanı Bengihan 21 Mart Dünya Down Sendromu günü dolayısıyla mesaj yay...
image Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Tüm bireyler gibi Down Sendromlu bireylerin de ilgiye, sevgiye, iletişime ihtiy...