Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 10 Ağustos 2018, Cuma 11:08
banner

Arıklı: "Türkiye'nin desteğini alarak ekonomik krizden kurtulabiliriz"

Arıklı: Türkiye'nin desteğini alarak ekonomik krizden kurtulabilirizYeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, yayınladıkları basın bildirisinde, ekonomik krizden kurtulmamızın tek anahtarının Türkiye'nin desteğini almak olduğunu belirtti.
Paylaş  
3
1
3
2

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, yayınladıkları basın bildirisinde, içinde bulunduğumuz ekonomik krizden sadece Türkiye'nin desteğini alarak kurtulabileceğimizi belirtti. Basın bildirisinde TDP'ye yüklenen Arıklı, koalisyon hükumetine seslenerek TDP'nin koalisyondan dışlanması ve Türkiye'nin tam desteğini talep etmenin en doğru yol olacağını vurguladı. 

Arıklı'nın açıklaması şöyle:

"İçinde yaşadığımız ekonomik kriz karşısında, mevcut Hükümetin çaresizlik içinde kıvrandığını üzülerek görüyoruz.

Bu ekonomik krizi hafifletmenin tek yolu Anavatan Türkiye’nin desteğini alarak birtakım ekonomik önlemleri yürürlüğe koymaktır.

Oysa mevcut Hükümetin bir müddetten beridir Ankara ile yaşanan sıkıntıları kamuoyunun gündeminden gizlemeye çalışmaktadır. Özellikle Hükümetin yumuşak karnı pozisyonundaki ortağı TDP nin yaptığı uygulamalar zaten sıkıntılı olan ilişkileri daha da gerginleştirmiştir.

Hükümetin diğer ortakları, TDP nin bu akıl almaz uygulamalarına daha ne kadar tahammül edecektir merak ediyoruz.

Sayın Cemal Özyiğit'e soruyorum. Anavatan Türkiye yetkilileri tarafından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin seçmeli ders yapılmaması konusunda herhangi bir telkin aldınız mı?

Hükümet ortaklarınız tarafından da  bu konuda defaatle "Sırası değil. İlişkileri sıkıntıya sokacaksın" diye uyarıldınız mı?

Bu uyarıları aldı iseniz ve buna rağmen ısrarla bu dersi seçmeli hale getirerek bırakın ortaklarınızı, Türkiye yetkililerine ve dolayısı ile Türkiye ye meydan okumuş olmuyor musunuz?

Bu meydan okumanın sonucunda Türkiye yetkililerinin size ve KKTC Hükümetine ne demesini bekliyorsunuz?

İçinde bulunduğumuz ekonomik krizden ancak Türkiye Cumhuriyetinin desteği ile çıkabileceğimize göre, siz ikili ilişkileri bu şekilde  dinamitleyerek aslında kime hizmet etmiş olduğunuzun farkında mısınız?

Koalisyonun diğer ortaklarına bir kez daha sesleniyorum; TDP yi koalisyondan dışlayın, YDP olarak size dışardan hiç bir karşılık beklemeksizin ihtiyacınız olan sayısal desteği verelim. Böylece her açıdan rahatlayın ve ülke sorunlarına yoğunlaşın. Aksi taktirde bu yükün altında hep birlikte ezileceğiz."


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
5
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
10 Ağustos 2018, Cuma
Nejdet         - Lefkosa
Konusma be gardas artik,allah askina konusma,yeter.

10 Ağustos 2018, Cuma
KUZEYİN SESİ         - KIBRIS
ALEMİN AKILLISI SEN. SENİN SIĞINACAĞIN LİMANDA BAATI.NE DİYOR ERDOGAN.ONLARIN DOLARI VARSA BİZİMDE ALLAHIMIZ VAR.GİT CAMİYE SIĞIN ALLAHA DA KORKMA YAVRUM

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Ekonomik Örgütler Platformu'ndan Hükümete, emirname konusunda uzlaşı çağrısı
image Ekonomik Örgütler Platformu (EÖP), “Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi Bölgesi Emirnamesi” hakkında hükümeti bir an önce uzlaşı zemini oluşturmaya davet etti.
"İnsan Hakları Herkes için Projesi"nin kapanış etkinliği yarın 16.00'da
image Mülteci Hakları Derneği (MHD) tarafından KISA ile işbirliğinde üç yıl boyunca yürütülen, ırkçılığa karşı mücadeleyi ve mültecilerin insan haklarını savunan, "İnsan Hakları Herkes İçin Projesi”nin kapanış etkinliği yar...
Hasipoğlu: "Dışişleri Bakanlığı'nın vizyon sorunu var, tanıtım adına faaliyet...
image UBP Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, Dışişleri Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında, Dışişleri Bakanlığı'nın tanıtım ve müzakereler adına hiçbir şey yapmadığını iddia etti.