Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Ağustos 2018, Salı 13:38

Çanakkale kampındaki görevlinin yaklaşımı kabul edilemez, görevinden uzaklaştırılmasını istedik"

Çanakkale kampındaki görevlinin yaklaşımı kabul edilemez, görevinden uzaklaştırılmasını istedikMilli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Çanakkale kampındaki bir görevlinin, KKTC öğrenci kafilesine yönelik yaklaşımının kabul edilemez olduğunu, Türkiye yetkililerine bunu ilettiklerini ve bu kişinin derhal görevden uzaklaştırılmasını istediklerini açıkladı.
Paylaş  
44
10
45
6

Özyiğit, “İstisna olsa bile çocuklarımıza yönelik bu şekilde hiçbir davranışa müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.
Yaşanan olayla ilgili soruşturma başlattıklarını belirten Özyiğit, söz konusu kişinin bir daha böyle bir organizasyonda görev almayacağını; aynı kafilede görevli KKTC’den giden öğretmenlerin de bakanlığa çağrıldığını ve olay sırasındaki tutumlarının inceleneceğini kaydetti.
Bakan Özyiğit, Çanakkale kampında bir görevlinin KKTC’den giden öğrencilere yönelik sert ifadeler içeren sözleri konusunda, Facebook sayfasından açıklama yaptı.
“Çanakkale kampında bir görevlinin çocuklarımıza yaklaşımı hiçbir şekilde kabul edilemezdir” ifadelerini kullanan Cemal Özyiğit, dün akşamdan beridir yaşanan olay hakkında soruşturma yürüttüklerini bildirdi.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, kamplarla ilgili sorumlu Türkiye yetkililerine yaşanan olayın kendi açılarından kabul edilemez olduğunu bildirerek ve ilgili görevlinin derhal görevinden uzaklaştırılmasını istediklerini, bu kişinin bir daha böyle organizasyonda görev almayacağını açıkladı.
“PRENSİPLER ORTAYA KOYDUK… BU YILKİ KAMPLAR ÇOK DAHA VERİMLİ”
Kafilede yer alan KKTC’deki görevlileri de bakanlığa çağırdıklarını ve olay sırasındaki tutumlarının inceleneceğini belirten Özyiğit, şu bilgileri de paylaştı:
“Diğer taraftan bu yıl kamplarla ilgili belli prensipleri ortaya koyduğumuzu ve bunun geridönüşünü takip ettiğimizi belirtmek isterim. Bugüne kadar adaya dönen 20'den fazla ekipten aldığımız dönütlerden bu yılki kampların geçtiğimiz yıllara göre çok daha verimli geçtiğini ve önceden yaşanan bazı talihsiz yaklaşımların bu yıl gerçekleşmediğini gözlemledik. Bu son yaşanan olayla ilgili tavrımız da buna paraleldir. İstisna olsa bile çocuklarımıza yönelik bu şekilde hiçbir davranışa müsamaha göstermeyeceğiz.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
11
 
0
 
2
 
0
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
6
ONAY BEKLEYENLER
0
16 Ağustos 2018, Perşembe
Tahir         - Lefkosa
Bedava Çanakkale Kamplarına Katılan Öğretmenler;
Biraz Onurunuz Varsa, Daha Fazla Susmaz...
Kamuoyu Önünde "İTİRAFÇI"
OLURSUNUZ
!

15 Ağustos 2018, Çarşamba
Osman         - Lefkoşa
Auuuuuuuuuuuuuuf yaşşa be hoca, vay guzzum vay, bin gara mercedese git glajla gennileri

15 Ağustos 2018, Çarşamba
Jale         - Girne
Bir Çanakkale Gezisi... Bir Eğitmenden(!) Kıbrıslı öğrencilere:
- Hayvan oğlu hayvanlar"...
- "Rezil herifler"...
- "Gırtlağınızı keserim bak"...
- "Haram olsun size yediğiniz, içtiğiniz"...
- "Namussuzlar"...
- "Kıbrıs gençliği buysa yazıklar olsun"...
- "Rezil herifler"...

Beter olun, "Göndermeyin, gitmeyin" diye bas bas bağırdık...

15 Ağustos 2018, Çarşamba
Hakan         - Lefkosa
Baf'a gezmeye giden Kıbrıslı Türk öğrencileri taşıyan otobüsün önünü kesen ELAM'cılar "Gırtlağınızı keseceğiz" diye slogan atıp tehdit savurdu"...
Noldu be Milliciler...??? Haber böyle olsaydı yeyceydiniz ortalığı, Çanakkale kampında söylenince bakarım da "Tık" yok... Bayılırım bu sessizliğinize, "Guzucukların Sessizliği"..Tore,Arikli Zartoglu,nerdesiniz guller.Begensek de begenmesek de arada kultur ve medeniyet farki vardir.Malesef,21inci yuzyilda hala daha siddet kulturunden kurtulamiyorlar.Bakana bravo diyorum.

14 Ağustos 2018, Salı
Murat Akın         - lefkoşa
Lefkoşa'dan çanakkale'yi soruşturan bakan, dellal edeceğine bu işi resmi yollardan halletsene. belki bir garibanı işinden ettin. belki 850 Tl ile çalışan tahammülü kalmayan biridir. Görevine devam ederse Sen istifa edersin artık. #egitimcemallaucacak

14 Ağustos 2018, Salı
Gıbrız Türkü         - Şeherin Kuzeyi
Öğrencilerimize bu kadar sahip çıkan, koruyup kollayan bir bakanımız olduğu için çok şanslıyız..😂😂🤪 Eğitimimiz uçacak...

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Türk ve Rum gençler birlikte ABD'ye gidiyor...
image 11 yıldan beri 750’nin üzerindeki Kıbrıslı Türk ve Rum gencini bir araya getiren “Kıbrıs Dostluk Programı (The Cyprus Friendship Programme, CFP) bu yıl da Temmuz ayında Türk ve Rum gençlerden oluşan bir grubu ABD’ye g...
Tatar: "Kıbrıs Türk halkının daha yüksek bir refah seviyesine ulaşması gereki...
image Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “Kıbrıs Türk halkının daha yüksek bir refah seviyesine ulaşması gerektiğini, partisinin bu amaçla çalıştığını” söyledi.
Savaşan: "UBP uzun vadeli hedeflerini ve vizyonunu belirleyecek"
image UBP Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Savaşan, katıldığı bir televizyon programında her alanda çok hızlı bir değişimin yaşandığını, siyasi partilerin gelişebilmesi için, değişimleri ve bunlardan dolayı meydana gelecek s...