Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Ağustos 2018, Perşembe 11:38
banner

Altıner: "Ben Erhürman ve Özersay'ı, Ak Parti'nin prensleri olarak biliyordum"

Altıner: Ben Erhürman ve Özersay'ı, Ak Parti'nin prensleri olarak biliyordumHükümetin, Ankara ile yaşadığı randevu krizine değinen Altıner, “Ben Sayın Erhürman ve Özersay’ı, Ak Parti’nin prensleri olarak biliyordum… Ama demek ki bu iki kredisi yüksek kişi, büyük kabahatler yaptı ki randevu konusunda sıkıntı yaşadı” ifadesinde bulundu.
Paylaş  
3
1
4
0

ALTINER: “1955’TEN 1974’E ELİN PAPAZI, GRİVAS’I BİZİ BİTİREMEDİ, 74’TEN SONRA BİZ KENDİMİZİ BİTİRDİK”

Altıner, “1955’ten 1974’e elin papazı, Grivas’ı, bu toplumu bitiremedi. Her gün onlarca Türk öldürdüler, gene da bitiremediler. Ama biz 1974’ten sonra, kendi kendimizi bitirdik” yorumunda bulundu.

Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan ‘Günaydın’ isimli programın sunucusu Gökhan Altıner, gündeme ilişkin çarpıcı yorumlarda bulundu.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ile gerçekleştirdiği telefon bağlantısı sonrası “Yayında söyleyemeyeceğim birçok şey var ama siyasette 24 saat, siyasette çok uzun bir zamandır” diyen Altıner, hükümetin kriz yönetim şekline ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin hükümete gerekli desteği vermemesi, hükümetin de bu desteği bütçeye koyup, hayatı ucuzlatmaması halinde, hükümetin en fazla bir ya da iki ay içinde düşeceğini söyleyen Altıner, Ankara’nın, Kuzey Lefkoşa hükümetiyle yaşadığı randevu krizine değinerek şöyle konuştu: “Bir realite var. Ankara bu hükümete randevu vermiyor. Başbakan Erhürman ve başbakan Özersay ı AK Partinin prensleri olarak görürdüm. Başbakan’ın ‘ben da Kudret hoca da orada okuduk. TC bizim ikinci vatanımızdır’ diye açıklaması olmuştu. Sayın Özersay’ın Ankara’da Ak Parti içinde güzel dostlukları olduğunu, Sayın Erhürman’ın da yine Ak Parti’de güzel dostlukları olduğunu biliyoruz. Olsun tabi çok güzel. Bunlar kötü şeyler değil ama demek ki bu iki kredisi yüksek kişi, büyük kabahatler yaptı ki Tayyip Bey randevu vermiyor. Demek ki kabahatleri var, belki hükümetteki başka isimlerin var, bilemem. Yoksa TC için yavru vatan kardeş vatan KKTC önemlidir. Bu adamlara KKTC şart. Bu insanlar tonlarla para verdiler buraya. Yediler yatırım yapamadılar, istihdam yaptılar yatırım yapmadılar, doldu taştı daireler, yatırım yapmadılar. Kamu maliyesinin yüzde 90;’ı memura gidiyor.

Yahu memleketin öğretmen açığı var, memur fazlası var, hava kontroler açığı var, memur fazlası var, doktor açığı var, memur fazlası var. Böyle devlet mi olur? Çalışan memurlar da var, tembel memurlar da var. Herkesi ayni kategoriye koymuyorum. Yahu ülkede polis yok. Polis sayısı az, memur fazlası var.”

Ülkedeki Kıbrıslı Türk popülasyonunun ciddi şekilde düştüğünü ve devlet otoritesinin sarsıntıya girdiğini ifade eden Altıner, konuşmasına şöyle devam etti: “1955’ten 1974’e elin papazı, Grivas’ı, bu toplumu bitiremedi. Her gün onlarca Türk öldürdüler, gene da bitiremediler. Ama biz 1974’ten sonra, kendi kendimizi bitirdik. Kaçırdık bir sürü Kıbrıslı Türkü bunun içinden.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
6
 
0
 
8
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi
image Bugün gerçekleşen Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi.
Çeler'den iş güvenliğ denetimi yorumu: "Yasaların ağırlığını herkes hissedece...
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, "İş sağlığı ve güvenliği konusunda yasaların ağırlığını herkes üzerinde hissedecek ve sorumluluğunu yerine getirecek" dedi.
Keser: "Kulaktan dolma, bilimdışı gerekçelerle av bölgeleri ava kapatılamaz"
image KKTC Avcılık Federasyonu Başkanı Erhan Keser, Güzelyurt bölgesinin evlerin avlularına kadar ava açıldığı iddialarının tamamen yalan olduğunu ve gerçeği yansıtmadığını kaydetti.