Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 31 Ağustos 2018, Cuma 07:34
banner

Tarım Dairesi Müdürü Vurana: "Gümrük çalışanlarının eylemi halk sağlığını olumsuz etkiliyor"

Tarım Dairesi Müdürü Vurana: Gümrük çalışanlarının eylemi halk sağlığını olumsuz etkiliyorKıbrıs Postası’na Tarım Dairesi Müdürü Kuntay Vurana, Mersin’den gelen sebze ve meyve yüklü TIR'ların KKTC’de tarım dairesini çalışanlarının başlattığı grev nedeniyle Girne Turizm Limanı’nda mahsur kaldığı yönündeki haberi değerlendirdi.
Paylaş  
5
1
5
1

Kıbrıs Postası - Rahmican ÇALIŞKAN

Kıbrıs Postası’na Tarım Dairesi Müdürü Kuntay Vurana, Türkiye medyasında yer alan, Mersin Taşucu Limanı’ndan KKTC’ye gelen sebze ve meyve bulunan TIR'ların Tarım Bakanlığı'na bağlı Tarım Dairesini çalışanlarının hükümetin aldığı ek mesai kararına tepki olarak başlattığı grev, Kuzey Kıbrıs’a gelen meyve sebze dolusu TIR'ları da vurduğu yönündeki haberi değerlendirdi. Haberdeki vurgunun Tarım Dairesi olduğunu söyleyen Vurana, “Olayın bizimle ilgisi yok” dedi.

“GÜMRÜK ÇALIŞANLARININ EYLEMİ HALK SAĞLIĞINI OLUMSUZ ETKİLİYOR”

Gümrükçülerin eylemi yüzünden TIR’ların bekletildiğine dikkat çeken Kuntay Vurana, “Yapacak bir şey yok” ifadelerini kullandı. Meyve ve sebzelerin raf ömürlerinin kısa olduğuna işaret eden Vurana, gümrük çalışanlarının eyleminin devam ettiği için meyve ve sebzelerin bozulma ihtimali olduğuna dikkat çekti ve bu durumun halk sağlığını olumsuz yönde etkilediğinin altını çizdi.

TIR ŞOFÖRLERİ TEPKİLİ

Öte yandan, Grev nedeniyle iki gündür Girne Turizm Limanı’nda mahsur kalan TIR şoförleri, çektikleri video ile seslerini duyurmaya çalışıyor. KKTC 'ye getirilen sebze meyvelere uygulanan ilaç analizi konusuna da tepki veren şoförler, alınan grev kararı ile bir kat daha mağdur olduklarını belirtti. Sosyal medyada sesini duyurmaya çalışan TIR şoförleri, Kıbrıs'a sebze meyve getirdiklerini ve iki gündür limanda kötü koşullarda bekletildiklerini söyleyerek, tuvaletlere bile bırakılmadıklarını anlattı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
31 Ağustos 2018, Cuma
Osman         - Lefkoşa
Ozaman çözüm bulun, çalışıp yaptınız yetmedimi ???

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Dizdarlı: "Aydın Denktaş'ın tedavisi sürüyor, taburcu olacağı tarih net değil...
image Merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın eşi Aydın Denktaş’ın Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki tedavisi sürüyor.
Akıncı, Güney Kıbrıs'ta görevine yeni atanan Avustralya'nın Lefkoşa Yüksek Ko...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, görevine yeni başlayan Avustralya’nın Lefkoşa Yüksek Komiseri Samuel Beever’i kabul ederek görüştü.
Türk-Sen: "Asgari ücretliler ve aileleri yine açlığa mahkum"
image Kıbrıs Türk İşçi Sendikaları Federasyonu (Türk-Sen) Başkanı Arslan Bıçaklı, asgari ücrete yapılan 520 TL’lik zammı eleştirerek, “Asgari ücretliler ve aileleri yeniden açlığa mahkum edildi. Adil paylaşım ve adalet buys...