Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 5 Eylül 2018, Çarşamba 07:48
banner

Özyiğit Ankara'da muhatabını bulamadı

Özyiğit Ankara'da muhatabını bulamadıEğitim Bakanı Cemal Özyiğit gittiği Ankara’da, planlanan ziyaret ve onuruna öğle yemeği programı olmasına rağmen muhatabı TC Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşemeden döndü…
Paylaş  
14
10
15
3

Kıbrıs Postası - Vatan MEHMET

Türkiye'nin eğitimle ilgili aldığı kararları rahatsızlık yarattığı bilinen Eğitim Bakanı Cemal Özyiğit, gittiği Türkiye’de mevkidaşı Türkiye Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşemeden geri döndü. Özyiğit, yalnızca, TC Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'la bir araya geldi ve Bakanlık bütçesinde varla yok arasında bir yer tutan kültür konularını görüştü. Görüşmede iki ülke arasında kültürel alanda nasıl bir işbirliği yapılabileceği ele alındı.

Özyiğit Ankara’ya hareket etmeden önce Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Özyiğit'in dün saat 12.00’de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile görüşeceği ve Selçuk’un onuruna vereceği öğle yemeğine de katılacağı bildirilmişti. Ancak program Özyiğit Ankara’da iken nedeni açıklanmayan bir şekilde değişti ve Özyiğit asıl mevkidaşı ile görüşemeden KKTC’ye döndü.

Önceden saatine kadar belirtilen görüşme için bakanlık kaynakları “Saatleri ayarlayamadık” açıklaması yaptı.

Özyiğit’in mecliste “imamın orduları” şeklinde açıklaması ile başlayan tutumu, Hala Sultan İlahiyat Kolejindeki diploma töreninde yaşanan gerilimle tartışmalara neden olmuştu.  Dönemin Kıbrıs İşlerinden Sorumlu TC Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, başı örtülü gençlere diploma verilmemesini “faşizan yaklaşım” şeklinde nitelemiş, dörtlü koalisyonun üç ortağı da Özyiğit’e tepki göstermişti.  Özyiğit’in Din Derslerinin ortaokul ve liselerde seçmeli hale getirmesi ile Özyiğit’le ilgili tartışmalar alevlenmişti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
0
 
2
 
2
 
1
 
0
 
1
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
7 Eylül 2018, Cuma
Halit Özkan         - Konya
Artık Özyiğit cik yüzsüzce koltuğunda oturamaz

5 Eylül 2018, Çarşamba
iSMAİL tUNÇ         - lefkoşa
Diplomasini diploması bandabuliyada satılmıyor, İmamın ordusu gafını yaparsan, Ankara da bahtıkara olur, Kudretle tufan ağırlanırken sen postalanırsın. Öğretmensin öyle kal derdim ama iş orayı geçti.

5 Eylül 2018, Çarşamba
Osman         - Lefkoşa
Bicez tur atıp döneydi, en azından Tavacı Recep Usta da bir yemek yeseydi gitmişken. Şaka bile değilsiniz Sn Bakan !

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Maliye Bakanı Amcaoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği'ni kabul etti:...
image Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Kıbrıs Türk İnşaat Taşeronları Birliği Başkanı Osman Amca ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Cumhurbaşkanı Akıncı, başarı elde eden piyanistleri kabul etti
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 14'üncü Pera Piyano Yarışması'nda başarı elde eden piyanistleri kabul etti.
Çeler: "Sosyal medya üzerinden kendilerini tatmin ediyorlar"
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eski Bakanı ve TDP Milletvekili Zeki Çeler, Kıbrıs Postası TV'de yayınlanan Canan Onurer'in hazırlayıp sunduğu Sabahın Haberleri programına katıldı. Çeler, 4'lü koalisyonun bozulması ile ilg...