Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Eylül 2018, Cumartesi 10:20
banner

Gerginlik dorukta, çözüm yine yok!

Gerginlik dorukta, çözüm yine yok!Hayvancıların eylemi dün hem aksiyonu ile hem de taleplerin devletin zirvesine taşınması ile doruk noktasına ulaştı...
Paylaş  
4
0
4
1

Kıbrıs Postası -  Ertuğrul Senova / Vatan Mehmet

Cumhurbaşkanı Akıncı ile bir araya gelen Başbakan Tufan Erhürman çıkışta “hayvan üreticilerine yaptığımız öneriler gelinen son nokta” açıklaması yapınca Hayvan üreticileri ile hükümet arasındaki uçurum iyice genişledi ve işler raydan çıktı…

Cumhurbaşkanı ile görüşen eylemcilerin öfkesi, Cumhurbaşkanının Başbakanla görüşmesi ardından dinmeyince üreticiler öğle saatlerinde Ledra Palace Sınır Kapısı’na yürüyüşe geçti. Çevik Kuvvet ve polis geçişe izin vermedi…

Eylemcilerin Ledra Palace Trafik Işıkları’na gelişinde arbede yaşandı. Çevik Kuvvet ve polis eylemcilere müdahale ederek biber gazı sıktı. Bu sırada biber gazından etkilenen biri basın mensubu olmak üzere 5 kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Eylemciler daha sonra trafik ışıklarından Cumhurbaşkanlığına yürümek istedi. Polis yolu kapatarak Cumhurbaşkanlığı’na geçmelerine izin vermedi. TC Lefkoşa Büyükelçiliğine yürümek isteyen eylemciler bu sefer de Şehitler Anıtı önünde durduruldu.

Birlik Başkanı Naimoğulları, hükümetin geri adım atmaması halinde pazartesi eylemlerine şiddetini artırarak devam ettireceklerini açıklarken ilerleyen saatlerde istifası istenen Tarım Bakanı Erkut Şahali, “şiddet varsa diyalog kalkar oysa biz her diyaloğa hazırız. Yaşananların doğrudan sorumlusu değiliz. Samana kazık çakmak mümkün değildir” açıklaması yaptı.

Şahali gerçekleştirdiği kısa basın toplantısında yaşanan eylem sürecinin demokratik teamüller çerçevesinde devam ettiği müddetçe bunu kabul ettiklerini ancak aksinin asla kabul edilemeyeceğini dile getirdi.

Eylemciler araçlarını bakanlık önüne kilitlerken eylemlere böylece hafta sonu arası verilmiş oldu. 


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
8 Eylül 2018, Cumartesi
Bora         - Lefkosa
İşgale işgal demedikçe, biber gazını daha çok tadacaksınız.Bir gun Ctpci ertesi gun UBPcisiniz ama esas sorunun adani kuzeyinde acik hava hapisinde oldugunuzun farkinda degilsiniz veya atgozluklerinizden kurtulmak istemiyorsunuz.Aci ama gercek.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı
image Kısa bir süre sonra hizmete girecek olan Kalkanlı Yaşam Evi için Kooperatif Merkez Bankası'nda bağış hesabı açıldı.
Kamu - Sen'den kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarıyla ilgili konferans d...
image Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ, "Kadına Yönelik Şiddeti Önleme" ve "Çocuk İstismarının Etkileri" başlıklı konferanslar düzenleneceğini açıkladı.
Akıncı: "Güzel bir geleceği din, dil, renk, ırk farkı gözetmeksizin kurabilme...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve eşi Meral Akıncı, Kuzey Kıbrıs Lions Kulüpleri Federasyonu'nun, Muratağa, Sandallar Şehitlik Ormanı'nda düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katıldı.