Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 9 Eylül 2018, Pazar 16:55
banner

Tüketiciler Derneği, ahlak ve yasaya aykırı işyerlerini teşhir edecek

Tüketiciler Derneği, ahlak ve yasaya aykırı işyerlerini teşhir edecekTüketiciler Derneği, yaptığı yazılı açıklamayla işyeri ve market teşhirlerine başlayacaklarını belirtti.
Paylaş  
8
0
8
0

Açıklama şöyle:

"Ekonomik kriz tüketicileri perişan etmiş çaresiz durumda bırakmıştır. Zam ve yüksek fiyatların altında ezilmekte olan tüketiciler fahiş fiyatları kaşısında şaşkına dönmüş derneğimizden yardım istemektedir.

Derneğimiz tüketicilerden gelen yoğun şikayetler ve tepkilerin  had safaya ulaşmış olması karşısında daha fazla sessiz kalması beklenemez.

Derneğimiz tüketicilerden gelen yoğun talepleri dikkate alarak örgütlü bulunduğu KKTC. genelinde markletlerde temel tüketim maddelerinin süre, gramaj, etiket ve fiyat kontrollerini basının da katılımım ile başlatacağını ve tüketicileri mağdur edecek her türlü ticaret ahlak ve yasalara aykırı davranış içerisinde bulunan işl yeri ve marketleri teşhir edecektir".


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Başbakan Tufan Erhürman Personel Dairesi tarafından yapılan denetimlerle ilgi...
image Başbakan Tufan Erhürman, Personel Dairesi’nin bazı dairelerde yaptığı personel denetimlerinde, yaklaşık 300 personelin mesai saatlerine uyumunu ve saatlik, mazeret ve hastalık izinlerinde mevzuata riayet edip etmediği...
Brexit sonrası Kıbrıs'ta yaşayan İngilizlerin durumu ne olacak?
image Birleşik Krallık’ın Güney Kıbrıs’taki Yüksek Komiseri Stephen Lillie, İnglitere’nin Avrupa Birliği’yle vardığı birlikten çıkış anlaşmasında Güney Kıbrıs’ta yaşayan İngilizlerin ve İngiltere’de yaşayan Kıbrıslıların ha...
Rum tarafından Denya'da, asılsız haberle gerginlik yaratma girişimi
image Denya Köyü’nde, ara bölgede dün yanlarına basını da alan bir grup Kıbrıslı Rumun gerginlik yaratma girişiminde bulunduğu öğrenildi.