Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Eylül 2018, Çarşamba 10:50
banner

Kar-İş: "2018-2019 dönemi için öğrenci taşımacılığına başlamamız mümkün değildir..."

Kar-İş: 2018-2019 dönemi için öğrenci taşımacılığına başlamamız mümkün değildir...Sözleşmeli öğrenci taşımacılığı yapan Kar-İş bu yıl taşımacılık sektörü ücretlerine artış yapılmadığı gerekçesi ile 2018-2019 eğitim yılında taşımacılık yapmayacağını açıkladı.
Paylaş  
12
0
12
0

Kıbrıs Postası

Terminal'de düzenlenen basın toplantısında konuşan Kar-İş Başkanı Fuat Topaloğlu, dün Eğitim Bakanlığı ile yapılan toplantının olumlu geçmediğini ve sektörün zor bir süreçten geçtiğine dikkat çekti.

Topaloğlu, sektörün geçim kaynağı olan sözleşmeli öğrenci taşımacılığını kötü günler beklediğine değinerek, belirsizlik içerisinde taşımacılık yapılmayacağını bakanlık ile anlaşma yapılamadığını söyledi.

Eğitim Baknalığı'nın uzlaşmadan çok uzak bir tavır ortaya koyduğuna değinen Topaloğlu, “düzgün kalıcı bir sistem ortaya konmalı. Her sene ayni şeyi yaşıyoruz. Sözleşmeli öğrenci taşımacılığını bu yıl için başlatmıyoruz” dedi.

Basın toplantısında okunan metin şöyle:

Üzülerek belirtmek isteriz ki sektör olarak işimizi idame edecek pozisyondan uzaklaştık.

Mazota gelen artışlar bizi her gün zarara sokmaktadır.

Tüm servis, yedek parça, yağ, lastik gibi birçok giderimiz iki kata yaklaşmıştır. Bizler de taşımacılık işlerine artış almak zorundayız. Gerekli talebimizi yaptık. Her gün ötelenerek gerekli artış yapılmadı.

Ciddi anlamda zarar etmekteyiz. Eğitim Bakanlığı’na sözleşmeli öğrenci taşımacılığında ciddi belirsizlik içindeyiz. Üyelerimizin bir kısmının ödemeleri yapılmadı.

Bakanla yaptığımız toplantılarda daha büyük sorunların bizi beklediğini ve bu belirsizlik içinde taşımacılığı kesinlikle yapamayacağımızı paylaşmak istedik.

Bakanla yapılan toplantıda hiçbir konuda anlaşma sağlanmamıştır.

Uzlaşmadan çok uzak bir tavır koymuştur. Hak edişimizi alamadığımızdan düzgün, kalıcı bir sistemin ortaya konmaması ve her sene aynı sorunları yaşamaktan meslekte tükendik.

Bu nedenlerle sözleşmeli öğrenci taşımacılığını başlatmamız ve sürdürmemiz mümkün değildir. Tüm kamuoyuna duyururuz. Artış talebimiz %40’tır. Sınavla alınan öğrencilerin dağılımında ciddi bir sıknıtı var.

Milli Eğitim Bakanı kendi çalışmasını yapmadı.

Biz ada genelinde 19.500 öğrenci taşıdık. Bu yıl bazı konuşmalar geçti, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan toplu taşımacılar hak ediş dışında ödenek almaktadır diye…

Böyle bir şey yok. Sorun varsa kendi bakanlıklarındadır. 


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner

KTFF ile Sağlık Bakanlığı arasında protokol
image Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Sağlık Bakanlığı arasında sporcu ve hakemlerin sağlık kontrolleri konusunda protokol imzalandı.
SÜTEK ve TÜK yönetim kurullarında Bakanlar Kurulu kararıyla değişiklik!
image Süt Endüstrisi Kurumu ve Toprak Ürünleri Kurumu yönetimlerinde değişikliklere gidildi. Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu da görevinden alındı.
DP'nin toplumsal mutabakat ziyaretleri başladı
image Demokrat Parti, Cumhurbaşkanı Akıncı'nın ortak komisyon fikrine destek vermek amacıyla toplumsal mutabakat ziyaretlerine başladı.