Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Eylül 2018, Çarşamba 12:02
banner

Zeytin ve zeytinyağı üreticilerinden yeni bir dernek: "Zeysan"

Zeytin ve zeytinyağı üreticilerinden yeni bir dernek: ZeysanKıbrıs Türk Zeytin-Zeytinyağı Üreticileri ve Sanayicileri Derneği (ZEYSAN) adıyla yeni bir dernek kuruldu.
Paylaş  
3
0
3
0

Sektörde faaliyet gösteren üretici ve sanayicinin ortak menfaatler etrafında birlikte hareket etmesini sağlamayı amaçlayan derneğin kurucu üyelerinin geçen Cuma ilk toplantısını yaparak geçici yönetim kurulunu seçtiği ve çalışmalarına başladığı açıklandı. 

Dernekten yapılan açıklamada sektörde aktif birlik ve beraberliğin eksikliğinin hissedildiği belirtilerek, kuruluş amaçları sıralandı. 

Derneğin kuruluş amaçları arasında sektörde faaliyet gösteren üretici ve sanayicinin birlikte hareket etmesini sağlamak, sektörün yasal zeminini hazırlamak, sektörü tehdit ve olumsuzluklara karşı korumak, devamlılık ve gelişimin sürdürebilmesi için çaba harcamak, yerli ürün tüketiminin teşvik edilmesi, otellerde ve turistik mekanlarda yerli ürün tüketiminin bir devlet politikası haline getirilmesini benimsetmek bulunuyor. 

ZEYSAN Geçici Yönetim Kurulu üyeleri şöyle: 

“Başkan Ziya Sezey, Sekreter Hüseyin Bıyıkoğlu, üyeler Mustafa Kanbur, Mustafa Bardak, Durmuş Aydın, Mehmet Çınar.”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

"Bulaşıcı Hastalıklar Yasa Tasarısı" Resmi Gazete'de yayımlandı
image “Bulaşıcı Hastalıklar Yasa Tasarısı” Resmi Gazete’de yayımlanarak, halkın bilgisine getirildi.
Töre, "21. Türksoy Opera Günleri" kapsamında KKTC'ye gelen opera sanatçıların...
image Meclis Başkan Vekili Zorlu Töre, "XXI. Türksoy Opera Günleri" kapsamında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelen opera sanatçılarını kabul etti.
İnterpol tarafından aranan suçlu tutuklandı
image Yasa dışı sanal bahis oynattığı gerekçesiyle tutuklanan Hakan Törehan’ın ifadesiyle birlikte aranan Osman Aydeniz tutuklandı.