Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Eylül 2018, Çarşamba 19:45
banner

Tarım Bakanlığı ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği arasında protokol imzalandı

Tarım Bakanlığı ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği arasında protokol imzalandıTarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği arasında süt fiyatları, hayvan yemi ve kırmızı etin pazarlanmasına ilişkin protokol bugün Bakanlık'ta imzalandı.
Paylaş  
4
0
3
1

Protokole, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ile Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları imza koydu.

Protokolde yer alan maddeler şunlar:

1.Hayvan üreticilerine,  inek sütü için Bakanlar Kurulu kararındaki esaslara tabi olmak kaydıyla, litre başına 1 TL maliyet destek primi ödenecektir. Buna göre soğuk inek sütü 1.80 TL +1 TL= 2.80 TL, soğutulmuş inek sütü 1.70 TL+ 1TL=2.70 TL, açık inek sütü 1.65TL+ 1TL =2.65 TL olarak fiyatlandırılacaktır. (1/9/2018 - 31/12/2018 döneminde geçerli olmak üzere.)

2.Verilen 1 TL maliyet destek primi ile süt ve süt ürünlerinin pazarlanabilmesi ve imalatçı süt fiyatında iyileşme sağlanması amaçlanmıştır. Buna göre, çiğ soğuk inek sütünün imalat sanayiine satış fiyatı, 1.99₺ yerine, 1.87₺ olarak yeniden düzenlenmiştir.  (1/9/2018 - 31/12/2018 döneminde geçerli olmak üzere.)

3.Küçükbaş hayvan başına 80 kg hibe arpa desteği sağlanacaktır.

4.Karma hayvan yemi ithalatı Hayvancılık Dairesi denetimine tabi olarak hazırlanıp duyurulacak esaslar çerçevesinde serbest bırakılacaktır.

5.Hayvan besleme giderlerinin aşağıya çekilebilmesi için Hayvancılık Dairesi tarafından farklı rasyonlar hazırlanarak kullanımı sağlanacaktır.

6.Toprak Ürünleri Kurumu, tüketiciye sunulacak etin, hayvan üreticilerinden aracısız olarak temin edilip hijyenik koşullarda kesiminin yapılması ve fiyat denetimi altında satışa arz edilmesi konusunda görevlendirilmiştir.

7.1 Eylül, 2018 tarihi itibarıyla yürürlüğe giren arpa fiyatı geçerlidir.

İşbu protokol, yukarıdaki maddeler çerçevesinde aşağıda ismi yazılı yetkili kişiler tarafından 12 Eylül 2018 tarihinde imzalanmıştır”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
3
 
0
 
2
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
1
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Eylül 2018, Perşembe
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Hep ayni terane! Bagir, cagir, traktorlerle yollari kapa sonra kap istedigini. Populizm. Giden ayni, gelen ayni. Devlete ve vatandasa dolayli maliyetini aciklayan yok ama! Hade be guzzum.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Özyiğit: "Mali konularda müdürlere uyarılarda bulunduk, idare, para talebinde...
image Kanal T'de Serhat İncirli'nin konuğu Özyiğit gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Oda TV yazarı Altunbulak: "Suriyeli sığınmacı sorununu Maraş'ı açarak çözebil...
image Türkiye'de yayın yapan Oda TV köşe yazarlarından Nihat Altınbudak bugünkü yazısında İdlib krizinin Kıbrıs üzerinden çözülebileceğine dikkat çekti.
Çalışma Dairesi inşaatları denetledi, 5 firmanın inşaatı durduruldu!
image Çalışma Dairesi, dün pek çok bölgede basın mensuplarını da davet ederek inşaatlara âni baskınlar düzenledi ve denetim gerçekleştirdi. Lefkoşa’da yapılan denetimlerde, Ortaköy’de Osmanoğlu İnşaat Ltd ve Yapıcı İnşaat L...