Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Eylül 2018, Cuma 08:51
banner

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu oldu...

Kamu-İş Başkanı Ahmet Serdaroğlu oldu...Dün akşam Atatürk Spor Salonu’nda yer alan Genel Kurul’da başkanlık için Sami Dilek, Ahmet Serdaroğlu ve Kemal Oktar yarıştı. Genel Kurul’da 588 oy alan Ahmet Sedaroğlu başkan oldu.
Paylaş  
3
0
3
0

Kamu İşçileri Sendikası’nın (Kamu-İş) 3’üncü Olağanüstü Genel Kurulu dün akşam yapıldı.

Atatürk Spor Salonu’nda yer alan Genel Kurul’da başkanlık için Sami Dilek, Ahmet Serdaroğlu ve Kemal Oktar yarıştı. Genel Kurul’da seçilen 19 kişilik Yönetim Kurulu için ise 61 kişi yarıştı.

Nisabın sağlanmasının ardından Hasan Değirmencioğlu başkanlığında Divanın oluşturulması ile Genel kurul başladı. Görev şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasının ardından Genel Kurul’un gündemine getirilen karar tasarıları ve 1 Eylül 2018-31 Aralık 2018, 1 Ocak 2019-31Aralık 2019 bütçeleri üyelerin oylarına sunularak kabul edildi.

Bir üye bütçenin onaylanmadığını iddia ederek yeniden gündeme getirilmesi ve onaylanmasını talep etti.

Talep üzerine divan bütçeyi yeniden üyelerin onayına sundu. Oylama sonucu bütçe oy çokluğu ile kabul edildi.

Hür-İş Federasyonu Başkanı Ahmet Çaluda, genel kurulda yaptığı konuşmada Kamu-İş’in ülkede ilkleri yaratan, marka haline gelen bir sendika olduğunu buna gölge düşmesine izin verilmeyeceğini kaydetti.

Çaluda, Federasyon başkanı olarak üyeleri birlik ve beraberliğe davet etti. Uluslararası Avrasya Metal İşçiler Federasyonu Genel Sekreteri İsmail Dursun da, sendikaların demokratik tepki örgütleri olduğunu belirtti.Uzun yıllardır KKTC’deki sendikalar ile iyi ilişkiler içinde olduklarını kaydeden Dursun, 23 Eylül’de KKTC’de bir toplantı gerçekleştireceklerini ve dünyanın 9 ülkesinden 40’ın üizerinde sendikacının bu toplantıya katılacağını söyledi.

Genel Kurul’da daha sonra Başkan adaylarına beşer dakikalık konuşma hakkı verildi.

Kemal Oktar, Kamu-İş’in kurucu üyelerinde olduğunu kaydetti, Sendikanın adının yere çakıldığı bu yüzden bu dönemde aday olduğunu söyledi.

Ahmet Serdaroğlu, Kimsenin adamı olmadığını, bir kamu işçisi olarak, sendikanın geldiği durumdan duyduğu üzüntü nedeniyle aday olduğunu söyledi, amaçlarının böülünen sendikayı bütünleştirmek olduğunu belirtti.

Sami Dilek ise işçilerin çıkarlarını korumak için çalıştığını, kapısını herkese açık olduğunu kaydetti. Dilek, “bugün en güçlü şekilde buradayız” dedi.

Konuşmaların ardından seçime gidildi.

Seçim sonucunda ise 588 oy alan Ahmet Serdaroğlu başkan oldu. Bir önceki dönemin başında bulunan Sami Dilek ise 473 oy aldı. Kemal Oktar ise 169 oyda kaldı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC'de
image Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, KKTC'ye geldi.
KTTO heyeti Ankara'ya gidiyor
image Türkiye- KKTC Ticaret Odası Forumu ilk toplantısını 16 Kasım Cuma günü Ankara’da yapacak.
Savaşan: "Kıbrıs'ta yeni fikirlere ihtiyaç var"
image Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, Kıbrıs Rum ve Türk taraflarının ortak vizyon eksikliği, hatta örtüşmeyen ve git gide uzaklaşarak, farklılaşan vizyonlarının ortada durduğu bir dönemde, Türkiye’nin büyük d...