Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 14 Eylül 2018, Cuma 11:19

Başbakan Erhürman: "Kolordu Komutanı'na benim bir talimat verme yetkim yoktur"

Başbakan Erhürman: Kolordu Komutanı'na benim bir talimat verme yetkim yokturBaşbakan Tufan Erhürman, sivil halkın kullanımına kapatılan askeri kantinle ilgili konuşarak, GKK Komutanı ile daha önce bu konuda bazı görüşmeler gerçekleştirdiği fakat bahsi geçen kantinin Kolordu Komutanlığı’na bağlı olduğunu, kendisinin Kolordu Komutanı’na talimat verme yetkisi olmadığını söyledi.
Paylaş  
18
10
18
3

Kıbrıs Postası

Başbakan Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile gerçekleştirdiği haftalık toplantı sonrası basının karşısına geçerek, askeri kantinlerin sivil halka kapatılması konusunda açıklamalarda bulundu.

Başbakan Erhürman, GKK Komutanı ile gerçekleştirdiği dünkü görüşmesinde, güncel konuları değerlendirdiklerini ama kesinlikle askeri kantin konusunu gündeme getirmediklerini ifade etti.

Sosyal medyada “Başbakan, GKK Komutanı’na talimat verdi, askeri kantinler sivil halk kapatıldı” şeklindeki ifadelerin gerçek dışı olduğunu savunan Erhürman, “Daha önceki toplantılarda, Marketçiler Birliği’nin aktardığı şikayetleri, GKK Komutanıyla paylaşmıştım. Fakat dün sosyal medyada yayılan fotoğraf, Kolordu Komutanlığı’na bağlı bir kantinin önüne asılmış. Benim Kolordu Komuta ile herhangi bir görüşmem olmadı” dedi.

GKK Komutanı ile dünkü toplantıda böyle bir konunun konuşulmadığını yineleyen Başbakan, “Ama dün değil, daha önceki görüşmelerimizde bu konu gündeme gelmişti” dedi. “Bu, talimat falan değildir” diyen Erhürman, askeri kantinlerin zaten bir mevzuat içinde çalıştığını ve mevzuat dahilinde yapılması gerekenlerin de belli olduğunu belirten Erhürman, “Yasayı uygulama konusunda zaten Kolordu Komutanı’na benim bir talimat verme yetkim yoktur” dedi.

Sosyal medyada dün paylaşılan görüntüde, askeri kantinin 12 Eylül itibariyle, TSK Personeli, Güvenlik Kuvvetleri Personeli, TC Elçiliği Personeli ve TMT Personeli’nin, kimlik beyan etmesi halinde girebileceğine yönelik bir liste yer almıştı.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
1
 
2
 
1
 
1
 
0
 
2
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
15 Eylül 2018, Cumartesi
Bora         - Lefkosa
Askeri kantin olayı bana göre tamamen bir kaşık su da fırtına koparma olayıdır. Yasa ya da tüzük teşekkürler ne diyorsa o uygulanmalıdır. Askeri kantine askerler ve aileleri disindakiler giremez deniliyorsa girilmemelidir. Ancak bunun bu şekilde yasaklarla uzun süre engellenecegini de düşünmüyorum. Tüzük ya da yasa değiştirilmeli herkese açık olmalı fiyatlarda mallar gümrüklenmis gibi uygulanmalıdır. Kasadan fişini alanlardan asker olanlar bir başka bölüme geçerek fişlerini ve askeri kartlarını ibraz ettiklerinde vergi iadelerini hemen geri almalıdır.. bu her kantine bir istihdam gerektirir ama kurallı yaşamak istiyorsak başka çare yoktur. Bu sayede bu kantinlerle adaletli rekabet etmek isteyen marketlerde kâr marjinlerini yüksek tutmazlar.

Yasaklarla yol alınmaz. Bunu gazinolar örneğinde görüyoruz. Güya vatandaşa giriş yasak. Oysa bu kurala bağlansa belli bir vergi dilimi veya maliye tarafından toplanılanacak üyelik ücreti konulsa en azından bir yandan maliye kazanırken bir yandan da kurallı yaşama geçiş için bir ayıbı daha örterdik.Alintidir ama,yuzde besyuz katilirim.

14 Eylül 2018, Cuma
Erdem         - Lefkosa
Aci gerceklerden biri" Kolordu Komutanı’na benim bir talimat verme yetkim yoktur”KKTC BASBAKANI.

14 Eylül 2018, Cuma
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Basbakan niye boyle bir aciklama yapti anlamadim! Ne duydum, ne gordum, ne konustum meselesi gibi! Askeri kantinlerin yasa disiligina karisamayacagi, birsey yapamayacagi ayri bir rezalet!

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Hoşkara, Hüdaoğlu'na verdiği emek ve gösterdiği kararlılık için teşekkür etti
image TDP Kıb-Tek Temsilcisi Ercan Hoşkara, sosyal medaya hesabından paylaşım yaparak, görevden alınan KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hüdaoğlu'na verdiği emek ve gösterdiği kararlılık için teşekkür etti.
Bazı bölgelerde yarın 5 saat elektrik kesintisi olacak
image Alevkayası, Yayla Tepe Levent Taşocakları ve Karayolları’na ait kum-çakıl işletme tesisleri ve civarındaki tesis ve su motorlarına yarın 5 saat elektrik verilemeyecek.
Tatar: "Elektrik Kurumu'nda yaşananlar skandal"
image Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Ersin Tatar, hükümet ve Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nda yaşananların skandal olduğunu, hükümetin artık bittiğini, dağıldığını savundu.