Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ekim 2018, Perşembe 14:59
banner

TKP-YG Girne İlçe Başkanlığı'na Yurdaer Garip getirildi

TKP-YG Girne İlçe Başkanlığı'na Yurdaer Garip getirildiToplumcu Kurtuluş Partisi Girne İlçe Örgütü 2. Olağan Kongresi gerçekleşti. İlçe Başkanlığına Yurdaer Garip seçildi.
Paylaş  
12
11
12
0

Dün akşam kongre öncesinde düzenlenen törenle hizmete açılan yeni TKP-YG Girne İlçeMerkezi'nde gerçekleşen kongrede İlçe Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurulları da seçilerek yenilendi.

Buna göre, İlçe Yönetim Kurulu; Seral Çetindal, Arife Dirensoy, Cuma Çeker, Hamza Çay, Ayşe Şahin, Pınar Musabeyoğlu, Rayme Öznesil, Eren Çetinkaya, Öner Kaan, Meryem Avcıkadir; İlçe Disiplin Kurulu, Ertuğrul Bildağ, Kemal Gözay, Önder Kalfa ve yedek Üye Nalan Garip; İlçe Denetçileri, Aysu Aydın ve Menteş Çevik'ten oluştu.

Kongrede konuşan Genel Başkan Mehmet Çakıcı, Ocak 2018 Erken Seçimlerinde ortaya koydukları seçim bildirgesinin arkasında durmaya devam ettiklerini söyledi. Seçimlerle hükümete gelen 4'lü koalisyon hükümetini oluşturan partilerin seçim bildirgelerinde halka verdikleri sözlerin arkasında durmadığını ifade eden Mehmet Çakıcı, "sözlerine bağlı kalmadıkları bir yana tam tersini yapmaktan zerre kadar utanmıyorlar" dedi.

Seçim bildirgesinde yer alan TKP-YG projelerinin değerinin bugün yaşanan kaos ortamında daha iyi anlaşılmakta olduğunu belirten Çakıcı; "Tarım reformu önerdik. Tarımda zenginlik sınırı önerdik. Devletin verdiği tarım teşviklerinin büyük kısmının 3-5 zengin aileye gittiğine işaret ederek büyük işletmelerden kesip küçük orta ölçekli çiftçiye daha fazla teşvik vermeyi önerdik. Bugün yapılması gereken de budur. Ama halktan değil sermayeden yana taraf oldukları için yapamıyorlar" dedi.

"Vergi reformu yapacağız dedik. Kumarhanesi olan büyük otel işletmelerine büyük üniversitelere tanınan kurumlar vergisi muafiyetlerini kaldıracağımızı ve buralardan alınacak vergiyle kendi ayakları üzerinde durabilen bir devlet yapısı oluşturacağımızı söyledik. Bunu söyledik diye o çevrelerin baskısıyla karşılaştık. Ancak bizim siyasi duruşumuz nettir ve halkatan yana tarafız. Politik duruşumuzun arkasındayız. Kamu reformu önerdik. Bunun ne kadar gerekli olduğu bugün çok daha açık olarak görülmektedir. Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY)'yi yeniden kuracağız dedik. Yaşadığımız şu ultra pahalılık ortamında toplum olarak KTHY'nin yokluğunun acısını yaşıyoruz. KTHY'yi tasfiye ettiklerini söylüyorlar.

Oysa ki KTHY İngiltere'deki resmi kayıtlarda hala var olarak görülmektedir. KTHY'nin ucuş haklarının ne olduğu bu gün oldu topluma açıklanmadı. Bunların takipçisi olmaya devam ediyoruz. Sağlık reformu önermiştik. Bugün bir rehabilitasyon merkezinin olmayışının bedelini gençlerimiz ödemektedir. Gençlerinize, kadınlarımıza 50 bin TL değerinde iş kurma katkısı verelim dedik. Hani kaynağınız dediler. Bu ülkede sermaye için kaynak var da gençler ve kadınlar için mi yok?, Evi olmayanlara sosyal konut yapalım dedik. Hükümete gelip bunu yapabilseydik bugün dövizle kira ödeyen yurttaşlarımız zor duruma düşmeyecekti" diyerek konuşmasını sürdüren Çakıcı, TKP-YG olarak halktan yana politikalrını toplumsal ihtiyaçlara göre geliştirerek sürdürmeye devam etmekte kararlı olduklarını söyledi.

Konuşmasında aşırı zamlar karaşısında hızla fakirleşerek geçim sıkıntısına düşen yurttaşlara da çağrı yapan Mehmet Çakıcı, yurttaşları yalan dolan söz ve vaadlerle oy verdikleri partileri değil özü sözü doğru olan TKP-YG'yi takip etmeye ve birlik olup direnmeye davet etti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Haziran ayı sonunda Ada'nın iki tarafında da 'Alo' denilebilecek
image Cumhurbaşkanlığı Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Samani, cep telefonlarının adanın tamamında kullanılabilmesi ile ilgili hukuki sorunun aşıldığı bilgisiyle birlikte Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığında toplan...
27 yaşındaki genç, cezaevinde rahatsızlanarak hayatını kaybetti
image Merkezi Cezaevinde hükümlü tutuklu olarak bulunan 27 yaşındaki Mithat Can, kalmakta olduğu koğuş içerisinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Mithat Can tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Tolga Atakan'dan "kaynak" sitemi...
image Bakan'ın eleştirilere yanıtı #gözdenkaçmadı