Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ekim 2018, Perşembe 17:32
banner

Bakan Şahali, gıda mühendisleri ile Genel Gıda ve Yem Yasası'nı görüştü

Bakan Şahali, gıda mühendisleri ile Genel Gıda ve Yem Yasası'nı görüştüTarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ertkut Şahali, Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Sıdıka Can ve beraberindekileri kabul etti. Kabulde Genel Gıda ve Yem Yasası ile ilgili görüş ve öneriler paylaşıldı.
Paylaş  
1
2
1
0

Bakan  Şahali, bakanlık olarak gıda güvenliğine büyük önem verdiklerini, yurttaşın da gıda güvenliğine karşı duyarlılığının arttığını ancak bu konuda daha yapılacak çok şey bulunduğunu söyledi.

Sınırlı insan kaynağıyla görev ifa etmeye çalıştıklarını belirten Şahali, sivil toplum örgütlerinin işbirliğine gereksinim duyduklarını aktardı. Şahali, gerek mevzuatın uygulanması gerekse geliştirilmesine ilişkin çalışmalarında, gıda mühendislerinin öneri ve eleştirilerinden yararlanmak istediklerini ifade ederek, sorunların diyalog yoluyla daha hızlı çözülebileceğini sözlerine ekledi. 

Can ise gıda güvenliği konusunda işbirliği için somut adım atılmasının önemine değindi. Bakanlığın yürüttüğü çalışmalar katkı koymaya hazır oluklarını belirten Can, temel amaçlarının, gıda güvenliğinin kuşku sebebi olmadığı bir ortam yatırılması olduğunu ifade etti.

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Mantar yetiştiriciliği eğitimi ve proje sunumu yapılacak...
image Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı'na bağlı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü tarafından, “Mantar Yetiştiriciliği” eğitimi düzenlenerek, ''KKTC'de Yayılış Gösteren Mantarların Belirlenmesi Projesi'' ile ilgili su...
KTÖS, Avrupa Öğretmen Sendikaları ile işbirliğini genişletiyor
image Uluslararası öğretmen değişim programları ve projeleri ile üyelerine mesleki gelişim konusunda destek verme, deneyim kazandırma ve Avrupa ülkelerinde uygulanan farklı eğitim metodları konusunda farkındalık yaratma mis...
Bütçe maratonu yarın başlıyor...
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, 7 milyar 731 milyon 500 bin TL olarak öngörülen devletin 2019 Mali Yılı Bütçesiyle ilgili Yasa Tasarısını yarın görüşmeye başlıyor.