Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 23 Ekim 2018, Salı 16:10
banner

Arıklı: "TC ile KKTC arasında ciddi bir gerginlik ortamı oluşturuldu"

Arıklı: TC ile KKTC arasında ciddi bir gerginlik ortamı oluşturulduCumhuriyet Meclisi Genel Kurulu'nda ilk güncel konuşmayı YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, "Kıbrıs Sorunu ve Ülkemizin İçinde Bulunduğu Durum" konusunda yaptı.
Paylaş  
13
12
13
5

Arıklı, ülkede Kıbrıs konusunda ciddi gelişmeler yaşandığını söyleyerek, New York temasları çerçevesinde Cumhurbaşkanı Mustafa Akıcı ile Türkiye yetkililerinin neden görüşemediğini sordu. 

TC ile KKTC arasında ciddi bir gerginlik ortamı oluşturulduğunu , Akıncı’nın Türkiye Cumhuriyeti tarafından refüze edilmesinin söz konusu olmadığını ifade eden Arıklı, Akıncı’nın 29 Ekim’de 3. Havalanının açılışı için TC’ye gideceğini anımsattı. 

Arıklı, konunun bazı kesimler tarafından suiistimal edildiğine işaret ederek, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’dan konu hakkında açıklama yapmasını beklediklerini kaydetti. 

Meclisin bilgilendirilmesi gerektiğine de işaret eden Arıklı, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Rum Yönetimi Lideri Nikos Anastasiadis ile görüşmesinin ardından Meclisi bilgilendirmesi gerektiğini söyledi. 

Merkezi Cezaevi’nde insan dışı koşullarda yaşam sürüldüğüne de değinen Arıklı, yeni cezaevinin sorunlara çözüm olamayacağına değindi. 

Gardiyanların sorunlarını Meclisin gündemine taşıyan Arıklı, mahkumların geri iadesi konusundaki sıkıntılara da değindi.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
8
 
1
 
4
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
26 Ekim 2018, Cuma
Hulusi         - Lefkosa
Türkiye'ye "düşmanlık besleyenler" varmış, diyorlar.Bu suçlamayı sık sık yapıyorlar.Ne acıdır bu ülkenin seçilmiş liderleri de ses etmiyor.“Bu yaptığınız bizim topluma haksızlıktır" demiyor....Çok ağır bir ifade: Düşmanlık.Düşmanlık bir başkasının "kötülüğünü" istemektir.Türkiye'nin kim, ne kötülüğünü istedi?...Olsa olsa "vicdan muhasebesi" bu!Hani derdi ya büyüklerimiz, “kalbinde ne varsa, yüzüne yansır.”...Hiçbir Kıbrıslı, Türkiye'de hiçbir hükümeti devirmedi.“Koalisyon” pazarlığı yapmadı.Türkiye'de "cami" bombalamadı hiçbir Kıbrıslı; tek bir gün, herhangi bir siyasi adayın başına silah dayamadı.Türkiye'nin nüfusuyla oynamadı Kıbrıslı, kıyılarını yağmalamadı, bir kentini tellerle çevirip çürütmedi."Yurttaşlık" pazarı kurmadı."Ne olacak canım gelen Kıbrıslı giden Kıbrıslı" deyip de bir kimlik, kültür, bellek yağması yapmadı."Beselemeler" demedi, "gazete" taşlatmadı, Meclis'inin üzerine bayrak dikilirken karşıdan izlemedi......Ne zamandan beri bir ülke insanı “bırak da kendi geleceğimi kendim belirleyeyim” dediği zaman düşmanlık yapmış oluyor."Fetihçi" zihniyete karşı durmak düşmanlık mı?Ya da "askersiz" bir yurt istemek...Düşmanlık mı kendi kokusunu özlemek, kendi yurdunda...“Memleketi han kapısına çevirdiniz” demek düşmanlık mı?“Kıbrıs’ı Kıbrıs olmaktan çıkardınız, burayı Türkiye’nin bir vilayetine dönüştürdünüz” demek düşmanlık mı?Düşmanlık mı “Yabancılaştık doğduğumuz topraklara” diye kederlenmek... Topraktan sökülen kökün acısını hissetmek...İnsanlar epeydir “bu memleket bizim” diye bağırıyorsa, sebebi sizce düşmanlık mı?

24 Ekim 2018, Çarşamba
ILHAN         - MAGUSA(MAGOSA DEGIL)
KIBRISLI TÜRKLERE ZERRE KADAR SAYGISI VE SEVGİSİ OLMAYAN , DEMOKRAFİK YAPIMIZI TAŞIMA NÜFUSUNUZLA BOZARAK İRADEMİZİ GASP EDEN SİZ DEĞİLMİSİNİZ ? BU ADADA ÇÖZÜM VE BARIŞIN ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK ENGEL DE SİZSİNİZ ?OZUR DILERIM AMA BICAK KEMIGE DAYANDI ARTIK IRKCI DEGILIM AMA BUNLAR RESMEN BIZLERI IRKCILARIN KUCAGINA ATIYOR.

24 Ekim 2018, Çarşamba
ILHAN         - MAGUSA(MAGOSA DEGIL)
VAY ALLAH VAY ARTIK YAHU BEGENMEZSEN VEYA BEGENMEYEN CEKIP GITSIN GELDIGI YERE BIKTIK BE ARTIK HEP AGIZLARINDAN KIN KIN DOKULUR BASGA BIRSEY YOK YAHU BUNUN GIBILERININ FACEBOOK SAYFALARINA BIR GOZ ATINIZ HEP KIN KIN, NEFRET,KIBRISLI TURKLERI ASAGILAMA,KANLARINI SORGULAMA BIR TANESI DE BUNLARIN YANLIS OLDUGUNU YAZMIYOR ALLAH ASKINA BIRILERI BURDA YAZSIN YORUMLASIN ARIKLI GIBILER HANGI KIBRISLI TURKLERIN MILLETVEKILIDIRLER YOK YAHU GABAK TADI VERMEYE BASLADILAR DONERLER DOLASIRLAR BIZI KENDI VATANIMIZDA OTEKILESTIRIRLER YAHU BE GARDASLAR SIZLERIN GERI DONEBILECEGI VATANI VAR AMA BIZIM VATANIMIZ KIBRISDIR BIRAZ SAYGILI OLMAYI OGRENIN YAHU ARTIK KURTULUN BU OSMANLI KAFALARINDAN ARTIK YETTTTTI BE.

24 Ekim 2018, Çarşamba
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Hayirdir Arikli! Sen nerelere cekmeye calisin durumu? Nedir yaratmaya calistigin algi? Sizin gibiler hep oldu aramizda!

23 Ekim 2018, Salı
Orhan         - Lefkosa
Aynen sizlerin bu ulkede misafir odugunuz unutarak TC kokenli vatandaslarimizla Kibrisli Turkler arasinda oluşturdugunuz gerginlik ortami gibi.Aynayada bakiniz lutfen.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meclis bugün toplanıyor
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün toplanacak.
Oran: "Her bakan, müsteşar ve müdür bir sorunu çözseydi, tek bir çevre sorunu...
image Eski müsteşar, çevreci, inşaat mühendisi Hakan Oran, çevreyi kirletenlere etkili ceza verilmesi gerektiğini vurguladı
Austine Wallie cinayetiyle ilgili yeni gelişme: Tutuklu sayısı 12'ye yükseldi...
image Taşkent Anayolu'nda 19 Nisan Cuma sabahı erken saatlerde, yol kenarına atılmış olarak bulunan erkek cesedinin kimliğinin belirlenmesinin ardından polis 9 kişiyi gözaltına almıştı. Soruşturma kapsamında bugün 3 kişi da...