Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 2 Kasım 2018, Cuma 12:47
banner

Tatar: "Koalisyon ya da erken seçim olup olmayacağına yetkili kurullar karar verecek"

Tatar: Koalisyon ya da erken seçim olup olmayacağına yetkili kurullar karar verecekUlusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar , "günü gelince koalisyon hükümeti mi kurulacak, yoksa erken seçim çağrısı mı yapılacak, buna parti yetkili kurullarının karar vereceğini" söyledi.
Paylaş  
11
10
11
2

Tatar, BRT’de katıldığı “Basın Odası” adlı programda bir soru üzerine “kendi kanaatinin ise henüz erken seçim için şartların oluşmadığı yönünde olduğunu” belirtti.

UBP Genel Başkanı, hükümetle ilgili özetle şöyle konuştu: “Önümüzde yılbaşına kadar bütçe görüşmeleri var. Hükümet ortakları uyum içinde olduklarını söylüyorlar. Göreceğiz. Biz bütçede etkili muhalefet yapacağız. Eğer havlu atarlarsa koalisyon hükümetine mi gireceğiz, erken seçim çağrısı mı yapacağız, UBP yetkili kurulları karar verecek. Ben de erken seçim olsun tek başımıza iktidara gelelim isterim ama, seçim demek milletvekili adaylarının, partilerin, Devlet’in çok para harcaması demektir. 9 ay önce milletvekili seçiminden çıktık. Ben bir erken seçim için koşulların oluşmadığı düşüncesindeyim ama demokrat biri olduğum için yine de karar yetkili kurullarımızda diyorum. Benim gördüğüm halkta ve UBP tabanında bu hükümetin artık sona yaklaştığı, UBP’nin hükümete gelmesi gerektiği yönünde yaygın bir kanaat ve beklenti var.

“HÜKÜMET DOĞRU KARARLAR ALAMADI”

UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, “ bir başka soru üzerine de mevcut hükümetin ülkede ekonomik kriz yaşanırken doğru dürüst kararlar alacağı yerde, çelişkili açıklamalar yaptığını, her ortağın başka bir ses çıkararak güvensizliğe neden olduğunu, reformların ihmal edildiğini” vurguladı.

“POLİTİKALARIMIZ GELİŞTİRİLİP, ZENGİNLEŞTİRİLEBİLİR”

Ersin Tatar, bir başka soru üzerine ise “ 43 yıllık bir parti olan UBP’nin politikalarının ana hatları ile belli olduğunu, bunların değişmeyeceğini ancak partide oluşturulacak içinde uzmanların eski bürokratların da yer alacağı komisyonlardan çıkacak öneriler, görüşler ışığında, ülke şartlarına uygun olarak geliştirilebileceğini, zenginleştirilebileceğini kaydetti.

“UBP GENEL SEKRETERİNİ PARTİ MECLİSİ SEÇECEK”

Tatar, “UBP Genel Sekreteri’nin Genel Başkan’ın milletvekili seçildiği ilçenin dışındaki ilçelerin milletvekillerinden birinden seçilmesi gibi bir teamül olduğunun anımsatılarak görüşünün sorulması üzerine ise özetle şunları ifade etti: "Böyle bir teamül olabilir ama o dönemde şimdiki gibi KKTC şimdiki gibi tek seçim bölgesi değildi. Şimdi herkes her yerden oy alıyor. Tüzükte ise böyle bir şey yok. Ben , Lefkoşa milletvekiliyim ama son seçimde en fazla Mağusa’da dolaştım. Benim için UBP Genel Sekreteri’nin bana yakın olması önemli değildir. Önemli olan seçilecek Genel Sekreter’in çalışkan biri olması, tüm ada sathındaki örgütlerle, ilçelerle ilgilenmesi, partiye katkı sağlamsıdır” . Tatar, “kafasında bir Genel Sekreter adayı olup olmadığı ve her hangi bir adaya destek verip vermeyeceği ile ilgili soru üzerine ise” Parti Meclisi’ne seçilenler hafta sonu belli olacak. Ardından Parti Meclisi’nde , Merkez Yönetim Kurulu ve Genel Sekreter seçimine gidilecek. Adaylar henüz ortada yok. O aşamaya gelinsin, adaylar ortaya çıksın ondan sonra ne yapılacağını, nasıl tutum takılacağını konuşuruz “dedi.

“YENİ CUMHURBAŞKANI SAĞIN ADAYI OLMALIDIR”

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, bir soru üzerine de cumhurbaşkanlığı adayı olmayı kesinlikle düşünmediğini söyledi. Tatar “Ben kesinlikle cumhurbaşkanı adayı değilim. Kimseyle bunun için pazarlık yapmadık. Ne sayın Eroğlu ne de Tahsin Ertuğruloğlu ile. ‘Sayın Derviş Eroğlu Cumhurbaşkanı adayı olmak ister mi?’ Bilmiyorum. Bu soru bana sorulmamalı. Sayın Eroğlu’nu sorun...” dedi.
Sağın adayının yeni Cumhurbaşkanı olması gerektiğinin altını çizen UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, cumhurbaşkanlığı için de kararın günü geldiğinde yetkili organlar tarafından verileceğini" belirtti.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
3
 
1
 
4
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
2
ONAY BEKLEYENLER
0
2 Kasım 2018, Cuma
Cemil         - Lefkosa
Ha sagin ha solun adayi olmus ne farkeder ki madem ki son soz validen cikar muhtar bile olamazsiniz sizzler.

2 Kasım 2018, Cuma
Goncoloz         - Sorma Gir hani
Birak Sn Tatar ikide bir erken secim ve koalisyondan bahsetmeyi. Birak da bu gencler birseyler yapsin, firsat verin, dinozorlari istemeyiz artik! Hala daha Eroglu'nun ve reddedilmis Ertogruloglu'nun CB adayligi konusulur yani? Dinozorlari istemeyiz artik, anlamadiniz daha? Niye hala daha zorlarsiniz?

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Peyzaj Mimarları Odası: "Kent Parkı doğru karar, yanlış yöntem"
image KTMMOB Peyzaj Mimarları Odası, Cumhurbaşkanlığı'ndan yayımlanan “kent parkı” projesiyle ilgili açıklama yaptı.
Ulaş Barış ile "Gündem" (CANLI YAYIN)
image Ulaş Barış, hafta içi her gün saat 11.00'de Kıbrıs Postası TV'de gündemi değerlendiriyor...
Bugün mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık
image 22/04/2019 tarihli mutlaka okumanız gereken köşe yazılarını sizler için hazırladık.