Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2018, Perşembe 15:13
banner

"Günümüzün en büyük sorunu 'toplumsal cinsiyet algısı ve mobbing'"

Günümüzün en büyük sorunu 'toplumsal cinsiyet algısı ve mobbing'Hak-İş ve Kamu-Sen’in düzenlediği Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi Projesi kapsamında düzenlenen seminerde “Toplumsal Cinsiyet Algısı ve Mobbing” konusu ele alındı.
Paylaş  
11
11
11
0

Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri, Kadın ve Çocuk Hakları Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ, seminerde yaptığı konuşmada “Kamusen, Çözüm vizyonu olan, bağımsız olarak izlenen etkili bir sendikadır. Kadın sorunlarında araştırmalar yaparak çözümler bulmaya çalışan, Meclis’te önerilerde bulunan, toplumsal cinsiyet eşitliğinin de önemine inanan bir sendikadır” dedi.

21. YÜZYIL’IN EN ÖNEMLİ SORUNU

“Kadın üyelerimiz Yürütme Kurulumuzda yüzde 50 oranındadır. Toplumu bilinçlendirme ve farkındalık yaratma anlamında bir çok eylemde bulunuyoruz” diye konuşan Özdemirağ “Bu organizasyonun Kamusen’de yapılması bizi çok onurlandırmıştır. Hak-İş’e bize gösterdikleri yardımlardan dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz. Kadın erkek arasında süre gelen eşitsizlik anlayışı bir çok problem doğurmaktadır. 21’inci yüzyılın en önemli sorunlarından biridir, bu halk sorunun önlenmesi için ilk adımın kadın toplumsal cinsiyet eşitliği kuralları konusunda şu anda eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Şiddet yerine sevgi dolu günler için elimizden gelen her çalışmayı yapacağımızı kamu oyuna bildirmek isterim” şeklinde konuştu.

FATMA ZENGİN

Hak-İş Konfederasyonu Kadın Komitesi Başkanı Fatma Zengin de yaptığı konuşmada “Kamusen’e bizi ağırladıkları için teşekkür ediyorum. Kıbrıs’ta bir ilki yaşattığımız için de gurur duyuyorum. Türkiye’de kadınların sendikalarda daha etkin rol alabilmesi için 81 ili kapsayan bir proje yapıldı bu konuda. Kamusen bu konuda bir rol model. Kadınların Kamu-Sen’de gerçekten çok etkin olduğunu görüyoruz. Yetişmiş kadınların aktivitelerini görüyoruz. Bu yüzden Metin Atan’ı tebrik ediyoruz, çünkü Kamusen’i Türkiye’de bu yönünden dolayı örnek gösteriyoruz. Hak-İş olarak haklarda eşitlik önceliğini benimsiyoruz” dedi.

METİN ATAN

Seminerde söz alan Kamusen Başkanı Metin Atan da “Çok gururluyum. Türkiye’de örnek bir sendika olarak gösterilmek bizim için gurur kaynağıdır. Yönetim kurullarımızda kadınlarımızın yüzde 50’lik kesimde olması bizim için çok önemli. Bu durum bana onur veriyor. Hak-İş başkanı Mahmut Arslan’a bu konuda bize verdiği destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Umarım bir dahaki sefere bu konuları daha geniş kitlelere hitap edebileceğimiz şekilde seminerler düzenleriz. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

ELE ALINAN KONULAR

Seminerde “Toplumsal Cinsiyet Algısı ve Mobbing-Cinsiyet Eşitliği Alanında Uluslararası Referanslar-Sivil Toplum ve Sendikal Hayatta Sosyal Diyalog Mekanizmaları ve Kadın Temsili Aktif Vatandaşlık, Çalışma Yaşamında Kadın Hakları ve Hukuksal Referanslar” başlıklı konular ele alındı.

Hak-İş Konfederasyonu tarafından yürütülen projenin finansmanı Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlandı.


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Gıda Mühendisleri: "Gıda güvenliğinde devlet politikası şart"
image Gıda Mühendisleri Odası (GMO) Başkanı Sıdıka Can, gıda güvenliğinin bir devlet politikası olması ve bunun sürdürülebilirliğinin sağlanması için etkin denetimler-eğitimler ve olumsuz durumlarda cezai yaptırımlar sağlan...
Bugünün en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık
image 26/04/2019 tarihli en çok okunan 10 haberi sizler için hazırladık.
Refikoğlu: "Şehir Planlama Dairesi'ni kapatın, anahtarlarını müteahhitlere ve...
image Şehir Plancıları Odası, aralık ayında Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi Geçiş Süreci Emirnamesi'nin yürürlüğe girmesinden sonra  Planlama İnşaat Dairesi'nin görüş veren kurum olmaktan çıkıp, planlama onayı veren makam ha...