Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2018, Perşembe 17:32
banner

Vicdani retçi Karapaşaoğlu 'hapishane tehdidiyle karşı karşıya'

Vicdani retçi Karapaşaoğlu 'hapishane tehdidiyle karşı karşıya'Davaları Askeri Mahkeme'de devam eden 'Kıbrıs'ta Vicdani Ret İnisiyatifi' üyesi 3 isimle ilgili Askeri Mahkeme'de yeni kararlar üretildi.
Paylaş  
11
10
11
0

Kıbrıs Postası

Davaları Askeri Mahkeme’de devam eden vicdani retçi Murat Kanatlı, Haluk Selam Tufanlı ve Halil Karapaşaoğlu bugün yeniden yargıç karşısına çıktı.

Askeri Mahkeme davayla ilgili yeni kararlar üreterek, AİHM’deki dava süreci beklenen ve hakkında 2 davası bulunan Murat Kanatlı’nın davalarını geçici olarak geri çekti. Mahkeme, Haluk Selam Tufanlı’nın 6 davası içinse AİHM’deki davasının dosya numarası alınmadığı için 20 Aralık tarihine erteledi.

Vicdani Retçi Halil Karapaşaoğlu’nun davası ise kritik. Karapaşaoğlu’nun diğer vicdani retçiler gibi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) dava süreci yok. Askeri Mahkeme, Karapaşaoğlu’nun 2 davası konusunda 6 Aralık’a erteleme kararı aldı. Karapaşaoğlu’nun cezaevine girme olasılığı mevcut.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Murat Kanatlı, “Savcılık Güney Kore kadar olamadı davada ısrarlı, bir vicdani retçi hapishane tehdidi ile karşı karşıya...” ifadelerinde bulundu.

Kanatlı’nın açıklaması şöyle: “Askeri mahkemede yarım iyi karar... Benim 2 davada AİHM’deki süreç beklenecek, davalar geçici olarak geri çekildi… Haluk Selam Tufanlı 6 davası için AİHM’deki davasının dosya numarası alınmadığı için 20 Aralık tarihine ertelendi, Halil Karapaşaoğlu 2 davası konusunda ise AİHM dava süreci olmadığı için 6 Aralık tarihine ertelendi, Savcılık Güney Kore kadar olamadı davada ısrarlı, bir vicdani retçi hapishane tehdidi ile karşı karşıya...”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Meclis bugün toplanıyor
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu bugün toplanacak.
Oran: "Her bakan, müsteşar ve müdür bir sorunu çözseydi, tek bir çevre sorunu...
image Eski müsteşar, çevreci, inşaat mühendisi Hakan Oran, çevreyi kirletenlere etkili ceza verilmesi gerektiğini vurguladı
Austine Wallie cinayetiyle ilgili yeni gelişme: Tutuklu sayısı 12'ye yükseldi...
image Taşkent Anayolu'nda 19 Nisan Cuma sabahı erken saatlerde, yol kenarına atılmış olarak bulunan erkek cesedinin kimliğinin belirlenmesinin ardından polis 9 kişiyi gözaltına almıştı. Soruşturma kapsamında bugün 3 kişi da...