Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2018, Perşembe 17:32
banner

Vicdani retçi Karapaşaoğlu 'hapishane tehdidiyle karşı karşıya'

Vicdani retçi Karapaşaoğlu 'hapishane tehdidiyle karşı karşıya'Davaları Askeri Mahkeme'de devam eden 'Kıbrıs'ta Vicdani Ret İnisiyatifi' üyesi 3 isimle ilgili Askeri Mahkeme'de yeni kararlar üretildi.
Paylaş  
2
1
2
0

Kıbrıs Postası

Davaları Askeri Mahkeme’de devam eden vicdani retçi Murat Kanatlı, Haluk Selam Tufanlı ve Halil Karapaşaoğlu bugün yeniden yargıç karşısına çıktı.

Askeri Mahkeme davayla ilgili yeni kararlar üreterek, AİHM’deki dava süreci beklenen ve hakkında 2 davası bulunan Murat Kanatlı’nın davalarını geçici olarak geri çekti. Mahkeme, Haluk Selam Tufanlı’nın 6 davası içinse AİHM’deki davasının dosya numarası alınmadığı için 20 Aralık tarihine erteledi.

Vicdani Retçi Halil Karapaşaoğlu’nun davası ise kritik. Karapaşaoğlu’nun diğer vicdani retçiler gibi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) dava süreci yok. Askeri Mahkeme, Karapaşaoğlu’nun 2 davası konusunda 6 Aralık’a erteleme kararı aldı. Karapaşaoğlu’nun cezaevine girme olasılığı mevcut.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Murat Kanatlı, “Savcılık Güney Kore kadar olamadı davada ısrarlı, bir vicdani retçi hapishane tehdidi ile karşı karşıya...” ifadelerinde bulundu.

Kanatlı’nın açıklaması şöyle: “Askeri mahkemede yarım iyi karar... Benim 2 davada AİHM’deki süreç beklenecek, davalar geçici olarak geri çekildi… Haluk Selam Tufanlı 6 davası için AİHM’deki davasının dosya numarası alınmadığı için 20 Aralık tarihine ertelendi, Halil Karapaşaoğlu 2 davası konusunda ise AİHM dava süreci olmadığı için 6 Aralık tarihine ertelendi, Savcılık Güney Kore kadar olamadı davada ısrarlı, bir vicdani retçi hapishane tehdidi ile karşı karşıya...”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

UKÜ Rektörü Prof. Dr. Nadiri, şampiyon UKÜ Hentbol takımı'nı kabul etti
image Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Rektörü Prof. Dr. Halil Nadiri, KKTC Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen üniversiteler arası hentbol müsabakalarında hem kadın hem de erkeklerde şampiyon o...
Kıbrıslı Türk ve Rumlar birlikte koştu... Amaç her iki topluma da barış mesaj...
image Kıbrıslı Türk ve Rumlar, bugün, başkent Lefkoşa’da birlikte koştu. Lefkoşa’nın her iki kesimindeki surlariçi bölgesi ve çevresini kapsayan 8 km'lik etkinlikle amaçlanan; hem Kıbrıs Türk hem de Kıbrıs Rum toplumuna bar...
HP'de kongre haftası: Güzelyurt ve Lefke İlçe Başkanları belirlendi
image Kongre haftasına Lefke ve Güzelyurt ile başlayan HP’de, Lefke İlçe Başkanlığı’na Özdemir Rahmi Şanlıdağ ve Güzelyurt İlçe Başkanlığı’na Reşat Kansoy seçildi.