Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 8 Kasım 2018, Perşembe 17:32
banner

Vicdani retçi Karapaşaoğlu 'hapishane tehdidiyle karşı karşıya'

Vicdani retçi Karapaşaoğlu 'hapishane tehdidiyle karşı karşıya'Davaları Askeri Mahkeme'de devam eden 'Kıbrıs'ta Vicdani Ret İnisiyatifi' üyesi 3 isimle ilgili Askeri Mahkeme'de yeni kararlar üretildi.
Paylaş  
1
1
1
0

Kıbrıs Postası

Davaları Askeri Mahkeme’de devam eden vicdani retçi Murat Kanatlı, Haluk Selam Tufanlı ve Halil Karapaşaoğlu bugün yeniden yargıç karşısına çıktı.

Askeri Mahkeme davayla ilgili yeni kararlar üreterek, AİHM’deki dava süreci beklenen ve hakkında 2 davası bulunan Murat Kanatlı’nın davalarını geçici olarak geri çekti. Mahkeme, Haluk Selam Tufanlı’nın 6 davası içinse AİHM’deki davasının dosya numarası alınmadığı için 20 Aralık tarihine erteledi.

Vicdani Retçi Halil Karapaşaoğlu’nun davası ise kritik. Karapaşaoğlu’nun diğer vicdani retçiler gibi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) dava süreci yok. Askeri Mahkeme, Karapaşaoğlu’nun 2 davası konusunda 6 Aralık’a erteleme kararı aldı. Karapaşaoğlu’nun cezaevine girme olasılığı mevcut.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Murat Kanatlı, “Savcılık Güney Kore kadar olamadı davada ısrarlı, bir vicdani retçi hapishane tehdidi ile karşı karşıya...” ifadelerinde bulundu.

Kanatlı’nın açıklaması şöyle: “Askeri mahkemede yarım iyi karar... Benim 2 davada AİHM’deki süreç beklenecek, davalar geçici olarak geri çekildi… Haluk Selam Tufanlı 6 davası için AİHM’deki davasının dosya numarası alınmadığı için 20 Aralık tarihine ertelendi, Halil Karapaşaoğlu 2 davası konusunda ise AİHM dava süreci olmadığı için 6 Aralık tarihine ertelendi, Savcılık Güney Kore kadar olamadı davada ısrarlı, bir vicdani retçi hapishane tehdidi ile karşı karşıya...”


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
1
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Oktay: "Hidrokarbon kaynakları konusunda KKTC'yi kimsenin insafına bırakacak ...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs konusunda; Rum tarafının Kıbrıs'ta tek hakimin kendileri olmadığı ve Kıbrıslı Türklerin en az kendileri kadar eşit ve hak sahibi olduğunu içine sindirmesi halinde çıkış yolu buluna...
Oktay: "Kıbrıslı Türklerin çıkarına olmayan hiçbir şeyde oldubittiye izin ver...
image Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, gerek ada etrafındaki hidrokarbon kaynakları gerekse Kıbrıs sorununda, Kıbrıs Türklerinin çıkarına olmayan hiçbir şeyin, hiçbir şekilde oldubittiye getirilmesine müsaade et...
KTTO heyeti Ankara'da temaslarda bulunuyor
image Odadan verilen bilgiye göre, Türkiye-Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ticaret Odası Forumu toplantısı nedeniyle Ankara'da bulunan Turgay Deniz başkanlığındaki Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyeti, bugün Ankara Ticaret...