Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Kasım 2018, Pazar 10:44
banner

"Hükümetin müşavir yaratma ve yeni kişilere yeni makamlar vermesi KKTC bütçesine ağır maliyetler getirdi"

Hükümetin müşavir yaratma ve yeni kişilere yeni makamlar vermesi KKTC bütçesine ağır maliyetler getirdiCumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı, UBP Lefkoşa Milletvekili Zorlu Töre, hükümetin “müşavir yaratma ve yeni kişilere yeni makamlar verilerek sağladığı hakların” Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bütçesine ağır maliyetler getirdiğini savundu.
Paylaş  
12
13
12
4

Töre, “Bazı makamların partizanca ve kişisel egolarıyla yapılan görevden alma ve göreve getirme uygulamaları dörtlü koalisyonu ve Cumhurbaşkanı’nı güvenilmez hale getirmektedir” görüşünü öne sürdü.

Meclis Başkan Yardımcısı Töre yazılı açıklamasında, “Dörtlü koalisyon hükümetinin beceriksizleri karşısında halkın UBP hükümetlerini arar olduğunu” iddia etti.

Töre, “Devletimizin yetişmiş kadrolarını kıyıma tabi tutarak birçok yerde yeni kişiler üst kademelere atanmaktadır” diyerek, bazı makamların partizanca ve kişisel egolarıyla görevden alma ve göreve getirme uygulamalarının yapıldığını iddia etti.

Bu uygulamaların hükümet ve Cumhurbaşkanı’nı güvenilmez hale getirdiğini savunan Töre, şunları kaydetti:

“Tasarruf tedbirleri yapılan uygulamalarla inandırıcılığını çoktan kaybetmiştir. Müşavir yaratma ve yeni kişilere yeni makamlar verilerek sağlanan haklar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bütçesine ağır maliyetler getirmiştir.

Bu Hükümet en erken zamanda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yönetiminden gitmelidir ve de gideceklerdir. Halkımız bu koalisyondan bıkmıştır.”

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
0
 
0
 
3
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
12 Kasım 2018, Pazartesi
FATIH         - LEFKOSA
UBP'NİN YILLARCA UYGULADIĞI NEYİDİ YA BE ! KIYIM DEĞİL KIYMAYDI , DEĞİL Mİ ? SİZDEN ÖĞRENDİKLERİNİ UYGULUYORLAR !

11 Kasım 2018, Pazar
Huseyin Arap         - Tuzla
Takma kafaya be koylum.Yak bir burocuk,keyfe bak.Bu hafta bizim kedicigin dogumgunu partisi var,beklerik.Makam arabanla geleceksen,arkadan gel ,saklaylim arabayi.

11 Kasım 2018, Pazar
Kıbrıs'ın sesi         - Şehirden
Zorlu Bey önce ağzından laf çıkmadan üç yüz altmış derece bir dön ve ona göre hareket edesin.UPnin
Dönemi ne Bir bak hem Kendi harcamaları na

11 Kasım 2018, Pazar
Aram Korhan         - Girne
Hühümetten gitmeden önce, yandaşlara 3-5 maaş kıyak çekebilme derdindeler. Be angolemli değer miydi be bir meclis başkanlığı için bunca tatavaya.. Sen gönlümüzdeki başkansın. Senden 5 teberrüken çıkar. Bırak şu hırsı. Halk seni takdir eder her daim..

banner
banner
banner
banner
banner
banner

İçişleri Bakanlığı: "Cezaevindeki ölümle ilgili soruşturma başlatıldı"
image Cezaevinde hayatını kaybeden 27 yaşındaki Mithat Can Çalık'ın ölümünün ardından İçişleri Bakanlığı açıklama yaptı.
Türkmen: "Kimse gardiyanları suçlamasın"
image Hak-Sen Başkanı İzzet Türkmen, Merkezi Cezaevi'nde bugün 27 yaşındaki bir mahkumun hayatını kaybetmesinin ardından ortaya atılan iddialara sosyal medya hesabından yanıt verdi.
Haziran ayı sonunda Ada'nın iki tarafında da 'Alo' denilebilecek
image Cumhurbaşkanlığı Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Samani, cep telefonlarının adanın tamamında kullanılabilmesi ile ilgili hukuki sorunun aşıldığı bilgisiyle birlikte Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığında toplan...