Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 12 Kasım 2018, Pazartesi 14:55
banner

UBP Başkanı Tatar'dan Özersay'a destek Akıncı'ya eleştiri!

UBP Başkanı Tatar'dan Özersay'a destek Akıncı'ya eleştiri!Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “Cumhurbaşkanı Akıncı ile Türkiye ve Dışileri Bakanı Özersay’ın Kıbrıs konusundaki duruşlarının çeliştiğine" dikkati çekti.
Paylaş  
12
13
12
4

Ersin Tatar, “Türkiye’nin masaya alternatif çözümler koyduğunun Rum lider tarafından açıklandığı, Rum tarafı ile ortak bir vizyon bulunmadığının Dışişleri Bakanı Özersay tarafından ifade edildiği bir ortamda Cumhurbaşkanı Akıncı’nın ısrarla federasyondan başka çözüm şekillerini görüşmeyeceğini söyleye durmasının Kıbrıs Türkü için büyük bir hata olduğunu” vurguladı.

Ersin Tatar açıklamasında şunları kaydetti:

“ Dörtlü koalisyon hükümetinin Dışişleri Bakanı Sayın Kudret Özersay Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in son açıklamarının ardından Rum tarafı ile müzakerelerin başlaması için ortak bir vizyon olmadığını açıkladı.

Esasen ben de geçen hafta içinde yaptığım açıklamada Anastasiadis’in açıklamaları ile Rum tarafı ile bir uzlaşmaya varmanın mümkün olmadığının bir kez daha ortaya çıktığına işaret etmiş, yapmamız gerekenin , birlik içinde Devletimize sahip çıkmak ve uluslararası camia içinde hak ettiğimiz yeri almanın yollarını bulmak olduğunu vurgulamıştım.

Anavatan Türkiye’nin tutumu ise belli olmuştur. Rum lider Anastasiadis söz konusu basın toplantısında, Türkiye Dışişleri Bakanı Sayın Çavuşoğlu’nun kendisine konfederasyon önerdiğini belirtmiştir. Demek ki Türkiye, olması gerekeni yapmış ve alternatif fikirleri ortaya koymaya başlamıştır.

Ne var ki, bir yıl kadar önce Avrupa Birliği çatısı altında iki Devlet’li çözüme sıcak baktığı basına yansıyan ve bunu yalanlamayan Sayın Akıncı’nın şu sıralarda federasyondan başka çözümü görüşmeyeceğini ortaya koyması, Türkiye ve KKTC Dışişleri Bakanı ile çelişmesi, Rum liderin tutumunu görmezden, duymazdan gelmesi hayli ilginçtir.

Bize göre, Sayın Akıncı gerçekleri görmeli ve Rum tutumu karşısında alternatif çözüm şekillerini diğer ülkelerin yetkilileri ve BM ile yaptığı tüm temaslarda dile getirmelidir.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
5
 
0
 
4
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
4
ONAY BEKLEYENLER
0
13 Kasım 2018, Salı
Cemal         - Lefkosa
Izninle,bir yorum daha sayin editor.
Ters Açı:
29 sene kapılar kapalı kaldı, dünyadan izole edilmiş kapalı bir toplum olarak siyasisi bizi tepe tepe kullandı, tüccarı anamızı ağlattı, Ankara ensemizde boza pişirdi... Hepimize bir rol biçilmişti, rolümüzü oynuyor, bir sonraki senaryoyu bekliyorduk... Sesimizi çıkarmadık çünkü ganimetle meşguldük...
Loizidu davası ve ödenen tazminat ile birlikte 2003'te Ledra Palace kapısı, kara kaşımız, kara gözümüz için değil de mecburiyetten, tabiri caiz ise eşşek gibi açıldı...
Kapılar açılınca anladık Hanya'yı, Konya'yı, bir fersah yol almadığımızı, tüccarın bizi eline göre bulduğunu ve sürekli tecavüz ettiğini ve dünyanın Sarayönü'nden ibaret olmadığını... Ufkumuz Girne kapısı idi, ansızdan dünya oldu...
2004 Annan planı referandumundaki dalga işte bu gerçekliğin yüzümüze vurması ile büyüdü... Bakmayın siz "Birlik olduk", "Yüz bin kişi sokağa döküldük", "Adamızı birleştireceğiz" ninnilerine... Halk kitleleri gördüklerinden şok olmuş ve o şok dalgası ile artçıl çalkalanmalara yönelmişti...
Yıllarca da "Aha biz evet dedik, onlar hayır dedi" ile oyalandık, izolasyonlar kalkacak rüyasına yattık, dünya "Gahbaavratlı" Rumların ağzına yanacak sandık, kısacası "Mış" gibi yaptık...
Yıllar içinde diğer kapılar da açılınca, "Gibriyagi Turko" pasaportcukları alınca, Zigi'de balık, Jumbo'da kalem defter, Alpha Mega'da da alış veriş başlayınca işler duruldu...
O müthiş "Mücadele Ruhu" gitmiş ve yerine "Tuz Ruhu" gelmiştir...
Hesap gayet basitti, "Rum'un malı bende, ganimeti da yedik, aha şimdi pasaportu da aldık, Larnaka'dan da istediğim yere uçarım, çocuğu AB vatandaşı olarak Londra'da üniversiteye de goduk, zaten bizim devletten da maaşcık gelir, baane be gardaş"...
Ne yardan geçti Gibriyagi Turko, ne de serden... Şimdi ne diyor...??? "Pis Anastasiadis aha istemez bizi"...
Aynaya bakın ve kendi kendinize itiraf edin, korkmayın, vicdanınızdan başka kimse duymaz sizi...
"Ey ruh, geldinse üç defa ganimet yap da öyle git"... 😎

13 Kasım 2018, Salı
Cemal         - Lefkosa
Niyeti aklinca hukumeti dusurecek ve basbakan olacak,olacakda ne olacak cok merak edilir.Bir Ingiltere'ye gitse,Londra'dan bir selfi cekip gonderse de rahatlasak.

13 Kasım 2018, Salı
Eda         - Lefkoşa
Tatar doğru değer, bozulmuş plak gibi, papağan gibi, sürekli Federasyon, Federasyon, Federasyon demenin Kıbrıs Türk milletine hiçbir yararı olmadı, hiçbir yararı olmayacak.

13 Kasım 2018, Salı
BORA         - LEFKOSA
ISINIZ GUCUNUZ KARISTIRMAK HICBIRINIZIN AKLI KESMEZ BIRLIK OLASINIZ HEP ATESE BENZIN DOKERSINIZ.

banner
banner
banner
banner
banner

Devlet Piyangosu çekildi... İşte 600 bin TL kazanan şanslı numara
image Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Piyangolar Birimi tarafından gerçekleştirilen 18 Temmuz 2019 Devlet Piyangosu çekilişi bu akşam gerçekleşti.
Kıb-Tek, geçmiş dönemlerdeki harcamalara dair incelemeleri ilerletme kararı a...
image Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Yönetim Kurulu, bugün gerçekleştirdiği toplantı sonucunda aldığı kararları sosyal medya hesabından paylaştı.
Akıncı: "Türkiye ile işbirliğinin yolu Kıbrıslı Türklerle işbirliğinden geçer...
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Güney Kıbrıs'ın Türkiye ile işbirliği yönündeki ifadelerini değerlendirdi.