Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Kasım 2018, Cuma 08:45

İçişleri Bakanı Baybars, basın mensuplarını emirname toplantısından kovdu

İçişleri Bakanı Baybars, basın mensuplarını emirname toplantısından kovduİçişleri Bakanı Baybars, Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi Emirnamesi toplantısı başlamadan hemen önce, "Siz bana ilk toplantıda yardımcı olmadınız. Bu nedenden dolayı görüntü ve fotoğraf alamazsınız. Kesin ve net, lütfen dışarı çıkınız" diyerek basın mensuplarını salonun dışına gönderdi.
Paylaş  
11
13
10
3

Kıbrıs Postası

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Şehir Planlama Dairesi tarafından düzenlenen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı başlamadan hemen önce, İçişleri Bakan Ayşegül Baybars, basın mensuplarını dışarı attı.

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı Gazimağusa’dadünhalkı bilgilendirmek amacıyla Maraş MGA’da düzenledi.

BAYBARS: “SİZ BANA İLK TOPLANTIDA YARDIMCI OLMADINIZ, DIŞARI ÇIKINIZ”

Toplantı başlamadan hemen önce İçişleri BakanıAyşegül Baybars, basın mensuplarına “Siz bana ilk toplantıda yardımcı olmadınız. Bu nedenden dolayı görüntü ve fotoğraf alamazsınız. Kesin ve net, lütfen dışarı çıkınız” diyerek basın mensuplarını salonun dışına gönderdi.

FIRSATÇILAR YİNE KAPIDA…

Emirname hakkındaki görüş ve itirazların teslim edilmesi için belirlenen süre bugün dolacak.

Bu süreç içerisinde bazı emlakçı ve inşaat şirketinin emirnameyi gerekçe göstererek bazı vatandaşların arazilerini elinden değerinin altında toplamaya başladığı iddia ediliyor.

Baybars'ın dün akşamki toplantı sebebinin ise emirnamede sarı bölge kapsamına alınan Maraş bölgesini emirnamenin ne şekilde etkileyeceği ile ilgili olduğu öğrenildi.

Toplantı ile bölge halkının bilinçlendirilmesi ve fırsatçı emlakçılar ile inşaat şirketlerine karşı halkın bilinçli olmalarının sağlanmasının amaçlandığı bilgisi de mevcut.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
1
 
7
 
5
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
30 Kasım 2018, Cuma
Atalay         - Girne
Görülen o ki herkes (sözde basın) almış eline gara boyayı habire boyuyor..Ha gayret vre sözde basın....

30 Kasım 2018, Cuma
Nedim Doğrusöz         - Hamitköy
Ayşegül Aldinç bile basın toplantılarında bu kadarını yapmamıştı.

30 Kasım 2018, Cuma
Melisa         - Girne
Basın senin yalakan, yağdanlığın, yardakçın değildir hanfendi. Kuzey Kıbrıs'ta basın özgürdür.

Ben yaptım oldu zihniyetiyle giriştiğin işten, milleti zerre kadar kaale almadan giriştiğin işten, bu millete hayır gelmez. Dünyanın en iyi basınını da arkana bin akıllı olarak alsan, attığın taşı kör kuyudan çıkartamazsın.

Milleti aptal yerine koymanın cezasını da ilk seçimde göreceksin.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Özersay'a saldıran Taşkın Güneş yakalandı ve tutuklandı!
image Özersay'a Bostancı ziyaretinde sandalye atmak suretiyle saldırarak kahvehane camlarının kırılmasına ve 1 kişinin yaralanmasına neden olan Taşkın Güneş yakalandı.
Başbakan, Bakan ile sendika arasında kaldı
image KIB-TEK'te yaşanan görevden alma krizinin ardından bu sefer de Başbakan Erhürman, Bakan Nami ve El-Sen arasında kaldı.
İşte Özersay'a saldırılan kahvehanenin son hali!
image Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Kudret Özersay ve ekibine yönelik Bostancı'da gerçekleşen saldırının ilk karelerine Kıbrıs Postası ulaştı.