Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 30 Kasım 2018, Cuma 08:45
banner

İçişleri Bakanı Baybars, basın mensuplarını emirname toplantısından kovdu

İçişleri Bakanı Baybars, basın mensuplarını emirname toplantısından kovduİçişleri Bakanı Baybars, Gazimağusa-İskele-Yeniboğaziçi Emirnamesi toplantısı başlamadan hemen önce, "Siz bana ilk toplantıda yardımcı olmadınız. Bu nedenden dolayı görüntü ve fotoğraf alamazsınız. Kesin ve net, lütfen dışarı çıkınız" diyerek basın mensuplarını salonun dışına gönderdi.
Paylaş  
2
4
1
3

Kıbrıs Postası

İçişleri Bakanlığı’na bağlı Şehir Planlama Dairesi tarafından düzenlenen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı başlamadan hemen önce, İçişleri Bakan Ayşegül Baybars, basın mensuplarını dışarı attı.

İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Gazimağusa – İskele – Yeniboğaziçi Bölgesi Emirname toplantısı Gazimağusa’dadünhalkı bilgilendirmek amacıyla Maraş MGA’da düzenledi.

BAYBARS: “SİZ BANA İLK TOPLANTIDA YARDIMCI OLMADINIZ, DIŞARI ÇIKINIZ”

Toplantı başlamadan hemen önce İçişleri BakanıAyşegül Baybars, basın mensuplarına “Siz bana ilk toplantıda yardımcı olmadınız. Bu nedenden dolayı görüntü ve fotoğraf alamazsınız. Kesin ve net, lütfen dışarı çıkınız” diyerek basın mensuplarını salonun dışına gönderdi.

FIRSATÇILAR YİNE KAPIDA…

Emirname hakkındaki görüş ve itirazların teslim edilmesi için belirlenen süre bugün dolacak.

Bu süreç içerisinde bazı emlakçı ve inşaat şirketinin emirnameyi gerekçe göstererek bazı vatandaşların arazilerini elinden değerinin altında toplamaya başladığı iddia ediliyor.

Baybars'ın dün akşamki toplantı sebebinin ise emirnamede sarı bölge kapsamına alınan Maraş bölgesini emirnamenin ne şekilde etkileyeceği ile ilgili olduğu öğrenildi.

Toplantı ile bölge halkının bilinçlendirilmesi ve fırsatçı emlakçılar ile inşaat şirketlerine karşı halkın bilinçli olmalarının sağlanmasının amaçlandığı bilgisi de mevcut.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
1
 
7
 
5
 
1
 
1
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
3
ONAY BEKLEYENLER
0
30 Kasım 2018, Cuma
Atalay         - Girne
Görülen o ki herkes (sözde basın) almış eline gara boyayı habire boyuyor..Ha gayret vre sözde basın....

30 Kasım 2018, Cuma
Nedim Doğrusöz         - Hamitköy
Ayşegül Aldinç bile basın toplantılarında bu kadarını yapmamıştı.

30 Kasım 2018, Cuma
Melisa         - Girne
Basın senin yalakan, yağdanlığın, yardakçın değildir hanfendi. Kuzey Kıbrıs'ta basın özgürdür.

Ben yaptım oldu zihniyetiyle giriştiğin işten, milleti zerre kadar kaale almadan giriştiğin işten, bu millete hayır gelmez. Dünyanın en iyi basınını da arkana bin akıllı olarak alsan, attığın taşı kör kuyudan çıkartamazsın.

Milleti aptal yerine koymanın cezasını da ilk seçimde göreceksin.

banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akaryakıtta gece yarısı indirimi!
image Bu geceden itibaren kurşunsuz 95 ve kurşunsuz 98'de 15 kuruş, gazyağı ve Euro Diesel'e ise 20 kuruş indirim yapıldı.
Örgütler, belediye ve halk yarın 'büyük eylem'i görüşecek
image Ekonomik Platform ve halktan kesimler yarın yapacakları toplantıda KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer'in bu akşam yaptığı eylem duyurusunu görüşecek.
Gürcafer: "Salı günü çok büyük eylem var. Hükümete mesajım; 5 gününüz var!"
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Mağusa-Yeniboğaziçi-İskele Emirnamesi'yle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Sektör bileşenlerinin yoğun katılım gösterdiği ve salonun hınca hınç do...