Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 6 Aralık 2018, Perşembe 17:09

Basın-Sen: "Felaket gecesinin faturası çok acı verici"

Basın-Sen: Felaket gecesinin faturası çok acı vericiBasın-Sen Başkanı Ali Kişmir, dün yaşanan sel felaketinin ardından 4 genç insanın ölümü ile sonuçlanan felaket gecesinin faturasının çok acı verici olduğunu bildirdi.
Paylaş  
10
11
10
0

Kişmir, Basın-Sen adına yaptığı yazılı açıklamada, “Bizi derinden üzen bu olay sonucunda hala daha herhangi bir istifanın gelmemesi ve ilgililer hakkında soruşturma açılmaması hem hayatını kaybeden insanlarımıza hem de evlatlarını kaybeden ailelere yapılmış bir saygısızlık, demokrasi adına ise bir utançtır.” ifadelerini kullandı.

Kişmir, hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır diledi ve tüm topluma dün yaşanan kötü gün nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dün Basın-Sen tarafından yapılan çağrıyı yineleyen Kişmir, basın emekçilerinin, yaşanması muhtemel zorlu şartlarda yürüttükleri görevleri sırasında çok dikkatli olmalarını ve herhangi bir risk taşıyan koşulla karşı karşıya kaldıkları takdirde önce kendi güvenliklerini sağlamalarını istediklerini hatırlattı.

Aynı şekilde basın emekçilerini zor şartlarda görevlendiren medya patronları veya üst düzey yöneticilerin de bu konuda hassas olmaları gerekliğinin altını çizen Kişmir, sahaya sürdükleri basın emekçilerine gerekli tüm teçhizatları sağlamak ve emekçilerin güvenli bir şekilde işlerini yapma koşullarını yaratmanın medya patronlarının ve üst düzey yöneticilerinin en önemli yükümlülüğü olduğunu kaydetti.

Kişmir, “Tekrardan tüm toplumumuza geçmiş olsun derken, hayatını kaybeden insanlarımızın ailelerinin yaşadıkları acının acımız olduğunu belirtiriz.” ifadelerine yer verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı ve Üyeleri seçildi: Başkan Mear, üyele...
image Kişisel Verileri Koruma Kurulu Başkanı Hürol Mear, Cumhuriyet Meclisi’nin görev yapmak üzere belirlediği üyelerse Fatma Esenyel Hanaz ve Raziye Nevzat oldu.
Meclis yarın olağanüstü toplanıyor: Akıncı, Meclis'i bilgilendirecek
image Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın, Kıbrıs konusundaki son gelişmelerle ilgili bilgi vermek üzere toplantıya çağırdığı Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, yarın bu gündemle, olağanüstü toplanıyor.
15 yaşındaki Kansu'dan örnek davranış: Yaralı halde bulduğu Giksi'yi polise t...
image Alayköy’deki ‘ikinci ağıllar bölgesi’ olarak bilinen bölgede bulduğu kanadından yaralanmış Giksi’yi polis karakoluna teslim eden 15 yaşındaki Kansu Tosun, küçük kuşun tedavi edilip doğaya salınmasına katkı koydu.