Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 6 Aralık 2018, Perşembe 17:09
banner

Basın-Sen: "Felaket gecesinin faturası çok acı verici"

Basın-Sen: Felaket gecesinin faturası çok acı vericiBasın-Sen Başkanı Ali Kişmir, dün yaşanan sel felaketinin ardından 4 genç insanın ölümü ile sonuçlanan felaket gecesinin faturasının çok acı verici olduğunu bildirdi.
Paylaş  
1
2
1
0

Kişmir, Basın-Sen adına yaptığı yazılı açıklamada, “Bizi derinden üzen bu olay sonucunda hala daha herhangi bir istifanın gelmemesi ve ilgililer hakkında soruşturma açılmaması hem hayatını kaybeden insanlarımıza hem de evlatlarını kaybeden ailelere yapılmış bir saygısızlık, demokrasi adına ise bir utançtır.” ifadelerini kullandı.

Kişmir, hayatını kaybedenlerin ailelerine sabır diledi ve tüm topluma dün yaşanan kötü gün nedeniyle geçmiş olsun dileklerini iletti.

Dün Basın-Sen tarafından yapılan çağrıyı yineleyen Kişmir, basın emekçilerinin, yaşanması muhtemel zorlu şartlarda yürüttükleri görevleri sırasında çok dikkatli olmalarını ve herhangi bir risk taşıyan koşulla karşı karşıya kaldıkları takdirde önce kendi güvenliklerini sağlamalarını istediklerini hatırlattı.

Aynı şekilde basın emekçilerini zor şartlarda görevlendiren medya patronları veya üst düzey yöneticilerin de bu konuda hassas olmaları gerekliğinin altını çizen Kişmir, sahaya sürdükleri basın emekçilerine gerekli tüm teçhizatları sağlamak ve emekçilerin güvenli bir şekilde işlerini yapma koşullarını yaratmanın medya patronlarının ve üst düzey yöneticilerinin en önemli yükümlülüğü olduğunu kaydetti.

Kişmir, “Tekrardan tüm toplumumuza geçmiş olsun derken, hayatını kaybeden insanlarımızın ailelerinin yaşadıkları acının acımız olduğunu belirtiriz.” ifadelerine yer verdi.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
1
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Akaryakıtta gece yarısı indirimi!
image Bu geceden itibaren kurşunsuz 95 ve kurşunsuz 98'de 15 kuruş, gazyağı ve Euro Diesel'e ise 20 kuruş indirim yapıldı.
Örgütler, belediye ve halk yarın 'büyük eylem'i görüşecek
image Ekonomik Platform ve halktan kesimler yarın yapacakları toplantıda KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer'in bu akşam yaptığı eylem duyurusunu görüşecek.
Gürcafer: "Salı günü çok büyük eylem var. Hükümete mesajım; 5 gününüz var!"
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Mağusa-Yeniboğaziçi-İskele Emirnamesi'yle ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Sektör bileşenlerinin yoğun katılım gösterdiği ve salonun hınca hınç do...