Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Aralık 2018, Salı 14:59
banner

Sennaroğlu: "Hükümet tarım sektörünü gözden çıkarmış durumda"

Sennaroğlu: Hükümet tarım sektörünü gözden çıkarmış durumdaUBP Milletvekili Önder Sennaroğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı bütçe görüşmeleri sırasında görüşlerini belirtti.
Paylaş  
11
12
11
0

Tarım yapmanın çok pahalı bir iş olduğunu söyleyen Sennaroğlu, Avrupa’da ucuz gıda üretilsin diye vergisiz akaryakıt desteği verildiğini dile getirerek, hükümetin bu tür girişimlerde bulunması gerektiğini kaydetti.

4’lü koalisyon hükümetinin tarım sektörünü gözden çıkardığını savunan Sennaroğlu, bu hükümetin tarihe geçeceğini söyledi.

Sennaroğlu, kuraklığın hayvancı, çiftçi ve narenciyeciyi de etkilediğini dile getirdi.

Tarım sektöründe büyük hasar olduğunu kaydeden Sennaroğlu, köylünün perişan olduğunu hayvancıların mandıralarını kapatmaya başladığını belirtti.

Bütçenin hükümetin aynası olduğunu söyleyen Sennaroğlu, bu aynaya bakıldığında, tarım sektörünün karanlıkta olduğunun görüldüğünü kaydetti.

Patates fiyatlarını eleştiren Sennaroğlu, çiftçiye kuraklık parasının ödenmemesinin hükümet yetkililerini rahatsız edip, etmediğini sordu ve herkese para bulunurken çiftçiye neden para bulunmadığının açıklanmasını istedi.

Hükümetin bir yıldır görev başında olmasına rağmen ülkede kıtlık ve yokluk baş gösterdiğini söyleyen Sennaroğlu, bakanlığın herhangi bir öngörüsünün de olmadığını kaydetti.


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Slow Food Salamis Başkanı Kurşun: "Yasal düzenlemelerle binalarda ısı yalıtım...
image Slow Food Salamis Başkanı Umut Kurşun yasal düzenlemelerle binalarda ısı yalıtım şartı aranması gerektiğini ifade etti.
Ölümlü kazalar bile önlem almak için yetersiz
image Son günlerde inşaat ve birçok alanda yaşanan iş kazaları, ölümle sonuçlanmasına rağmen önlem alınmıyor.
Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplandı
image Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu toplandı.