Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 18 Aralık 2018, Salı 17:51
banner

Ulusal Organik Ürün Logo Tasarım Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini aldı

Ulusal Organik Ürün Logo Tasarım Yarışması'nda dereceye girenler ödüllerini aldıTarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen Ulusal Organik Ürün Logo Tasarım Yarışması’nda dereceye girenler bugün bakanlıkta düzenlenen ödül töreninde ödüllerini aldı. Yarışma sonucunda birinci Gamze Anıl- Cem Kara, ikinci Levent Taşkan ve üçüncü Cengiz Beysoydan oldu.
Paylaş  
1
2
1
0

Dereceye girenlerin ödülleri, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ve AB   Uyum Yasa Tasarılarını Görüşmek Üzere Oluşturulan Geçici ve Özel KomiteBaşkanı Armağan Candan tarafından verildi.

“EN BÜYÜK DİLEĞİM, ORGANİK ÜRÜN YETİŞTİRİCİLİĞİ VE TÜKETİMİNDE FARKINDALIĞIN ARTMASI”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, organik tarım konusunda kurumsallaşmanın önemli bir adımının simgelerden de istifade etmek olduğunu söyleyerek, ülkeye özgü organik tarım logosunun belirlenmesi ile ilgili şeffaf ve açık bir prosedür takip edildiğini ve ulusal yarışma sonucunda KKTC’nin organik logosunun saptandığını belirtti.

Bakan Şahali, en büyük dileğinin ülkede hem organik tarım yetiştiriciliğinin hem de organik ürün tüketimi konusunda farkındalığın artması olduğunu ifade ederek,  bunun sertifikalı üretim konusundaki cazibenin artmasına etki edeceğini kaydetti.

Bakan Şahali, bakanlık olarak gerek organik ürün yetiştiriciliği gerekse sertifikalı ürün yetiştiriciliği konusunda yönlendirici olmaya ve üreticilere destek vermeye devam edeceklerini vurguladı. 2016 yılından itibaren bu konunun Tarım Destek Bütçesi içerisinde kurumsallaştığına işaret eden Bakan Şahali, sertifikalı üretime desteğin her üretim alanında sağlandığını aktardı.

Organik üretimin, uzun ve zor bir yolculuğu olduğunu anımsatan Bakan Şahali, “Umuyorum ki hem mevzuatın hazırlanması hem de bu yolda mesafe katedenlerin bundan sonra daha hızlı ilerlemesine zemin yaratacak yeni bir düzleme geçmiş oluruz” dedi.

Bakan Şahali, Organik Tarım Yasası’nın hazırlanması, uygulanması konusunda emeği geçenlere ve yarışmaya katılan tasarımcılara teşekkür etti.

Dereceye giren logolara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://tarim.gov.ct.tr/tr-tr/HABERLER/ArtMID/32324/ArticleID/57962/ULUSAL-ORGAN%C4%B0K-LOGO-YARI%C5%9EMASI-SONU199LANDI


banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Besim, Kıbrıs Postası'nın haberi üzerine açıklama yaptı: "Tifüs salgını ya da...
image Sağlık Bakanı Filiz Besim, BRT'de yayınlanan #burasıönemli adlı programda, Kıbrıs Postası'nda dün manşetten yayınlanan "Tifüs teşhisleri endişelere neden olurken Bakanlık bihaber!" haberi üzerine açıklama yaptı.
Meclis komitesi, 3 yasa tasarısını ele aldı
image Cumhuriyet Meclisi, İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi, bugün saat 09:00'da toplanarak, gündeminde bulunan, "Kıbrıs Türk Esnaf ve Zanaatkarlar Odası Yasa Tasarısı"nın madde madde görüşmesine devam etti.
Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na artık tek telefondan ulaşılacak
image Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı telefon santral sisteminin yenilendiği ve Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı'na pazartesi gününden itibaren tüm ülke genelinde "600 01 01" numaralı telefondan ulaşabileceği bildirild...