Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 6 Ocak 2019, Pazar 17:34
banner

Akça: "Yasanın adı vicdan-i red değil, vicdanı red etme yasasıdır"

Akça: Yasanın adı vicdan-i red değil, vicdanı red etme yasasıdırRauf R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği Genel Başkanı Latif Akça, vicdani retle ilgili yasal düzenleme yapılmasını eleştirerek, “Çıkarılmaya çalışılan yasanın adı vicdan-i ret değil, vicdanı ret etme yasasıdır” yorumunda bulundu.
Paylaş  
25
23
24
5

Akça bugün yaptığı açıklamada, vicdani ret kavramını ortaya sürenlerin, Kıbrıs Türkü’nün savunmasını ve milli bilincini yok etmeye, özgürlüğünü, onurunu çiğnemek isteyenler olduğunu savundu. Akça, “Bu kavram, Tek kurşun atmadan Kıbrıs Türklerini yok etmek isteyenlerin, uyuşturulmuş beyinlilere verdiği emziktir! Özgürlük söylemiyle bu kavramın arkasına saklananlar Emperyalizmin Truva atlarıdır” ifadesini kullandı.

Latif Akça'nın açıklaması şöyle:

"Dünyayı sömürenlerin, kana bulayanların kötülükler yaparken en çok kullandıkları maske özgürlük, demokrasi vb. kavramlar olmaktadır. Kendi kurdukları terör örgütlerinin de, insanlık dışı katliamlar yaparlarken dilinden düşürmedikleri kavramalardır bunlar...

VİCDANSIZLAR; Ülkeleri işgal etmek, kaynaklarına el koymak için, toplumları kendi içinde birbirini imha edecek hale getirir, milletleri savaştırır sonra özgürlük getirme bahanesiyle çökerler. ''Irak'a özgürlük götürdük!'' Söyleminin açıklaması;

''Irak'ta 2 milyon insanı katlettik, milyonlarca kadına çocuğa tecavüz ettik, üç'e böldük. Petrollerine el koyduk. Çıkarlarımıza bekçilik yapmaları için de terör örgütlerini besledik, büyüttük ve silahlandırdırdık!'' demektir.

VİCDANSIZLARIN METODU HİÇ DEĞİŞMEZ! Durum Bosnada farklı olmadı. Barış söylemiyle ellerindeki silahlar alındı. Sonra Dünyanın gözü önünde tecavüzlerlerle, insafsızca katledildi Bosna Halkı... Bugün, Suriye'de, Yemen'de olanlar farklı değil, Kıbrıs'ta da farklı değil!

Ahmaklar için Tarih tekerrür eder! Kandırılmış ve kandırılmaya müsait olanlar için hatırlatmalar: Tarih'ten ders almayanlar aynı acıları bir daha yaşarlar.

Türk toprağı olan Girit adasında, Mora adası’nda, ve “Yunanistan’da Türklerin hepsi, kadınlar ve çocuklar da aralarında olarak, Yunan çetelerince alınıp götürülüyor ve acımasızca öldürülüyordu. Bugün Girit ve Morada tek bir Türk yoktur.

Şerefli Kıbrıs Türkleri örgütlenip TMT önderliğinde kendini savundu. Türk Ordusu yetişti ve toplu katliamı önledi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kuruldu ve 44 yıldır adada kan dökülmedi. Kıbrıs Türk Halkına sesleniyoruz: Akritas Planını hatırlayın!İfestos Planını hatırlayın.!Kanlı Noeli hatırlayın! Katliamlar devam ederken, Makarios'un ''Türk Ordusu Adaya gelirse kurtaracak Türk kalmayacak!'' sözünü hatırlayın! Şimdi yarım kalmış bu işi, tek kurşun atmadan milli hafızayı silerek, Kıbrıs Türklerine havuç uzatıp, yine Barış(!) söylemleriyle kananları çoğaltıp Türkleri eritip yok etmek istiyorlar!

Halkın geleceğini korumak üzere sorumluluk verilen Cumhurbaşkanına, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümetinin Milletvekillerine sesleniyoruz!

Vicdanı olanlara sesleniyoruz: Kıbrıs Türk halkının geleceğini Vicdanı olmayanların insafına mı terkedeceksiniz ; çocuklarımızı, eşlerimizi, kızlarımızı? Akdeniz'de Doğalgaz, petrol vs. için ne oyunlar döndüğünü görmüyor musunuz? Kuşatıldığımızı görmüyor musunuz?

Ada'da onlarca askeri üs kuranlar, Ege'deki silahsız olması gerken adaların silahlandırılması, Rumların silahlanması (ki hep silahlı idiler!) sizlere bir şey ifade etmiyor mu? Adada, onurumuzu, şerefimizi, geleceğimizi koruyan ve koruyacak olan tek güvencemiz Türk Askeri mi fazla geliyor?

Evet! VİCDANSIZLAR İÇİN TÜRK ASKERİ EN BÜYÜK ENGEL!

Vicdanı olanlar onurunu şerefini korur, koruyanlara saygı duyar.

Adada Kominist Akel Partisi bile VİCDANININ sesisini dinleyip, 1974'de Muratlılar, Atlılar, Sandallar Köylerinde çoğu kadın ve çocuk olan korumasız 126 kişiyi katlettiklerini kabul edip özür dilediler!

Vicdanı olan ekmeğini yediği, suyunu içtiği Vatanına sahip çıkar! Kendini savunmak, onurunu korumanın adı Vicdandır! Zalimlere karşı mazlumun yanında olmak VİCDAN'dır!

En başta Adada Türkleri yok sayan zihniyete karşı SAYGI, ADALET, VİCDAN gibi değerleri hatırlatalım. Kıbrıs Türklerine saygı duymayan, özgürce yaşamasını istemeyen VİCDANSIZLAR Özgürlük gibi, vicdan gibi kavramları maske olarak kullanmasınlar!

Çıkarılmaya çalışılan yasanın adı VİCDAN-İ RET değil;
VİCDANI RET ETME YASASIDIR!

Bu kavramı ortaya sürenler, savunmamızı, milli bilincimizi yok etmek, özgürlüğümüzü, onurumuzu çiğnemek isteyenlerdir. Bu kavram, Tek kurşun atmadan Kıbrıs Türklerini yok etmek isteyenlerin, uyuşturulmuş beyinlilere verdiği emziktir! Özgürlük söylemi ile bu kavramın arkasına saklananlar Emperyalizmin Truva atlarıdır! Bu tarihi vebale imza atanları VİCDAN KAVRAMI boğacaktır!

Şunu kabul ediyoruz! Vatan Savunmasına katılmaya müsait olmayanlar olabilir! Bunları anlayışla karşılayabiliriz. Bunlar için özel yasa çıkarabilirsiniz. Kaldı ki zaten bunları askere almıyorlar ve ihtiyaç da yok! Kıbrıs Türklerinin varoluş mücadelesinde TMT'de görev alan Aslan Parçası Kadınlarımız vardı. İş başa düşerse yine ''Şerefini korumak sadece erkeklerin görevi değil!'' diyecek onbinlerce KADIN Kahramanımız çıkacaktır. Bizi temsil eden Miilet Vekilleri ŞEREFİMİZİ, ONURUMUZU, ÖZGÜRLÜĞÜMÜZÜ korumak için mecliste olduklarını hatırlasınlar!
VİCDANSIZ YAŞAMAK İSTEYENLERE GELİNCE;

VİCDAN-İ RET maskesiyle VİCDANI ayaklar altına almasınlar! Biz Kıbrıs Türklüğü olarak Ulu Önderimiz Atatürk'ün şu iki sözünü, aklı ve vicdanı olan herkese hatırlatıyoruz:

''Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen milletler; önce şeref ve haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.''

Geçici olan bu Hayatın tek gerçeği Ölümdür! Herkes Ölür! Bazıları şerefli bir şekilde gider bu dünyadan; bazıları ise insani değerlerden yoksun, 108 element olarak! Kıbrıs Türk Halkı olarak şerefli, onurlu, özgür, vicdanımızın sesiyle yaşayarak bu dünyadan geçip gitmek andımız olsun!

Biz Türküz! Türk herşeye tahammül edebilir, fakat milliyet ve şerefine tecavüz edilmesine asla..! Bu toprakları kanları ile vatan yapan şehitlerimize hesap veremeyiz.

Mücadelemizin hedefi halkımızın menfaatlerini müdafaa etmektir.

Bütün emelimiz memleketi sağlam karakterli Türk Gençliğine bırakmaktır.Kıbrıs Türkü hür ve bağımsız olarak yaşayacaktır. Beklediğimiz tek mükâfat ise vicdani bir huzurdur."

Saygılarımızla,

R.R. Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği (a)

Latif AKÇA
Genel Başkan

banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
4
 
0
 
9
 
0
 
1
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
5
ONAY BEKLEYENLER
0
9 Ocak 2019, Çarşamba
Hasan         - Girne
Ters 🙃 Açı:
Yahu kavga etmeyin;
"Namustur" diyenler dört yıl askerlik yapsın, namusunu pekiştirsin...
"Vatan borcudur" diyenler beş yıl borçlandırılsın, taksit taksit ödesin...
"Vicdani retçiler gizli homodur" diyenler on yıl yapsın, erkekliğin dibine vursun...
"Tüfek çatılacak, çattt" & "Apış arası temizliği kontrolu, indir donu". Haaa, herkes milliyetçilik derecesi oranımda fazla yapsın Askerliği. Ne kadar milliyetçilik, o kadar uzun askerlik.
Görelim bakalım ÇOK MİLLİYETÇİLERi,ozellikle kendini curuk cikaranlardan yorum bekliyorum.Partisi herkesi homo yapmis ama kendi ulkesinde askerlikten kacan,bizim cografyada ,bugun oldu daha kimsenin anlayamadigi sebeblerden dolayi vatandas yapilan zat hakkinda kendi partisinden bir yorum yok ,ne dersin sayin parti baskani?Massallah sosyal medyada herkesi homo yaptiniz ama sizinki icin bir tis yok.

6 Ocak 2019, Pazar
Mustafa Luricinali         - Akincilar
Deli Rum saldirirsa ve delilik yaparlarsa bizi kim koruyacak??
Bu vicdancilar bu soruya cevap versinner.
Gorkmayalim derler ama alakasi yogdur. Rum degismedi. Keske butun dunya baris olsa savas olmasa guzel. Ama dunya gercekleri var. Rumlar degismedi her gun silahlanirlar. Bizim genclerden daha fanatikdirler. Vicdanci olacan boyle ortamda intihar etmek degil da nedir??

6 Ocak 2019, Pazar
Osman         - Girne
Ha de be garagoz sana mi galdi

6 Ocak 2019, Pazar
Reis cyprus         - Cyprus
Artık dünyada mecburi askerlik veya seferi askerlik kalkmış durumda ve devletler profosyonel askerlik sistemine geçmiştir burda da bu sistemin gelmesi bu tür kasların kalkması demektir.bu küçük adada en mantiklisi bu .bü ülkede her fert vatan sever dir ve bu konuda demagoji yapilmasin artık.

6 Ocak 2019, Pazar
Reis cyprus         - Cyprus
Artık dünyada mecburi askerlik veya seferi askerlik kalkmış durumda ve devletler profosyonel askerlik sistemine geçmiştir burda da bu sistemin gelmesi bu tür kasların kalkması demektir.bu küçük adada en mantiklisi bu .bü ülkede her fert vatan sever dir ve bu konuda demagoji yapilmasin artık.

banner
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Tatar: "KKTC devleti şaka için kurulmadı"
image Başbakan Ersin Tatar, KKTC'yi güçlendirmek ve kalkındırmak, Kıbrıs Türk halkına refah sağlamak, bu topraklardaki hak ve çıkarları korumak için mücadeleyi sürdüreceklerini kaydetti. Tatar, "KKTC devleti şaka için kurul...
Gürcafer: "Kavga çıkarmayı meziyet sayanlar süreci havaya uçurdu"
image Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi bölgeleri için yürütülen imar planı çalışmalarının, kavga çıkarmayı meziyet sayan bazı kesimlerin davranışları nedeniyle ...
Yüksek İdare Mahkemesi, Mağusa, İskele ve Yeniboğaziçi Emirnamesi ile ilgili ...
image Yüksek İdare Mahkemesi, Gazimağusa, İskele ve Yeniboğaiçi Bölgesi Geçiş Süreci Emirnamesi'nde, vize işlemlerinin tamamlanması süreleri ile alakalı yapılan bir değişiklik hakkında ara emri aldı.