Alexa atrk.gif
banner
banner
banner
Ana Sayfa >> İÇ HABERLER 11 Ocak 2019, Cuma 17:50
banner

Kızılay KKTC temsilcisi Günaydın: "Havadis'in kurumumuza olan ithamları gerçekleri yansıtmıyor"

Kızılay KKTC temsilcisi Günaydın: Havadis'in kurumumuza olan ithamları gerçekleri yansıtmıyorTürk Kızılay Derneği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Temsilcisi Recep Günaydın, Havadis'in Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün'ün, kurumlarına ve şahsına yönelik ima ve ithamların gerçeği yansıtmadığını belirtti.
Paylaş  
15
14
16
0

Günaydın, talep edilmesi halinde, temsilciliklerinin ve şahsının tüm banka hesap kayıtları ile malvarlıklarına ilişkin tüm belgeleri, ayrıca tüm dernek kararlarını paylaşabileceğini kaydetti.

Günaydın yaptığı yazılı açıklamada, 5 Aralık 2018 Çarşamba günü itibariyle başlayan yoğun yağış sonucu oluşan sel felaketinde, araç eksiklikleri nedeni ile müdahalelerde sıkıntılar yaşandığı gerekçesiyle temsilciliğe iki adet 4x4 Pick-Up araç talep edildiğini kaydetti.

Söz konusu talep sonrasında Günaydın, temsilciliklerinin Ankara’daki merkeze  yaptığı görüşmeler üzerine, Türk Kızılay Derneği Genel Müdürlüğü’nün, 19 Aralık 2018 tarihinde söz konusu ihtiyacı gidermek amacıyla, temsilcilik kanalı ile Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği’ne gereken araçların alınması ile ilgili masrafların üstlenilmesine dair karar alındığını belirtti.

Yapılan açıklama şu şekilde:

“Havadis Gazetesi’nde 7 Ocak 2019 tarihinde yayınlanan, Başaran Düzgün’ün yazarı olduğu köşe yazısında yeralan,kurumumuza ve şahsıma yönelik yanlış ima ve ithamlar nedeni ile,işbu basın açıklamasını KKTC kamuoyuna yapma gereği doğmuştur.

Havadis Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, “Yaşanan Tehlikenin Farkında Mısınız?” başlıklı köşe yazısının ilk paragrafında Türk Kızılayı KKTC Temsilcisi olarak şahsımın veya temsilciliğimizin,Aralık ayının son günlerinde, toplam bedeli 110 bin Euro olan 2 adet BMW araç satın aldığını ve ayrıca da hesaba 50 bin Euro geçmiş olduğunu yazdı.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği, 11 Aralık 2018 tarihindetemsilciliğimize yaptığı yazılı bir başvuru ile, KKTC genelinde 5 Aralık 2018 Çarşamba günü itibariyle başlayan yoğun yağış sonucu oluşan sel felaketinde, araç eksiklikleri nedeni ile müdahalelerde sıkıntılar yaşandıklarını belirtmiş ve temsilciliğimizden iki adet 4x4 Pick-Up araç talep etmiştir.

Söz konusu talep sonrasında temsilciliğimizin Ankara’daki merkezimizle yaptığı görüşmeler üzerine, Türk Kızılay Derneği Genel Müdürlüğü, 19 Aralık 2018 tarihinde söz konusu ihtiyacı gidermek amacıyla, temsilciliğimiz kanalı ile Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği’ne gereken araçların alınması ile ilgili masrafların üstlenilmesine dair karar almıştır.

Bu karar üzerine, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği, KKTC’de araç tedariki yapan 4 büyük şirketten teklif almış ve en uygun teklifi yapan Çangar Motors Co. Ltd.’den adeti 24,500 Euro olmak üzere iki adet Ford Ranger marka 4x4 Pick-Up satın almıştır. Söz konusu araç koçanlarıKuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği adına kaydedilmiş ve araçlar teslim alınmıştır.Türk Kızılay Derneği’nin yaptığı yardım sonucunda, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Derneği artık muhtemel bir sel felaketinde veya benzer bir afet durumunda,yardımlarınıKKTC halkına çok daha etkin bir şekilde yapabilecektir.

Bilinmesini isteriz ki,talep edilmesi halinde, temsilciliğimizin ve şahsımın tüm banka hesap kayıtları ile malvarlıklarına ilişkin tüm belgeleri, ayrıca tüm dernek kararlarınıpaylaşabileceğimizi bildiririz. Konunun, gerekli hukuksal değerlendirmeyi yapması için,kurum avukatımız Av. Ulaş Nazım’a havale edildiğini belirtmek isteriz.

Yukarıda verilen bilgiler ışığında,Havadis Gazetesi’nde çıkan bahse konu yazının yanlış, yanıltıcı bilgiler ve imalar içerdiğini, ilgili gazetenin, bu yayınla ilgili düzeltme ve özür yayınlaması talebimiz olduğunu KKTC kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.”


banner

banner

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver
2
 
0
 
2
 
0
 
0
 
0
 
0
 
Cyprus Map Lefke Güzelyurt Alayköy Lapta Alsancak Girne Dikmen Çatalköy Gönyeli Lefkoşa Akıncılar Vadili Esentepe Tatlısu Değirmenlik Serdarlı Paşaköy Akdoğan Beyarmudu Mağusa İnönü Yeniboğaziçi Geçitkale Ískele Büyükkonuk Mehmetçik Yenierenköy Dipkarpaz

Facebook yorum
YORUMLAR
0
ONAY BEKLEYENLER
0
banner
banner
banner
banner
banner
banner

Sucuoğlu: "Bir yerde bir bataklık var... Rant elde edenlerin üzerine cesaretl...
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, yabancı çalışanlarla ilgili sorunları "Bir yerde bir bataklık var, siz sivrisinekleri öldürmeye çalışıyorsunuz ama bataklık sürekli sivrisinek üretiyor” örneğiyle tanım...
Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Çeler, denetimler hakkında bilgi isted...
image Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve TDP Milletvekili Zeki Çeler "1 Mayıs'ta Yapılan Denetimlerin Takibi - İşçileri Unutmadık" başlıklı konuşma yaptı. Önceki dönemde Bakanlığı sürekli eleştiri aldığını şimdiki Ba...
Çalıntı araç çetesi olayında itfaiye memuru tutuklandı
image Kıbrıs'ın Güney'inden çalınan kiralık araçların yasa dışı yollardan KKTC'ye geçirilip burada satılarak parçalanması olayında yeni bir gelişme yaşandı. Polis ekiplerinin 2 haftayı aşkın bir süreden beri sürdürdüğü soru...